Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 8 w Gorlicach, ul. Hallera 79
informuje, iż od 1 marca 2021 r. rozpoczyna się
REKRUTACJA NA WOLNE MIEJSCA DO PRZEDSZKOLA
na rok szkolny 2021/2022 dla dzieci w wieku 3–6 lat.

Zapisy trwają od 1 MARCA DO 18 MARCA 2021 r.

rekrytacja przedszkole 2020

Wyniki rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

wakacjeWszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji.
Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.

baterie 2019Nasza szkoła współpracuje z organizacją Reba S.A. w celu organizowania zbiórki zużytych baterii przez całą społeczność szkolną: uczniów i pracowników szkoły. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów kadm, rtęć. Substancje te są niebezpieczne dla środowiska gdy trafiają bezpośrednio do kosza lub dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych. Podczas składowania ze zużytych baterii wydzielają się substancje toksyczne i żrące stanowiące zagrożenie dla życia. Dlatego organizujemy od kilkunastu lat szkolną zbiórkę zużytych baterii.

info2

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku:

o godz.   9.15 dla uczniów klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej

o godz. 10.30 dla uczniów klas 4 - 7 Szkoły Podstawowej

info2

 

Dnia 19 VI 2019 r. o godzinie 8.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla społeczności naszej szkoły.

DSC 013917 czerwca uczniowie klasy trzeciej przygotowali uroczystość ,,Dzień Rodziny’’. Pięknie namalowane obrazy, indywidualne podziękowania i życzenia oraz śpiew przygotowanych piosenek, to sposób w jaki dzieci wyraziły swą miłość do mamy i taty. Spotkanie z rodzicami przebiegło w atmosferze pełnej wzruszeń i radości.
Agata Przybycień

rajd 5a 201912 czerwca, kolejny już raz, klasa 5a wraz z opiekunami wędrowała szlakami Beskidu Niskiego. Tym razem powędrowaliśmy leśną ścieżką na Magurę Małastowską. Po drodze wstąpiliśmy na zabytkowy Cmentarz wojenny nr 63 w Pętnej. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych z I wojny światowej. Nie straszny był nam 30 stopniowy upał. Młodzi pasjonaci górskich wędrówek dzielnie pokonali 10 km trasę po drodze podziwiając malownicze otoczenie. W drodze na plac, gdzie czekało już rozpalone ognisko, cieszyliśmy się ostatnimi wspólnie spędzonymi chwilami bieżącego roku szkolnego.

P106052312 czerwca klasa 1a wyruszyła na wycieczkę do Pilzna i Lipin. Wizyta w Muzeum Lalek była dla wszystkich ciekawą lekcją. Dzieci bawiły się tam świetnie a przy okazji nauczyły całkiem niemało. Każde pomieszczenie muzeum było jak oddzielna baśń, nie tylko czytana lub opowiadana, ale "zaklęta" w postaciach lalek. Lalki sprzed 1 600 lat, lalki rytualne i obrzędowe, te z różnych stron świata i w przestrzeni dziejów. A w Lupinach- filii pilźnieńskiego muzeum, skansen z miniaturową wsią reymontowską i zamek wiedźmy. Wszyscy widzieli tez czarownicę...szkoda, że tylko z daleka...
Lucyna Ciszczoń

DSC 011211 czerwca klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego z Gorlicami miasta na Słowacji Bardejowa. Pogoda dopisywała od samego ranka. Po drodze podziwialiśmy piękną wiosenną przyrodę. Po przekroczeniu granicy ujrzeliśmy zamek Zborov, dostojnie wyglądający na tle błękitnego nieba. Gdy dojechaliśmy na miejsce naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego.

DSCN0805W dniach 7 do 10 czerwca 2019 roku byliśmy na Węgrzech na wymianie międzynarodowej, która trwa już wiee lat. W czasie 4-dnowej wycieczki zwiedziliśmy Koszyce na Słowacji, stare miasto i ZOO w Nyiregyhazie, ale przede wszystkim odpoczywaliśmy na pięknym kompleksie basenów w Sostofurdo.
Pogoda była wspaniał, wróciliśmy opaleni i zadowoleni. Wycieczka na długo zostanie w naszych wspomnieniach.
Uczniowie klas VIa i VIb.

zielona 2019 d 6Dzień 6. Wrocław
Ostatniego dnia naszej wycieczki podążaliśmy trasą wrocławskich skrzatów oraz zobaczyliśmy Panoramę Racławicką.

zielona szkola 5 dzien 2019Dzień 5. Szczyt Wielka Sowa.
Piątego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Sowich - Wielką Sowę 1014 m.n.p.m.

zawody la 2019W ostatni czwartek na stadionie w Gorlicach odbyły się miejskie zawody lekkoatletyczne. W kategorii "Igrzyska dzieci" nasi uczniowie zajęli III miejsce, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej miejsce I. W poszczególnych konkurencjach medale zdobyło 13 uczniów:

Diana Kołodziejczyk - Im w rzucie oszczepem, IIIm w pchnięciu kulą
Oskar Cionek - IIm w biegu na 300m
Julia Chmura - Im w biegu na 300m, Im w biegu na 100m
Eryk Palar - IIIm w biegu na 1000m
Adrian Tokarz - Im w skoku w dal, Im w biegu na 100m
Oliwia Chmura - IIIm w biegu na 600m

zielona szkola 2019 nr4Dzień 4. Wycieczka do Adršpach w Czechach.
Czwarty dzień spędziliśmy w czeskim skalnym mieście - Adršpach. Wieczorem bawiliśmy się na wspaniałym piżama party.

zaw plyw 05 06 2019W dniu 5 czerwca odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Jasła w Pływaniu. Bardzo dobrze sezon pływacki zakończyli nasi pływacy.
Medali zdobyli :
II miejsce Konrad Łaś 25m styl dowolny
II miejsce Szymon Krawczyk 25m styl dowolny
II miejsce Sandra Łaś 25m styl dowolny
II miejsce Martyna Gugulska 50m styl grzbietowy
I miejsce Szymon Krawczyk 50m styl grzbietowy
II miejsce Przemysław Górski. 50m styl grzbietowy
II miejsce Jakub Jaklinski. 50m styl grzbietowy
I miejsce Sandra Łaś. 50 m styl klasyczny
I miejsce Michał Rolak. 50m styl klasyczny
III miejsce Błażej Radzik. 50m styl klasyczny
II miejsce Konrad Łaś. 50m styl klasyczny
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie pływackim

zielona szkola nr 3 2019Dzień 3. Pałac w Jedlince i gra terenowa z wykorzystaniem mapy i GPS
Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie Pałacu Jedlinka, gra terenowa z wykorzystaniem mapy i GPS oraz pyszne lody w Szczawnie Zdroju.

info2W naszej szkole zaczęła funkcjonować elektroniczna „Anonimowa Skrzynka Na Sygnały”. Jest to skrzynka, na którą możecie przesyłać uwagi i in formacje dotyczące bezpieczeństwa uczniów i pracowników w szkole.
E - MAILOWA SKRZYNKA Na Sygnały
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ta skrzynka to szansa na to by w naszej szkole wszyscy czuli się

...

mzd gorlice 2019 v2W dniu 4 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się podsumowanie X Jubileuszowego Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej". Na konkurs wpłyneło w tym roku 304 prace fotograficzne. Z uwagi na wysoki poziom prac jury przyznało wiele nagród równorzędnych. W kategorii szkół podstawowych  kl. I-VI w formule „Osobliwości ziemi gorlickiej” wyróżnienie zdobyły:

- Kornelia Kornek
- Martyna Gugulska
- Aleksandra Świerz

W kategorii szkoły podstawowe kl.VII – VIII + gimnazjum II miejsce zdobyła Martyna Woźniak

W formule „Moje najlepsze fotografie” w kategorii szkół podstawowych kl. I – VI drugie miejsce zdobył – Szymon Śliwa natomiast wyróżnienia

- Nadia Sopala 
- Aurelia Nowak
- Aleksandra Świerz

Nagrodę specjalną przewodniczącego komisji zdobyła Zuzanna Malinowska.

Gratulujemy!!!

20190604 122517W dniu 04.06.2019r. nasze przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków wyruszyły na wycieczkę na Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach. Na miejscu czekało na nich wiele wspaniałych atrakcji. Na początku dzieci poznały stajnię i jej mieszkańców. Pani Ela oprowadziła dzieci po wszystkich pomieszczeniach stajni dla koni, czyli siodlarni, paszarni, myjni oraz ujeżdżalni. Dodatkowo w ciekawy sposób zaprezentowała nam poszczególne konie i powiedziała jakiej są maści oraz jaką pełnią funkcję na Ranczu. Największą atrakcją dla dzieci była jazda na koniu. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z wikliny papierowej - każdy malował swój koszyczek. Ponadto dzieci bawiły się na placu zabaw, łapały ogromne bańki mydlane, grały w piłkę i jadły pyszną kiełbaskę z ogniska. Na pożegnanie dzieci otrzymały dyplomy przyjaciół przyrody. 
Agnieszka Gucwa

zienola szkola 2 2019Dzień 2. Podziemne miasto Osówka i Zamek Książ z Palmiarnią.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Osówkę - podziemne "miasto" wykute w skale, Zamek Książ w Wałbrzychu i przepiękną Palmiarnię.

warsztaty 2019 4b4 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami, panią Katarzyną Fiegą oraz pania Agnieszką Sztabą wzięli udział w warsztatach pt. „Życie na wsi 100 lat temu”. Warsztaty odbyły się w Łemkowskiej Zagrodzie Edukacyjnej powstałym przy gospodarstwie agroturystycznym ,,Dziubyniłka” we wsi Gładyszów.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić zagrodę, która jest rekonstrukcją tradycyjnej zabudowy łemkowskiej. Zobaczyli pomieszczenia wyposażone w dawne sprzęty i narzędzia oraz olejarnię taranową do ,,bicia” oleju lnianego metodą sprzed 100 lat.

info2W roku szkolnym 2019/2020 zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej odbędą się na podstawie „Regulaminu Zapisów do Świetlicy Szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej”. Prosimy zainteresowanych Rodziców o zapoznanie się z w/w dokumentem dostępnym na stronie internetowej szkoły www.mzs6gorlice.pl w zakładce Rekrutacja 2019/2020.
Karty zgłoszenia są do pobrania w sekretariacie szkoły lub u wychowawców świetlicy.
Termin zapisów od 3 czerwca 2019r. do 10 czerwca 2019r.
(karta zgłoszenia wraz z załącznikami wymienionymi w Regulaminie zapisów muszą zostać dostarczone w w/w terminie).

Informujemy, że o miejsce w świetlicy mogą ubiegać się rodzice pracujący, którzy ze względu na pracę zawodową nie są w stanie zapewnić opieki swojemu dziecku. Pozostałe dzieci zostaną przyjęta do świetlicy w przypadku wolnych miejsc.

zielona 2019 cz1Dzień 1. Twierdza Srebrna Góra
Pierwszy dzień wyjazdu to spokojna podróż do Twierdzy Srebrnogórskiej, gdzie czekały na nas atrakcje - gra terenowa i zwiedzanie twierdzy z pokazem wystrzałów z broni palnej i armaty.

plywanie 2019Od marca do maja w naszej szkole realizowany był program nauki pływania "Gorlickie pływanie" w ramach programu 'Umiem pływać". Wzięły w nim udział 2 dwunastoosobowe grupy uczniów z klas pierwszych. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni Fala w Gorlicach.

zaw plyw 06 2019W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyły się zawody pływackie. Kolejny raz wspaniałą niespodziankę sprawili nasi pływacy. Dzieci startowały na 25 m stylem dowolnym i na 50m stylem dowolnym. Medale zdobywali :
I miejsce Jakub Jaklinski
II miejsce Mateusz Obrzut
II miejsce Dominika Marszałek
III miejsce Karolina Barczyk
I miejsce Konrad Łaś
II miejsce Wojtek Roman
I miejsce Blanka Jaklinska
II miejsce Zosia Tatko
II miejsce Michał Czerchoniak
I miejsce Sandra Łaś
III miejsce Martyna Gugulska
I miejsce Szymon Krawczyk
III miejsce Michał Rolak
GRATULACJE!!!

DSCN1695Z okazji Dnia Dziecka klasa 1a wybrała sie na wycieczkę do Tarnowa. Po obejrzeniu miasta, starówki, zabytków i szlaków turystycznych uczestnicy z ciekawością obejrzeli spektakl w teatrze im. L.Solskiego pt "Król Maciuś I" Jak czytamy na stronie teatru
"Mały Maciuś nieoczekiwanie zostaje królem. Kto by nie chciał rządzić krajem, decydować i wydawać poleceń dorosłym? Jednak chłopiec szybko orientuje się, że władza to nie tylko przyjemności i przywileje, że wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za innych, uczciwości i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.

turniejW dniach od 26 maja do 1 czerwca nasze przedszkolaki uczestniczyły po raz kolejny  Europejskim tygodniu sportu dla wszystkich w ramach którego został rozegrany jubileuszowy XXV Sportowy turniej Miast i Gmin.  W tych dniach uczestniczyliśmy w różnych zajęciach sportowych na terenie naszego przedszkola i nie tylko.
Niezmiennie głównym celem tej  imprezy  w całym kraju jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Sport to zdrowie niechaj każdy się dowie”.
Agnieszka Gucwa

ojcow 2019W piątek, 31 maja, klasa 5a miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach profilaktyczno-integracyjnych w osadzie pra-Ojców zwanej Archezją. Zajęcia odbyły się w przepięknym klimacie Ojcowa, na trasie, która prowadzi najpiękniejszym szlakiem Ojcowskiego Parku Narodowego - ścieżką poznawczą "Jaskinia Ciemna - Góra Okopy". Była to kilkugodzinna podróż przez Dolinę Prądnika, symbolizującą drogę przez średniowiecze, czasy biblijne do prahistorii.

sprintSprintem do maratonu – zakończony SUKCESEM!!!
21 maja 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Akcję na terenie całej Polski propaguje Miesięcznik Bliżej przedszkola. Przedszkolaki spotkały się tradycyjnie na sali gimnastycznej w szkole. Po przeprowadzonej rozgrzewce , każdy przedszkolak pokonał dystans trasy biegowej, dołączając do grona małych maratończyków w całej Polsce.
W piątej edycji wzięło udział 81649 uczestników.

Razem pokonaliśmy dystans 42309.59 km, co można porównać do 1002 maratonów.
W tym roku w akcji wzięła udział rekordowa liczba placówek 1225 – to więcej o 554 przedszkola w porównaniu z poprzednią edycją.
Rozbiegała się cała Polska!

20190529 10224929 maja uczniowie klasy 1b wyjechali na wycieczkę do Krynicy Zdroju. Podczas wjazdu kolejką szynową na Górę Parkową jak i na tarasie widokowym podziwiali piękny górski krajobraz, gdzie w pogodne dni widoczne są nie tylko beskidzkie pasma , ale i Tatry. Dzieci w Pijalni Wód Mineralnych wypiły wodę Słotwinkę i wyruszyły zwiedzać przepiękne miasto Krynicę. Zwiedziły Muzeum Zabawek. Pełen pasji przewodnik wprowadził wszystkich w zaczarowany świat zabawek, które rodzice i starsze pokolenia doskonale znają. Po pysznym obiedzie pełni wrażeń i z zakupionymi pamiątkami wrócili do domu.
Wiesława Ptaszek

20190522 110939Dnia 22.05.2019 r na Hali OSiR-u odbył się Turniej Gier i Zabaw "Mały Mistrz". Nasza szkoła zajmując I miejsce udowodniła, że prezentuje wysoką sprawność ruchową. Drużyna składała się z dziewcząt i chłopców z klas młodszych:
Klasa I
Gabriela Górska, Maria Śliwa, Julia Hajduk, Paulina Ignar, Szymon Kosiński, Dominik Świątek, Gabriel Toczek, Fabian Wickowski.
Klasa II
Natalia Przybycień, Eliza Koszyk, Alicja Kapłon , Urszula Cionek, Adam Cisowski, Bartosz Tomasik, Fabian Radzik, Tomasz Kuzio.
Klasa III
Zuzanna Janowska , Nadia Piecuch, Amelia Łęcka, Aleksandra Jasnos, Jakub Jakliński, Miłosz Sajchta, Wojciech Roman, Miłosz Czarnecki.
Gratulujemy!!
Wiesława Ptaszek, Małgorzata Szurek

zaw plyw 2 2019W sobotę 25 maja odbyła się IV runda ligi pływackiej Grand Prix Gorlic 2018/2019. Kolejny raz wysoką formę zaprezentowali nasi pływacy.
I miejsce Konrad Łaś
I miejsce Szymon Krawczyk
IV miejsce Sandra Łaś
Zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.
Gratulacje!!!

mlodzi pogorzanie 201924.05 w Gorlickim Centrum Kultury odbył się koncert "Debiuty", w którym prezentowały się grupy działające przy GCK. Jedną z nich był zespół Młodzi Pogórzanie, w skład którego wchodzą uczniowie klas 4a i 5a naszej szkoły. W programie zespołu są tańce narodowe polskie i innych narodów. Młodzi artyści zaprezentowali hiszpańskie paso doble.

trzcinica 201924 maja w naszej szkole zaprezentowała się klasa mundurowa z Zespół Szkół w Trzcinicy im. Jana Kantego z Panem v-ce dyrektorem - Markiem Barą oraz pedagogiem szkolnym Panią Teresą Kuchtą. Starsze klasy z zainteresowaniem obejrzały pokaz musztry paradnej , a potem szczegóły wyposażenia i uzbrojenia współczesnego polskiego żołnierza.

No cóż- „ za mundurem panny sznurem…”jak mawiali nasi dziadkowie i nasze babcie. I chyba mieli rację. Szkoła w Trzcinicy jest bez wątpienia ciekawym kierunkiem wyboru dalszej drogi kształcenia.

balkany 201914 maja 2019r. około godziny 21:00 wyjazdem spod szkoły rozpoczęła się nasza czarnogórska przygoda. Po kilkunastu godzinach drogi, troszkę zmęczeni dotarliśmy do Trogiru znajdującego się w Chorwacji. Zwiedzaliśmy to miasto słuchając jego historii opowiadanej przez naszego pilota – Pana Jerzego. Następnie udaliśmy się na wyspę Ciovo gdzie zameldowaliśmy się w hotelu. Wieczorem tego samego dnia mieliśmy okazję zobaczyć zachód słońca na tamtejszej plaży.

wystawa mdk 2019Uczniowie MZS nr 6 uczęszczający na zajęcia pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach zaprezentowali 38 prac plastycznych wykonanych w technikach: rysunkowych (ołówek), malarskich (malarstwo na papierze, malarstwo na folii), graficznych (linoryt kolorowy, sucha igła) i dekoracyjnych (wydrapywanka).  Wystawa jest podsumowaniem dotychczasowej działalności pracowni w roku szkolnym 2018/2019.

dzien europejski 2019W czwartek 9 maja po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Dzień Europejski. Obfitował on w wiele atrakcji proeuropejskich. Na korytarzu szkolnym odbyła się wystawa utworzona z plakatów dotyczących państw europejskich. Każda z klas w barwny sposób zaprezentowala wylosowany wcześniej kraj. Tego dnia uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, którego celem była popularyzacja tematyki funkcjonowania i członkostwa Polski w Unii, przeznaczony był dla klas 4 8 SP i III Gim. Wyłonionych zostało trzech zwycięzców, którzy zdobyli równą ilość punktów. Gratulujemy uczniom klasy 8a: Dawidowi Szewczykowi, Bartkowi Mrozkowi i Ani Karpik.

czworboj 2019W środę 8.05.2019 na stadionie OSiR w Gorlicach odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Na bieżni, skoczni i rzutni ze swymi rówieśnikami rywalizowali pierwszy raz w tym sezonie młodzi lekkoatleci z gorlickiej Szóstki. Nienajlepsza pogoda nie przeszkodziła w biciu rekordów życiowych. Nasze reprezentacje zaprezentowały się bardzo dobrze. Dziewczęta podobnie jak Chłopcy wywalczyły drugie miejsca w końcowej rywalizacji. Zapewniając sobie awans na zawody rejonowe, które odbędą się 22 maja w Nawojowej .

warszawa 2019W dniach 6, 7, 8 maja 2019 roku uczniowie klasy 7a byli na wycieczce w Warszawie. Przez trzy dni poznawali najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w stolicy. Pierwszego dnia spacerowali po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu, gdzie zobaczyli najważniejsze miejca związane z historią Polski. Byli m.in. świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wjechali na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Drugi dzień to niezapomniana wizyta w Sejmie, Stadion Narodowy, podróż metrem. A po obiedzie niezwykły Zamek Królewski, wzruszające Powązki i piękne Łazienki Królewskie. Trzeci dzień to nowoczesna Warszawa - Centrum Nauki Kopernik i Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a na koniec Wilanów. Wycieczka była tylko wstępem do ciągłego poznawania naszej historii. Z pewnością tutaj kiedyś wrócimy.

final woj 20197 maja 2019 r. na Hali sportowo-widowiskowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Województwa małopolskiego Szkół Podstawowych w minisiatkówce chłopców. W zawodach uczestniczyło 6 najlepszych drużyn wyłonionych w rozgrywkach rejonowych.
• Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach – rejon nowosądecki
• Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie – miasto Kraków
• Szkoła Podstawowa w Rudce – rejon tarnowski
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie – rejon chrzanowski
• Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach – rejon nowotarski
• Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach – rejon wielicki

1. Organizatorem konkursu jest nauczycielka języka angielskiego pani Agnieszka Sztaba.
2. Konkurs jest adresowany do uczniów kl. VI-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum naszej szkoły.
3. Celem konkursu jest popularyzacja i upowszechnianie wiedzy na temat członkostwa Polski w Unii Europejskiej, promowanie integracji europejskiej, a także rozbudzanie zainteresowań tematyką funkcjonowania Unii Europejskiej.
4. Udział w konkursie oraz podanie przez uczestników danych osobowych są całkowicie dobrowolne. Zgłoszenie uczestników konkursu następuje poprzez ustną deklarację chęci wzięcia udziału w konkursie, poparte mailem od rodzica. Termin zgłoszenia: do 7 maja.
5. Językiem konkursu jest język polski.

zaw plyw 04 2019W dniu 27 kwietnia na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Pływaniu. W zawodach startowały kluby z Jasła, Nowego Sącza, Limanowej, Krosna, Rzeszowa, Dąbrowy Tarnowskiej oraz Oświęcimia. Bardzo dobry występ zanotowała dwójka naszych pływaków.

info2W zwiazku z decyzją ZG ZNP w Warszawie od 27.04.2019 r. strajk nauczycieli naszej szkoły zostaje zawieszony. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się zgodnie z rozkładem lekcji.

Dyrektor Sławomir Kowalski

                 info7Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W dniu jutrzejszym nadal będzie trwać strajk nauczycieli w naszej szkole.

Pomimo tego zostaną zorganizowane zajęcia lekcyjne zgodnie z tygodniowym planem lekcji.

Dziękujemy Rodzicom za zrozumienie sytuacji.

Dyrektor szkoły Sławomir Kowalski

info2

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 8 SP i III Gimnazjum rejestrują się samodzielnie lub z pomocą rodziców do Elekronicznego Systemu Naboru do szkół średnich. Nabór prowadzony będzie od dnia 25  kwietnia 2019 roku przez platformę https://malopolska.edu.com.pl jednocześnie dla dwóch roczników, dla których przygotowano dwa oddzielne systemy.

Do pierwszego systemu prowadzi niebieski przycisk dla kandydatów, którzy ukończą 8-letnią szkołę podstawową.

Do drugiego systemu prowadzi zielony przycisk dla kandydatów, którzy ukończą 3 klasę gimnazjalną.

Informację przekazał Starosta Gorlicki Maria Gubała

 

info2"We środę akcja strajkowa w naszej szkole będzie kontynuowana."

Szkolny Komitet Strajkowy

received 379639136218260Uczniowie klasy Ib i IIc SP wzięli udział w konkursie na wykonanie pisanek wielkanocnych w technikach tradycyjnych, o motywach zdobniczych utrwalonych tradycją na terenie powiatu gorlickiego. Każdy uczestnik konkursu wykonał własnoręcznie dwie pisanki jedną spójną techniką.
16 kwietnia w Domu Polsko- Słowackim odbyło się rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród.
II miejsce zdobyła Amelka Wilczkiewicz z klasy IIc, III miejsce Emilka Drzymała z klasy IIc. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy Ib: uczennica Emilka Bartusik i Paweł Homa.

Wiesława Ptaszek

info3Egzaminy ósmoklasistów w naszej szkole odbędą się wg ustalonych wcześniej terminów.

Uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej proszeni są o stawienie się w dniu 15 IV 2019 r. o godzinie 8.15 w szkole na egzamin.

dyr. Sławomir Kowalski


info2EGZAMINY GIMNAZJALNE

Egzaminy gimnazjalne w naszej szkole odbędą się wg ustalonych wcześniej terminów.

Uczniowie klasy III gimnazjum proszeni są o stawienie się dnia 10 IV 2019 o godzinie 8.15 w szkole na egzamin.

Burmistrz Miasta Gorlice informuje, że w dniu dzisiejszym (4 kwietnia 2019 r.) w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, odbyło się spotkanie z dyrektorami Miejskich Zespołów Szkół i Przedszkoli.

Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informujemy, że w szkołach których organem prowadzącym jest Miasto Gorlice,
nie ma zagrożenia w przeprowadzeniu egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Niezależnie od powyższego informujemy, że
zdecydowana liczba nauczycieli szkół i przedszkoli, zadeklarowała udział w zapowiadanym strajku, który prawdopodobnie rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 r.

Zgodnie z zapewnieniami dyrektorów biorących udział w spotkaniu, bez zakłóceń funkcjonować będą Miejskie Przedszkole Nr 1, Miejskie Przedszkole Nr 3 oraz Miejskie Przedszkole Nr 5. W pozostałych szkołach oraz placówkach wystąpi znaczne ograniczenie w obsadzie kadrowej, w związku z czym,
rekomendujemy zapewnienie we własnym zakresie opieki nad dziećmi w dniu 8 kwietnia (i w razie kontynuowania strajku w kolejnych dniach).

...

zyczenia wielkanoc 2019W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego pragnę życzyć Państwu zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkiejnocy. Wiosennego nastroju oraz dużo radości płynącej z rodzinnych spotkań.W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego pragnę życzyć Państwu zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkiejnocy. Wiosennego nastroju oraz dużo radości płynącej z rodzinnych spotkań.

Przewodniczący SU

Kacper Rak

wielkanoc 2019W piątek 5.04.2019 przedstawiciele SU złożyli życzenia wielkanocne nauczycielom oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi szkoły. Uczniowie wraz z życzeniami wręczyli pisanki i czekoladowe jajeczka. Tego dnia w naszej szkolę można było odczuć atmosferę zbliżających się świąt.

minisiatkowka 20194 kwietnia 2019 r. na Hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Szkół Podstawowych w minisiatkówce chłopców. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły mistrzowie powiatów limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz . 

  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu – miasto Nowy Sącz
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach – powiat gorlicki
  • Szkoła Podstawowa w Szczyrzycu – powiat limanowski
  • Szkoła Podstawowa w Starym Sączu – powiat nowosądecki

pokazy chemiczne 20194 kwietnia 2019 r. zorganizowano dla uczniów naszej szkoły pokazy fizyczno - chemiczne, które przeprowadziła grupa "Zaelektryzowani", specjalizująca się propagowaniem atrakcyjnej edukacji. W pokazach wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Przedstawienie zawierało elementy wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu oraz interaktywnego quizu, co pozwoliło uczniom na czynny udział w pokazach. Tematy doświadczeń: rura Bernoullego, lewitujace piłki, siła odśrodkowa, płonąca dłoń, zielony smok, ciecz nieniutonowska, właściwości wodoru, propanu i butanu, zabawy z helem.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniającychkoniecznośćsprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnościąpracownika w pracy.Stanowi tak § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnejz 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielaniapracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632).Dowodemusprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika.

Należy pamiętać, że pracownik powinien uprzedzić pracodawcę o przyczyniei przewidywanym okresie nieobecności w pracy, jeżeli przyczyna tej nieobecności jest z górywiadoma lub możliwa do przewidzenia (przyczyną nieobecności może być ogłoszenie strajkuw przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko pracownika).

O

...

Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniającychkoniecznośćsprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnościąpracownika w pracy.Stanowi tak § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnejz 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielaniapracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632).Dowodemusprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika.

Należy pamiętać, że pracownik powinien uprzedzić pracodawcę o przyczyniei przewidywanym okresie nieobecności w pracy, jeżeli przyczyna tej nieobecności jest z górywiadoma lub możliwa do przewidzenia (przyczyną nieobecności może być ogłoszenie strajkuw przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko pracownika).

O

...

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

gora grosza 2019W marcu zakończyliśmy akcje charytatywną Góra Grosza 2019. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 439 złotych i 42 grosze. Po dodaniu do tego kwoty uzbieranej w ubiegłym roku (200,16 zł) w ośmiu paczkach wysłaliśmy 639,58zł. Daje to wynik 1,32 zł na jednego ucznia naszej szkoły. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę akcję.

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

info2Dnia 2 IV 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebrania rodziców uczniów klas I - III SP o godz. 16.30.

Zebrania rodziców uczniów klas IV - VIII SP i klasy III Gimnazjum o godz. 17.00.

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej


info2Rekolekcje szkolne odbywają się w dniach 27.03.2019 - 29.03.2019 - aktualizacja

27.03.2019 --- środa

9.00 - 10.30 - klasy 1 - 4 /wyjście po 1. lekcji na rekolekcje do Bazyliki/

10.30 - 12.00 - klasy 5 - 8 SP i III Gimnazjum /wyjście ze szkoły na rekolekcje do Bazyliki/

27 marca uczniowie udają się do Bazyliki i wracają do szkoły pod opieką wyznaczonych nauczycieli na lekcje.

              28.03.2019 --- czwartek

9.00 - 10.30 - klasy 1 - 4 /wyjście po 1. lekcji na rekolekcje do Bazyliki/

10.30 - 12.00 - klasy 5 - 8 SP i III Gimnazjum /wyjście ze szkoły na rekolekcje do Bazyliki/

28 marca uczniowie udają się do Bazyliki i wracają do szkoły pod opieką wyznaczonych nauczycieli na lekcje.

29.03.2019 --- piątek

9.00 - 10.30  - spowiedź Bazylika

10.30 -  11.30 Msza Św. Bazylika

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Dzieci przebywające na świetlicy mają zapewnioną opiekę nauczycieli także w drodze na rekolekcje, na rekolekcjach i z powrotem.
_____________________________________________

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

wymiana kW przedszkolnej szatni zorganizowaliśmy punkt wymiany książek, w którym możecie Państwo wypożyczyć książki, przeczytać je w domu, poznać przygody ich bohaterów, następnie oddać książkę do Punktu i wypożyczać kolejną.
Pragniemy aby PRZEDSZKOLNY PUNKT WYMIANY KSIĄŻKI był miejscem przyjaznym dla naszych przedszkolaków, pełnym interesujących książek, które rozwiną zainteresowania czytelnicze naszych dzieci. 
Celem naszej akcji jest wyrabianie wśród najmłodszych przedszkolaków postaw przyszłych czytelników, zainteresowanie literaturą dziecięcą, poszanowanie książek, rozwijanie języka i słownictwa oraz komunikacji międzyludzkiej.

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

5451715321 marca, 6 i 5 – latki przygotowały przedstawienie z okazji pierwszego dnia wiosny, na które zaprosiły swoich rówieśników i uczniów z klas młodszych.Tematem przewodnim była zmieniająca się na wiosnę przyroda; pierwsze wiosenne kwiaty, przylot ptaków, etapy wzrostu roślin. Wystep dzieci przeplatały piosenki, wiersze i taniec do utworu Vivaldiego "Wiosna". Spotkanie upłynęło w wiosennym, radosnym nastroju. 
 Ewa Szura

zaw plyw 2019 nsW dniu 15 marca na Krytej Pływalni w Nowym Sączu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. W zawodach wojewódzkich startowało bardzo dużo uczestników z całej małopolski. Duży sukces odniósł uczeń naszej szkoły Konrad Łaś, który zdobył srebrny medal na 25m stylem dowolnym. Sztafeta dziewcząt 6x25m stylem dowolnym zajęła VII miejsce natomiast chłopcy IX miejsce.
Gratulacje!!!

halina czelusniak 2019Pani Halina Czeluśniak to osoba zasłużona dla Ziemi Gorlickiej. Pracowała jako instruktor Gorlickiego Centrum Kultury, była kierownikiem artystycznym Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” oraz "Pogórzanie-Bis", z którym występowała w wielu miejscach naszego kraju oraz za granicą, m.in.: na Węgrzech, Słowacji, Grecji, Ukrainie i Francji. Dzięki Pani Halinie uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się polskich tańców narodowych oraz zwiedzili kawałek świata. W styczniu 2017 roku została uhonorowana odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

den 2019W tym roku męska część społeczności szkolnej postanowiła umilić wszystkim dziewczętom i paniom Ich święto słodkościami i muzyką. Na początku drugiej lekcji z głośników w całej szkole można było usłyszeć piosenki. Zaraz po nich Przewodniczący SU zabrał głos i złożył życzenia. Później Pan Dyrektor dołożył kilka zdań od siebie. Cały dzień przedstawiciele SU roznosili i częstowali cukierkami wszystkie Panie. Na każdym kroku widać było uśmiechnięte twarze zarówno mężczyzn jak i kobiet.

DSCF9895Klasa trzecia w dniu 5 marca udała się do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach "Baśnie H.CH. Andersena". Przypomniały sobie treść znanych baśni rozwiązując ciekawe zadania i łamigłówki. Poznały też inne baśnie H. Ch. Andersena oraz morały płynące z tych utworów. Następnie zwiedziły pomieszczenia biblioteki, dowiedziały się w jaki sposób i kto powinien z niej korzystać. Wizyta w bibliotece była bardzo udana.
Agata Przybycień

rekrutacja 2019Drodzy Państwo!
Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach ul. Hallera 79 ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej zamieszkałe w obwodzie szkoły.
Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą o zgłoszenie się w Sekretariacie szkoły w terminie do dnia 4 marca 2019 w godzinach od 7.00 do 15.00 celem złożenia zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

IMG 20190301 092051W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną dzieci z naszego przedszkola często korzystają z oferty zajęć edukacyjnych. 1 marca tematem przewodnim były Koty. Dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę o kocich rasach, budowie kota, czy kocich upodobanich. Z zainteresowaniem obejrzały prezentację o tej tematyce oraz literaturę z tego zakresu, uważnie słuchały fragmentu książki ,,Kot na medal” i odpowiadały na pytania z przebiegu wydarzeń. Wykonały kocie sylwety i malowały ich portrety na balonach. Powstały nietuzinkowe arcydzieła. Był też czas na poszukiwania kotów i kocie zabawy. Wróciliśmy w radosnych nastrojach i bogatsi o dodatkową wiedzę o naszych pupilach.
Ewa Szura

tlusty czwartek 201928.02.2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Samorząd uczniowski po wcześniejszym zakupie ponad 100 pączków tego dnia rozprowadzał je na terenie całej szkoły. Wszyscy uczniowe z uśmiechem na twarzy zajadali się przepysznymi pączkami, a pieniążki ze sprzedaży tych łakoci pozwoliły na zakup osprzętu do samorządowej drukarki.28.02.2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Samorząd uczniowski po wcześniejszym zakupie ponad 100 pączków tego dnia rozprowadzał je na terenie całej szkoły. Wszyscy uczniowe z uśmiechem na twarzy zajadali się przepysznymi pączkami, a pieniążki ze sprzedaży tych łakoci pozwoliły na zakup osprzętu do samorządowej drukarki.

DSCN0402

21 lutego obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Polszczyzna jest językiem ojczystym dla około 45 milionów ludzi - mieszkańców Polski oraz tzw. Polonii, czyli Polaków mieszkających na obczyźnie. Język polski jest elementem naszej tożsamości narodowej, łączy wszystkich Polaków, a dbanie o poprawność językową jest wspólnym obowiązkiem. Uczniowie klas I-III również uczcili ten dzień. Były łamigłówki, ćwiczenia językowe, prace plastyczne ilustrujące trudności ortograficzne. Pamiętajmy, co głosił Mikołaj Rej:
,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Agata Zębala

DSCN034521 lutego bawiliśmy się wspólnie na tradycyjnym balu przebierańców. W korowodzie przewijały się różne postacie: księżniczki, wróżki, rycerze, biedronki, pająki, kociaki, leśniczy i wiele innych. Jak co roku rozpoczęliśmy bal polonezem, a potem zabawę poprowadził wodzirej Roberto Klaun. Wspólne zabawy, konkursy, tańce, poczęstunek, pokaz dużych baniek mydlanych sprawiły, że czas minął bardzo szybko. To była udana zabawa.
Agata Zębala

dysk karn 2019Z okazji walentynek oraz zbliżającego się karnawału, 20 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się kolejna zabawa, w której uczestniczyli uczniowie klas 4-8 SP oraz 3 gimnazjum. Podczas dyskoteki przedstawiciele SU zorganizowali loterię fantową, w której główną nagrodą był głośnik JBL GO. Przy wejściu na dyskotekę uczniowie oprócz biletu wstępu mogli zakupić los, przy czym każdy był wygrany. Uczniowie mieli szansę zdobyć chociażby drobiazg, jak np. branzoletki, czapki czy cukierki. Dyskoteka trwała od godz. 16.00-20.00. Wszyscy świetnie bawili się do muzyki puszczanej przez nowego DJ'a Lorana Husseina.

51797933Święto Babci i Dziadka jest co roku obchodzone w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Także i w tym roku, w styczniu i w lutym wszystkie grupy przedszkolne z tej okazji przygotowały bogaty repertuar dla zaproszonych gości.  Pani Kierownik serdecznie witała Babcie i Dziadków, a dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Grupa 5- latków przygotowała Jasełka, a grupy najstarsze wystąpiły z przedstawieniami ,,Czerwony Kapturek” oraz ,,12 Miesięcy”. Za wspaniałe występy dzieci otrzymały od swoich Dziadków gromkie brawa i słodkie upominki.
Ewa Szura

kotSą puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W dniu 18 lutego maluszki z grupy III obchodziły nietypowe święto - „Święto Kota”. Dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł ”.
Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka.
Agnieszka Gucwa

nowy system rekrutacji min

14 walentynki 201914.02 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Walentego. Poprzedziła go akcja sprzedaży kartek walentynkowych oraz domowych wypieków. W walentynki poczta walentynkowa dostarczała kartki pełne uczuć. Dodatkowo w tym dniu odbył się Dzień Koloru - różowego. Większość z nas przyszła w różowych strojach.

zaw narciarskie 2019W dniu 13 lutego w Małastowie odbyły się zawody w narciarstwie zjazdowym. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie stawali na podium, a w  klasyfikacji zespołowej w kategorii "Igrzyska Dzieci" Nasza bardzo liczna drużyna zajęła I miejsce. W kategorii "Igrzyska Młodzieży" wywalczyliśmy II miejsce.

P107027512 lutego dzieci z naszego przedszkola spotkały się na Balu Karnawałowym, aby zaprezentować się w pięknych, bajkowych strojach. Czas upłynął nam w dyskotekowych rytmach, do których zagrzewali nas animatorzy, organizując różne konkursy. Były zabawy w kole, indywidualne tańce oraz pokaz mody. Wszystkie dzieci czuły się ważne i zostały docenione gromkimi brawami. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i malowało się zadowolenie. To było radosne i niezapomniane przeżycie dla naszych milusińskich.
Ewa Szura

DSCF9784Na początku miesiąca lutego klasa 1b i 3a wzięły udział w kuligu w Gładyszowie i Regietowie. Wielką atrakcją była jazda saniami w zaprzęgach konnych pośród pięknego zimowego krajobrazu. Uczniowie klasy Ib zwiedzili Cmentarz Wojskowy nr 55 z I wojny światowej w Gładyszowie. Wszystkim bardzo smakowała kiełbasa upieczona na ognisku. Po wesołych zabawach na śniegu uczniowie wrócili do szkoły.
Wiesława Ptaszek

oczyszOd października w naszym przedszkolu świetnie się sprawdza oczyszczacz powietrza, który nasze przedszkole otrzymało w ramach projektu zintegrowanego LIVE pod nazwą: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Współfinansowanego ze środków Programu LIVE Unii Europejskiej.

DSCN0211Klasy 1a i 2b rozpoczęły w tym sezonie zimowym naukę jazdy na łyżwach. Wyjście na lodowisko poprzedzały ćwiczenia elementarne na zajęciach ruchowych w szkole. Nauka jazdy na łyżwach przyjęta została z dużym entuzjazmem i przyniosła wiele radości. A ileż to satysfakcji samodzielnie pomykać na łyżwach!! I jak fajnie bawić się wspólnie z rodzicami. Dodatkowo idąc na lodowisko można w parku poobserwować przyrodę zima i podokarmiać wiewiórki.
Lucyna Ciszczoń

zaw plyw 2019W dniu 31.01.2019 r odbyły się Igrzyska Dzieci w Łyżwiarskie Szybkim. Wysoką formę zaprezentowali nasi uczniowie z klas VII, VIII i III gimnazjów.
Wyniki :
I miejsce Emilia Cisowska
II miejsce Julia Szura
I miejsce Weronika Siwiak
III miejsce Wiktoria Kosińska
II miejsce Dominik Hoffman
II miejsce Oliwia Grajewska

20190131 095627W dniu 31 stycznia 2019r na gorlickim lodowisku odbyły się Igrzyska Dzieci w Jeździe Szybkiej na  Lodzie . Uczniowie klas I - VI w klasyfikacji ogólnej zdobyli  I miejsce.
Indywidualnie:
I miejsce:
Maria Śliwa Ia
Fabian Radzik IIc
Maksymilian Gorzkowicz IVb 
II miejsce:
Zofia Zima Ia
Estera Zych Vc
Igor Cionek Vc
III miejsce:
Marcin Duszowicz IIa
Emilia Górska Ia
 
Gratulujemy!!
Małgorzata Szurek

kulig 7a 2019Klasa 7a rozpoczęła nowe półrocze kuligiem w Regietowie. Piękna pogoda, śnieg, sanie zaprzężone dzielne hucuły i sarny ze zdziwieniem patrzące na nas w regietowskim lesie były gwarancją dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Po zimowych szaleństwach był czas na posiłek i odpoczynek w Karczmie "Huculanka", gdzie upiekliśmy sobie pyszne kiełbaski. Potem znów była bitwa na śnieżki i...proza życia - powrót do Gorlic.

swieykowski 2019   Był nieszablonowym obywatelem Gorlic. Otrzymał od cesarza Austro-Węgier żelazny krzyż, ale odmówił przyjęcia.
   Bronisław Świeykowski urodził się w 1865 r. we wsi Uherce na Podkarpaciu. Po ukończeniu gimnazjum we Lwowie podjął studia prawnicze, które przerwał po roku na rzecz rocznej szkoły wojskowej, którą ukończył ze stopniem rotmistrza. Niedługo po tym, podczas ćwiczeń wojskowych spadł z konia tak nieszczęśliwie, że nabawił się paraliżu części twarzy. Podczas rekonwalescencji rozeznał powołanie do bycia kapłanem. Wstąpił do seminarium w Przemyślu i przyjął święcenia kapłańskie w 1889 r. Po święceniach kontynuował naukę w Innsbrucku i Rzymie, a następnie podjął posługę w parafiach – od 1896 r. w Gorlicach, w których pozostał już do śmierci.

info2Oferta wycieczki sześciodniowej - termin 3 czerwca – 8 czerwca 2019 r.

Koszt:
• 870 zł /30 uczestników
• 840 zł/40 uczestników
• 820 zł/50 uczestników
Informacje podstawowe:
• Zakwaterowanie standardowe w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami.
• Obiekt ogrodzony, dostosowany do pobytu dzieci i młodzieży, z placami zabaw, boiskami.
• Cena zawiera: koszt realizacji programu, ubezpieczenie NWW, 5 noclegów w ośrodku, opiekę animatora, opiekę 3 wychowawców, opłaty parkingowe, przewodnickie, bilety wstępu, koszty transportu.
• Wymagana wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości
200 zł/ os. (p. K. Obrzut)

Wpłaty całości kwoty można dokonywać ratalnie.

Szczegółowa informacja pod tym linkiem

info2            W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 rozpoczął swą działalność od wyborów Rady Uczniowskiej i ich przewodniczącego. 11 września (tj. wtorek)  rozpoczęła się kampania wyborcza, która trwała do piątku tego samego tygodnia  i już 17.09.2018 roku  odbyły się wybory. Przewodniczącym z wynikiem 330 głosów został Kacper Rak z kl. 3a gim, a Jego zastępcą z liczbą głosów 113 została Martyna Gugulska z kl. VIb SP.

            18 września odbył się XV Rajd Szkoły Podstawowej 1-3. Dzień później zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas IV-VI, Ich rodzice oraz nauczyciele mieli okazję wędrować przepięknymi szlakami Beskidu Niskiego.

            W środę 19 września uczniowie naszej szkoły zmobilizowali się i przyjechali do szkoły rowerami, hulajnogami czy deskorolkami. Akcja odbyła się w ramach ogólnoeuropejskiej akcji pod nazwą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

wegry stycz 2019W dniach 18-21.01.2019 r. delegacja naszej szkoły w osobach: p. Sławomir Kowalski - dyrektor, p. Małgorzata Buźniak- wicedyrektor szkoły, p. Anna Słopnicka –Dudek, p. Małgorzata Świerz, p.Danuta Gumulak - uczestniczyła w spotkaniu z dyrekcją Arany Janos Gimnazjum es Altalanos Iskola w Nirscholos / Nyiregyhaza na Węgrzech.
Od przeszło 20 lat nasze szkoły organizują wymiany zagraniczne młodzieży. W spotkaniu z dyrektorem węgierskiej szkoły Panem Tamasem Csabą, kierownikiem internatu Panią Baloghne Horvath Anną wyjazdu uczniów z „szóstki” do Nirscholos w czerwcu bieżącego roku.

jezdze z glowa 2019W dniach od 14 do 19 stycznia na stoku narciarskim w Małastowie odbywały się zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach małopolskiego projektu "Jeżdżę z głową". Brało w nich udział 20 uczniów z klas 4. Uczestnicy poznali zasady doboru sprzętu narciarskiego, nauczyli się prawidłowo zakładać buty i narty, opanowali podstawowe umiejętności jazdy na nartach. Nauczyli się również korzystać z wyciągu talerzykowego.

szklarczykowka 201917 stycznia pod budynkiem Szklarczykówki / siedzibą gestapo w okresie okupacji niemieckiej/ odbyły się uroczystości upamiętniające wkroczenie do Gorlic żołnierzy Armii Czerwonej i tym samym zakończenie działań wojennych na Ziemi Gorlickiej. Okupant niemiecki został odrzucony na zachód Polski. Przyniosło to gorliczanom początkowo radość i ulgę - maltretowanych przez Niemców w latach 1939-45 . Niestety dla żołnierzy AK, BCh, polskich patriotów rozpoczęła się kolejna gehenna - tym razem z rąk sowietów i polskich komunistów. Pod budynkiem Szklarczykówki zgromadzili się Kombatanci, ZS Strzelec, przedstawiciele powiatowych i miejskich samorządów, służb mundurowych, Młodzieżowej Rady Miasta, młodzież z Miejskich Zespołów Szkół w tym nasze poczty sztandarowe.

brydz wosp 201913 stycznia 2019 roku 12 brydżystów z Gorlic i Biecza wzięło udział w Wielkoorkiestrowym Turnieju Brydża Sportowego. Turniej zorganizowało Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach . Dyplomy ufundował dyrektor MZS nr 6 – Sławomir Kowalski. Cały dochód z turnieju przeznaczono na WOŚP.
A oto wyniki najlepszych:

I miejsce:
Jan Grygowicz
Wiesław Stój

II miejsce
Sławomir Czech
Roman Narewski

wosp 2019W styczniowym słońcu wolontariusze WOŚP zbierali dary serca na sprzęt medyczny do polskich szpitali. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów z MZS nr 6 w Gorlicach. Uzbierali – uwaga!! - 17 026 zł. Prawdziwy rekord! Spisali się po prostu na medal. Najskuteczniejszym wolontariuszem w tym roku okazał się Kacper Rak - zebrał prawie 3500 zł! Ale nie brakowało innych wolontariuszy , którzy przekroczyli lub znaleźli się blisko kwoty 2000 zł : Bartek Mrozek – pomagali mu Kuba Rolak i Maciek Gorzkowicz, Zuzia Cisowska, Kuba Bednarz.
Pomaganie innym pozwala nam lepiej czuć się ze sobą, poczuć się wartościowszym człowiekiem, pozbyć się uprzedzeń i kompleksów. Pozwala stać się lepszym i wrażliwszym człowiekiem.
Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i była świetnie zorganizowana.

kotpies„Miłości nie da się kupić, ale można ją przygarnąć ze schroniska.”
W czwartek 10 stycznia nasze Przedszkole odwiedził pracownik schroniska dla zwierząt Psystań.
Specjalnym gościem był kotek Madzia podopieczny schroniska. Podczas spotkania przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia psów i kotów. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta (jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym je należy karmić), co to za miejsce-schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym.

info2

Ogólne zebranie rodziców kończące pierwsze półrocze -  10 stycznia 2019 r.

Klasy 1-3 szkoły podstawowej  - godz. 16:30

Klasy 4-8 szkoły podstawowej i III a gimnazjum – godz. 17:00

Uwaga!  Dyżur nauczycieli w dniu 8 stycznia w ramach pierwszego wtorku miesiąca odwołany!!

modul4Maluszki z grupy III w ramach Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przeżyły kolejne przygody z Misiem tym razem dotyczące kulinariów, biorąc udział w IV module projektu pt. „ Kulinarne warsztaty z Małym Misiem”. 
W ramach tego modułu dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowywały świąteczne pierniczki. 

20181205 093247Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę.

swMiesiąc grudzień był miesiącem wyjątkowym „magicznym” dla naszych kochanych i pracowitych przedszkolaków. Okres ten upłynął nam w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze. Rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, słuchaliśmy kolęd i piosenek świątecznych. Wspólnie ustroiliśmy choinkę, posprzątaliśmy i udekorowaliśmy salę na przybycie Mikołaja. Dzieci pięknie powitały gościa piosenką, w zamian otrzymały prezenty.

su zycz 2018W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli świąteczne życzenia i przekazali symboliczne stroiki wszystkim pracownikom naszej szkoły. Na grobach zamarłych delegacja uczniów zapaliła symboliczne znicze.

oplatek 2018Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia odbywają się przedświateczne spotkania opłatkowe czy klasowe wigilie. Również takie spotkanie miała klasa 7a. Wspólne przygotowanie świątecznego stołu, przygotowanie poczęstunku, wspólne łamanie się opłatkiem, życzenia i kolędowanie wprowadziły nas w świąteczny nastrój i pozwoliły miło spędzić czas w klasowym gronie ;)

boze narodzenie

 Niech święta Bożego Narodzenia

i Wigilijny Wieczór upłyną Wam

w szczęściu i radości,

przy staropolskich kolędach,

daniach wigilijnych

i zapachu świerkowej choinki.

Dnia 21 XII 2018 r. o godzinie 12.10 Jasełkami w wykonaniu uczniów rozpoczynamy magiczny czas Bożego Narodzenia.
Po Jasełkach serdecznie zapraszamy emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz wszystkich pracujących nauczycieli i pracowników szkoły na spotkanie opłatkowe.

20181213 082621

Klasy 1-3 wyglądają i pachną coraz bardziej świątecznie. Korytarz parteru udekorowany został przepiękną scenografią bożonarodzeniową. Jest tu nie tylko choinka ozdobiona rękodziełem, ale i kominek, ozdoby sufitowe na wzór podłaźniczki, jak również motywy nawiązujące do wigilijnego stołu. Najmłodsi uczniowie ozdabiając sale i wykonując ozdoby choinkowe korzystają z warsztatów prowadzonych przez pracowników skansenu w Szymbarku. To podczas tych warsztatów wykorzystywane są kolorowe opłatki, słomki, bibuły kolorowe i orzechy. To prawie tak, jak na tradycyjnej wsi pogórzańskiej. 

prokocim 2018W listopadzie i grudniu społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji charytatywnej "Wesprzyj najmłodszych pacjentów". Zebraliśmy środki i zakupiliśmy nowe rzeczy potrzebne małym pacjentom - pościel, koce, ksiązeczki, gry, puzzle i słodycze. Cześć darów również została przyniesiona do naszej szkoły przez darczyńców. W sumie przekazaliśmy nowe rzeczy na kwotę 1500 zł. Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosły radość i ulgę w chorobie małym pacjentom Oddziału Kardiologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

synerise 201814 grudnia jest ważnym dniem dla naszej szkoły. W I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach oficjalnie ogłoszono start programu AI Schools & Academy, którego pomysłodawcą i patronem jest Jarosław Królewski, CEO firmy technologicznej Synerise.
Ta wspaniale rozwijająca się polska firma informatyczna, rywalizująca z powodzeniem z największymi gigantami cyfrowymi na świecie sfinansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach i szkołach powszechnych. Do końca stycznia 2019 r. potrwa nabór placówek do programu. Ale nabór nie dotyczy MZS nr 6. Wraz ze Szkołą Podstawową w Hańczowej, z Zespołem Szkół Rolniczych w Hańczowej i z I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach będziemy pierwszymi beneficjentami tego niesamowitego projektu. Dlaczego? To po prostu miłość do małej Ojczyzny, do Ziemi Gorlickiej na której urodził się i wychował Jarosław Królewski, CEO Synerise i patron przedsięwzięcia.

pow2 zaw plywW dniu 12 grudnia na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie dla klas VII, VIII i III gimnazjów. Kolejny raz z dobrej strony pokazali się nasi pływacy.
Wyniki:
I miejsce Zuzanna Cisowska 50m styl motylkowy
II miejsce Zuzanna Cisowska 50m styl dowolny
II miejsce Maciej Trzaskoś 50m styl grzbietowy
II miejsce Emilia Waląg 50m styl motylkowy
II miejsce Emilia Waląg 50m styl klasyczny
I miejsce Sztafeta dziewcząt 6x50m styl dowolny
II miejsce Sztafeta chłopców 6x50m styl dowolny
Gratulacje!!!!

zaw plyw 2018W dniu 11 grudnia na krytej pływalni w Gorlicach odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie. Wielki sukces odnieśli nasi pływacy.
Wyniki :
I miejsce Konrad Łaś 25m styl dowolny
II miejsce Konrad Łaś 25m styl motylkowy
III miejsce Norbert Jarek 25m styl grzbietowy
I miejsce Dominika Marszałek 25m styl grzbietowy
I miejsce Szymon Jarek 25m styl klasyczny
II miejsce Justyna Czerhoniak 25m styl klasyczny
II miejsce Wojciech Roman 25m styl klasyczny

maraton 20187 grudnia chętni uczniowie z klasy 3a gimnazjum wzięli udział w IX Maratonie Pisania Listów w Kromerze. Uczennice najpierw zapoznały się z krótką historią i ideą pisania listów w obronie prześladowanych, potem same napisały kilka listów w obronie poszkodowanych i gnębionych. Jak same stwierdziły „takie pisanie niesamowicie wciąga”...

spektakl 20187 grudnia uczniowie klasy 7 b wzięli udział w spektaklu pt: „Mały Książę”, odegranym przez aktorów Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Wspaniała gra aktorska zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Po zakończeniu spektaklu i gromkich brawach, w podziękowaniu za piękne przedstawienie uczniowie wręczyli aktorom kwiaty.

DSCN0157Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia zawitał również w naszej szkole. Dzieci z radością przywitały św. Mikołaja piosenkami, wierszami, wzięły udział w mikołajowych zawodach sportowych. Mikołaj obdarował je drobnymi upominkami. Śmiechu i radości było wiele. Po tych miłych chwilach św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż, by wrócić w nasze strony za rok.

zaw mikolajkowe 2018

W dniu 6 grudnia na Krytej Pływalni Fala w Gorlicach odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie. Nasi najmłodsi pływacy zajęli wysokie miejsca.

Wyniki :
I miejsce Konrad Łaś 
I miejsce Jakub Jaklinski
II miejsce Dominika Marszałek 
III miejsce Marysia Śliwa 
Gratulacje!!! 

zaw mikolajkowe 2018W dniu 6 grudnia na Krytej Pływalni Fala w Gorlicach odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie. Nasi najmłodsi pływacy zajęli wysokie miejsca.

Wyniki:
I miejsce Konrad Łaś 
I miejsce Jakub Jaklinski
II miejsce Dominika Marszałek 
III miejsce Marysia Śliwa 
Gratulacje!!! 

tarnow teatrW ramach Festiwalu Teatralnego MAŁA TALIA klasa 4a obejrzała przedstawienie pt. "Dziadek Mróz. Po co komu zima?" w wykonaniu Teatru Żelazny z Katowic. Historia chłopca, który nie wiedział czym jest zima i po co ona jest dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu. W dorodze powrotnej spotkaliśmy też Świętego Mikołaja. Już planujemy kolejną wizytę w teatrze.

20181126 121948W Dniu Pluszowego Misia - 26 listopada do naszego przedszkola zawitał Miś Uszatek wraz z projektem "Miś Uszatek zwiedza nasz kraj". Projekt jest skierowany do nauczycieli i dzieci w wieku przedszkolnym, a autorką jest mgr Kamilla Ber, nauczyciel dyplomowany, dyrektor Przedszkola Nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie. Zgodnie z jego założeniem pluszak wędruje od przedszkola do przedszkola na terenie całej Polski.

plyw 2018W dniu 1 grudnia w Jaśle odbyły się 12 Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2018. Bardzo dobre miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. Zawodnicy startowali na 25 m stylem dowolnym i na 100m stylem zmiennym.
Wyniki:
III miejsce Adam Cisowski
I miejsce Konrad Łaś
II miejsce Kacper Waląg
IV miejsce Sandra Łaś
I miejsce Szymon Krawczyk
II miejsce Emilia Waląg
III miejsce Zuzanna Cisowska
Gratulacje!

andrzejki 2018Jak wiadomo, Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. 28 listopada uczniowie Naszej szkoły w pełni wykorzystali tę sposobność i świetnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez szkolnego DJ-a Piotra. Nie obyło się bez wróżb i przepowiedni podczas których chłopcy i dziewczęta mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii ;-) Były wróżby z kart, przepowiadanie przyszłości z kuli oraz wróżenie z wosku. Przy wesołych tańcach i pysznych klasowych poczęstunkach niezwykle miło płynął czas.

info2

Dnia 4 XII 2018 r. o godzinie 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami dla rodziców uczniów klas I - III SP.

Dnia 4  XII 2018 r. o godzinie 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami dla rodziców uczniów klas IV - VIII SP i klasy III gimnazjum.

Comiesięczny dyżur nauczycieli dnia 4 XII 2018  (pierwszy wtorek grudnia) w godzinach 16.30 - 17.30.

mis25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

DSCN000219 listopada uczniowie klas pierwszych SP zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach na uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie poznali ofertę czytelni i biblioteki ,jej zasady i regulamin. Przyszli test wiedzy ze znajomości literatury dziecięcej. Odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, układali napisy z rozsypani literowej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, po czym zostali pasowani na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymali dyplomy i zakładki.
Wiesława Ptaszek

3W piątkowe popołudnie 16 listopada, w szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. 50 uczennic i uczniów klas pierwszych, w towarzystwie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowało bogatą część artystyczną, po której nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość kończyła ceremonia pasowania każdego pierwszoklasisty przez dyrektora szkoły Sławomira Kowalskiego symbolicznym ołówkiem.
Życzymy naszym najmłodszym, aby czas spędzony w szkole przyniósł wiele radości ze zdobywania wiedzy, sukcesów i rozwijania swoich talentów.
Zdjęcia można oglądnąć na stronie Urzędu Miasta Gorlice:

http://www.gorlice.pl/pl/220/4646/uroczystosc-pasowania-na-ucznia-w-mzs-nr-6.html

Lucyna Ciszczoń

DSCN9903Termin nie jest przypadkowy! W listopadzie wszystkie mieszkania są już najczęściej ogrzewane, domowe kotły grzewcze pracują, a z kominów wydobywa się dym.  Zanieczyszczenie powietrza spowodowane jest głównie poprzez emisję z domów jednorodzinnych. Człowiek wdycha dziennie około 16 kg powietrza. To kilkakrotnie więcej niż wypija w tym czasie wody i spożywa żywności. Powietrze jest najważniejsze!

20181113 12533913 listopada br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXVII Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii II – dzieci szkół podstawowych – klasy I-III. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Homa z klasy 1b, Tymoteusz Mikrut z klasy 2a oraz Zuzanna Krzysztoń z klasy 2b wyłonieni w eliminacjach szkolnych.
Po wysłuchaniu 38 prezentacji, komisja artystyczna przyznała nagrody i wyróżnienia w tym dla naszego ucznia Tymoteusza Mikruta, który zajął drugie miejsce! Tymek zdobył również serca słuchaczy otrzymując Nagrodę Publiczności!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ewa Chrzanowska

100 lecie 2018Program słowno - muzyczny dzieci i młodzieży z „szóstki” zapoczątkował uroczystą, narodową Mszę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości przewodniczył biskup Edward Białogłowski. Ta piękna Msza sfinalizowana została wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Po uroczystej mszy utworzono pochód pocztów sztandarowych, który ulicami 3 maja i Legionów, przemaszerował pod Pomnik Niepodległości .

flaga 2018Przy pięknej, słonecznej pogodzie 8 listopada uczniowie wszystkich gorlickich szkół po przygotowaniu białych i czerwonych baloników zebrali się o godz. 10:00 na gorlickim Rynku i kierowani przez organizatorów z Gorlickiego Centrum Kultury utworzyli żywą flagę Polski . Przecież 11 listopada cała Polska będzie świętować 100 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli w okowach niemieckich, austriackich i rosyjskich. Panował radosny nastrój co widać na poniższych fotkach.

DSCN984829 października uczniowie klasy Ib uczestniczyli w przedstawieniu ,,Promil nie jest przyjacielem , tylko złego kusicielem” w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Gorlicach. Dzieci z grupy IV wystawiły bajkę profilaktyczną ,,Czerwony Kapturek” nawiązującą do celu projektu i zakończoną morałem ,,Z pijanym kierowcą nie zaczynaj podróży”. To pouczające przedstawienie oraz pogadanka przeprowadzona przez panią kierownik przedszkola uświadomiła dzieciom jak ważne jest bezpieczne podróżowanie z trzeźwym i odpowiedzialnym kierowcą. Uczniowie szkoły gromkimi brawami nagrodzili grę aktorską młodszych kolegów jak również piękne stroje i dekoracje wykonane przez nauczycieli i rodziców dzieci.
Wiesława Ptaszek

kwesta 2018I znów nadszedł Dzień 1 Listopada- Dzień Wszystkich Świętych. Całymi rodzinami, przy pięknie przystrojonych grobowcach spędzamy chwile zadumy i wspominamy bliskich, którzy na zawsze odeszli… . W tym roku po raz szósty z inicjatywy Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach 1 i 2 listopada została zorganizowana zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków. Wolontariusze czekali na darczyńców przy bramach wejściowych i na wewnętrznych alejkach cmentarza .

haloween 201831 października 2018 roku zakończył się konkurs na najładniejszy lampion z dyni, który został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego. Po konsultacjach z kilkoma nauczycielami przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymały je: 

Aleksandra Świerz – klasa VI a
Marcelina Jarek – klasa VII b
Małgorzata Kaszałowicz – klasa VII b

Wyróżnione uczennice otrzymały drobne upominki, a każdy uczestnik konkursu dostał pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczennicom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i niezwykłą kreatywność.

20181026 094008Mądry kierowca niech zawsze pamięta, i na co dzień i od święta, promil nie jest przyjacielem tylko do złego kusicielem! Jazda wtedy niebezpieczna, odłóż ją nawet jeśli jest konieczna! – takim hasłem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 przypominały kierowcom, aby nie wsiadali za kółko po spożyciu alkoholu.
Akcja rozpoczęła się od przedstawienia podczas którego dzieciaki wystawiły specjalnie przygotowaną bajkę profilaktyczną. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz pan Piotr Gajda pracownik Urzędu Miasta.

wypiek niepodleglosc25 października 2018 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu na ,,Wypiek Niepodległościowy”. W ten sposób uczciliśmy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy przynieśli 13 wypieków. Były to torty, placki i ciasteczka. Zostały pięknie udekorowane. Wszyscy zostali nagrodzeni. Pomysłodawcą konkursu był uczeń klasy III a Dymitr Majczak.

zawody s 2018W poniedziałek 22.10.2018r. na stadionie lekkoatletycznym TOSIR w Tarnowie odbyły się MAŁOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w INDYWIDUALNEJ LIDZE LA. W zawodach tych startowały najlepsze dziewczęta i chłopcy z małopolskich szkół wyłonieni w zawodach powiatowych. Nasza młodzież uzyskała znakomite wyniki. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych(gęsta mgła, niska temperatura), zostały pobite rekordy szkoły oraz rekordy życiowe. Dziewczyny i chłopcy potwierdzili tym swoją przynależność do czołówki lekkoatletów w województwie.

20181011 093541W październiku starsze przedszkolaki z grup 5,6 letnich odwiedziły pobliski Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. W czasie zwiedzania dzieci mogły podziwiać piękno ludowej architektury, poznać życie dawnych Pogórzan, zobaczyć stroje charakterystyczne dla naszego regionu. Dzieciaki zajrzały do chat mieszkalnych biedniejszych i bogatszych ziemian, domu zielarki czy warsztatu kowala i tkacza. Ponadto sporą atrakcją dla dzieci była wystawa wozów, bryczek i sań. Uwieńczeniem zwiedzania były warsztaty, podczas których przedszkolaki miały okazję własnoręcznie ubijać masło w maselnicy oraz skosztować je na kromce wiejskiego chleba.
Było to dla dzieci niezapomniane wydarzenie oraz spotkanie z historią regionu Pogórzan.
Karolina Urbanowska

20181017 083847W dniu 17 października 2018 r. dzieci z grupy I wraz z Panią Karoliną odwiedziły pobliską piekarnię "Jubileuszową" Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej Jedność. Wycieczka ta była podsumowaniem cyklu zajęć dotyczących powstawania i wypieku chleba. Pan Kierownik bardzie ciepło przyjął przedszkolaki zdradzając im sekrety dobrych wypieków. Przeszliśmy całą linię produkcyjną - od mąki, przez wyrobienie ciasta, porcjowanie, formowanie i wypiekanie. Na końcu trasy czekała na dzieci miła niespodzianka - smakowite bułeczki z makiem wypiekane specjalnie dla nich. Ponadto przedszkolaki zostały obdarowane smakowitymi rogalikami i pysznymi ciasteczkami. Serdecznie dziękujemy Kierownictwu piekarni oraz wszystkim jej pracownikom.
Karolina Urbanowska

pasowanieDzień 16 października pozostanie na długo zostanie w pamięci maluszków z grupy III i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani kierownik Maria Przetacznik dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz słodki upominek.

20181016 095435W dniu 16 października 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Chleba. Tego dnia zawitały do nas dwie przemiłe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zagórzan. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać i dotknąć różne rodzaje zbóż oraz dowiedziały się, jakie produkty z nich otrzymujemy. Smakowaliśmy wypieki z pobliskiej piekarni "Jubileuszowej Jedność". Zaprezentowano również historyjkę "Od ziarenka do bochenka", aby ukazać dzieciom całościowo proces wypieku chleba.

maku 2018Cudowne słońce, kolorowe drzewa uśmiechały się do nas w czasie tradycyjnej zbiórki makulatury. Nic dziwnego –przecież w ten sposób ochraniamy piękną przyrodę bez której człowiek nie przeżyłby nawet jednego dnia… . Mieszkańcy Osiedla Korczak jak zawsze wsparli naszą akcję. Dziękujemy w imieniu swoim i oczywiście przyrody!! 

Do zobaczenie na zbiórce grudniowej.

20180917 122018W pierwszych tygodniach roku szkolnego wraz z Misiem Przedszkolisiem  przedszkolaki wzmagały swoją samodzielność. Jest to podstawowa cecha, którą muszą nabyć przedszkolaki w toku swej edukacji. Umiejętność niezbędna, ale często lekceważona przez dorosłych.  
Dzieci zapoznały się z sympatyczną Tosią i stosując metodę peer-learningu przekazały dziewczynce całą swoją wiedzę z dziedziny zasad życia grupowego, przestrzegania norm, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów i ogólnie rozumianego bezpieczeństwa. Wszystko poprzez dobrą zabawę z pluszowym przyjacielem jako przewodnikiem. Ta nowatorska metoda polega na nauce przez wymianę wiedzy.

den 2018W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zorganizowano wiele ciekawych i niecodziennych atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy audycją nagraną przez uczniów naszej szkoły. Na drugiej lekcji przedstawiciele SU zorganizowali dla klas 1-3SP specjalną-luźną lekcję, na której uczniowie m.in. mieli za zadanie narysować swoją Panią Wychowawczynię. Od trzeciej lekcji trwały przygotowania do WIELKIEGO MECZU Nauczyciele vs Uczniowie. O godzinie 10.35 po raz pierwszy tego dnia zabrzmiał gwizdek sędziego, tym samym rozpoczęła się walka pomiędzy drużyną Nauczycieli, a drużyną Uczniów. Ostatecznie Uczniowie obronili tytuł mistrza szkoły, jednak Belfrowie zapowiadają rewanż poprzedzony ciężkimi treningami.

piesek gifW czwartek 11.10 na pierwszej lekcji na sali gimnastycznej odbyła się lekcja edukacyjna dla klas 1-3 SP na temat zwierząt i działalności Fundacji PSYstań Dla Zwierząt, którą poprowadziła jedna z Pań wolontariuszek. Dzieciaki mogły wysłuchać ciekawego wykładu oraz pozadawać nurtujące ich pytania. Nie zabrakło również głaskania pupila, którego przyniosła ze sobą Pani z Fundacji. 

 

krakow 2018 Dnia 11 października 2018 r. uczniowie klas piątych pojechali na wycieczkę do Krakowa. Jako pierwszy punkt programu uczniowie skorzystali z atrakcji Parku Trampolin „GoJump”. Była to pełna godzina „szaleństwa”. Następnie, zmęczeni ale zadowoleni, spotkali się z panią przewodnik, która oprowadziła wszystkich uczestników wycieczki po Dziedzińcu Zamkowym na Wawelu, opowiedziała interesującą legendę o smoku Wawelskim oraz przeprowadziła przez smoczą jamę.

niepodleglosci 2018Z inicjatywy Starosty Gorlickiego Karol Górski i Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno serdecznie doszło do uroczystego odsłonięcia Pomnika Niepodległości upamiętniającego stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się 15 października 2018 roku w Gorlicach.  Po Mszy św. w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicachwszyscy zebrani przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości, który znajduje się na skwerze przy rondzie u zbiegu ulic: Słowackiego, Bieckiej, 3 Maja, Legionów. Po wystąpieniu Starosty Gorlickiego Karola Górskiego doszło do odsłonięcia Pomnika Niepodległości przy asyście wojskowej.

boisko 2018Dziś (10.10) po południu odbyło się jego oficjalne otwarcie z udziałem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa, Burmistzra Gorlic p. Rafała Kukli, Wiceburmistrza Gorlic p. Łukasza Bałajewicza oraz radnych miasta Gorlice. Zadanie „Przebudowa boiska szkolnego przy Miejskim Zespole Szkół nr 6 przy ul. Hallera w Gorlicach” obejmowało:
• demontaż płyt chodnikowych,
• wymianę podbudowy
• wykonanie płyty betonowej z odwodnieniem liniowym (włączenie do istn. kanalizacji deszczowej)
• założenie nawierzchni panelowo-elastycznej polipropylenowej, montowanej z gotowych elementów,
• malowanie linii pól do gry: w piłkę ręczną, siatkówkę,
• dostawę i montaż wyposażenia sportowego: bramki, zestaw do siatkówki,
• wykonanie piłkochwytów,
• uzupełnienie traktów pieszych i drogi dojazdowej (korekta)
• niwelację skarp i uporządkowanie zieleni niskiej w postaci pielęgnowanych trawników.
Z pewnością będzie w pełni wykorzystane. Bezpieczne, piękne – pozwoli na wprowadzenie wielu gier nie tylko

...

dyktando 20189 października uczniowie mieli szansę zmierzyć się z ortograficznymi pułapkami w ramach VI Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Udział wzięło 21 uczniów gimnazjum i klas 7-8 oraz 6 uczniów klas 4-6. Warto było zmierzyć się z ortografią języka polskiego w roku, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości.

d zwierzat 2018Tegoroczny Dzień Zwierząt, który przypadł w tym roku na czwartek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowo hucznie. SU zorganizował jednodniową zbiórkę karmy, jednak chęć niesienia pomocy przez uczniów nakłoniła Samorząd do przedłużenia akcji o jeszcze jeden dzień. Wyniki dwudniowej zbiórki są następujące:
- 86,3 kg suchej karmy dla psów
- 34,4 kg (35szt.) karmy dla psów w puszkach
- 9,2 kg (40szt.) przysmaków dla psów
- 19,3 kg suchej karmy dla kotów
- 17,18 kg karmy dla kotów w puszkach
- 10,61 kg (108szt.) przysmaków dla kotów
Daje nam to 176,99 kg pokarmu dla zwierzaków. Oprócz tego zebraliśmy:
- 13 kg żwirku dla kotów
- 7 worków ręczników, prześcieradeł i koców, które posłużą jako posłania
- 20 szt. Zabawek
We wtorek 9.10 dostarczyliśmy zebrany towar prezesowi fundacji PSYstań Dla Zwierząt.

logo wersja alternatywna pole wlasne polMinisterstwo Spraw Zagranicznych organizuje konkursy dla szkół upamiętniające 25. rocznicę przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Głównym celem konkursów jest upowszechnianie wśród uczniów, nauczycieli i szkół wiedzy na temat praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Konkursy służą również zwiększaniu znaczenia edukacji obywatelskiej i edukacji na rzecz praw człowieka w szkołach oraz podniesieniu świadomości prawnej i rozwojowi kompetencji społeczno-obywatelskich uczniów i nauczycieli.

Konkursy są organizowane w 3 kategoriach wiekowych:

dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej – konkurs plastyczny,
dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej – konkurs na plakat edukacyjny,
dla uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych – konkurs na esej.
Szczegółowe informacje o konkursach dostępne są na stronie MSZ oraz u p. Sylwii Zimowskiej - opiekuna

...

pamietamy 20185 października klasa 7a złożyła pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej stroik upamiętniający walkę o niepodległość. Wcześniej uczniowie mieli zajęcia z harcerzami ukazujące drogi Polaków do Niepodległości

20181005 095657W dniu 5 października 2018 r. dzieci w ramach współpracy przedszkola i szkoły oraz realizując założenia międzynarodowego projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Katarzyna Fiega oprowadziła nas ukazując kolejne działy i regały z książkami przypominając tym samym o "Kodeksie czytelnika". Dzieci wykazały się ogromną wrażliwością i wiedzą w tym temacie.

teatr 20183 października klasa 7a pojechała do Krakowa by obejrzeć "Zemstę" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Sam teatr, który również zwiedziliśmy wywarł niesamowite wrażenie - Kurtyna Siemiradzkiego, garderoby, loża cesarska - to coś, co trzeba zobaczyć na własne oczy. Okazało się,że za dwa tygodnie teatr będzie obchodził 125 lecie powstania. Potem przeszliśmy na obiad, a następnie do Galerii Malarstwa Polskiego XIX w. w Sukiennicach, gdzie najbardziej podobała się Sala Chełmońskiego i Sala Siemiradzkiego Z ogromnych rozmiarów obrazami Jana Matejki: "Hołdem pruskim" i " Kościuszko pod Racławicami". Na koniec w Pałacu Czeczotka obejrzeliśmy wystawę poświęconą wybitnym polskim matematykom, informatykom, spejalistom od szyfrowania i odszyfrowywania dokumentów pt. "Cyfry.Kody.Szyfry." Taka wycieczka to piękna lekcja polskości i patriotyzmu.

IMG 4874Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia . W tym roku tytuł ,,Mistrz tabliczki mnożenia” zdobyło 32 uczniów z klas 2 i 3 SP. Zamienili oni tabliczkę mnożenia na tabliczkę czekolady. Oto oni: Zosia Dziubaczka, Mateusz Obrzut, Michał Kamiński, Anna Mroczka, Ula Cionek, Kaja Bajorek, Ksawery Hudzik, Michał Sopala, Adam Cisowski, Natalia Firszt, Patrycja Piotrowska, Eliza Firszt, Zuzia Krzysztoń, Eliza Koszyk, Julek Łabuda, Alan Koszyk, Lena Pastuszczak, Jan Stec, Dominik Głąb, Konrad Bogusz, Franek Filipek, Alan Topór, Emilia Dobosz, Bartek Szura, Kryspin Lenartowicz, Mikołaj Baraniak, Justyna Czerhoniak, Aleks Gurba, Tymon Szufa, Piotrek Halerz, Magda Piecuch, Maks Mruk. W klasach 5 SP uczniowie tabliczkę mnożenia zamienili na piątkę z matematyki.
Ewa Ziemba

la 2018W dniu 28 września na stadionie miejskim w Gorlicach odbyły się zawody w lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy z naszej szkoły spisali się rewelacyjnie, zdobywając 22 medale.
Na podium stanęli:
Radosław Wal – III miejsce w rzucie oszczepem
Magdalena Moskal – III miejsce w rzucie oszczepem
Wiktoria Jurczak – I miejsce w biegu na 100m, I miejsce w skoku w dal
Dawid Zieliński – II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Jan gawron – I miejsce w biegu na 100m, I miejsce w skoku w dal
Miłosz Głowacz – III miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 60m
Dawid Dudek – I miejsce w rzucie oszczepem

rajd sp 2018 starsze26 września odbyła się ostatnia cześć Rajdu Szkoły Podstawowej - Drogi do Niepodległej, w której udział wzięli uczniowie klas VII i VIII SP oraz III klasa gimnazjum. Celem rajdu było przede wszystkim poznanie historii regionu oraz propagowanie zdrowego stylu życia i dostarczenie atrakcyjnej rozrywki. Uczniowie i nauczyciele wędrowali trzema trasami przez Beskid Niski, który o tej porze roku jest niezwykle urokliwy. Na odwiedzanych cmentarzach zapalili znicze, aby oddać hołd tym, którzy zginęli w czasie działań wojennych. Klasy VII wyruszyły z Przełęczy Małastowskiej, a VIII z rozwidlenia dróg Siary - Sękowa.

certyfikatW dniach od 14 do 21 września grupy I i VI świętowały Tydzień Kropki. Dzieci wraz z innymi 99 placówkami miały okazję uczestniczyć w projekcie eTwinning "Dot Day czyli Kropka 2018". Jest nam miło poinformować, iż został on wyróżniony i odznaczony Odznaką Jakości e-Twinning, a nasze Przedszkolaki postawiły również przysłowiową "kropkę nad i". Jest to również dla nas pośrednio nagroda za wkład i kreatywne działania. Pozostałe grupy włączyły się do obchodów celebrując Dzień Kropki.

20180921 10231021 września uczniowie klasy 2a SP postanowili pożegnać lato i korzystając z pięknej pogody przenieśli swoje zajęcia na podwórko szkolne. Wzięliśmy maty do siedzenia, piłeczki dla każdego i tornistry z książkami. Z apetytem zjedliśmy drugie śniadanie na świeżym powietrzu i zabraliśmy się do zadań matematycznych. Piłeczki pomogły nam w praktycznym rozwiązywaniu zadań i obliczaniu wyników. Po skończonej pracy mieliśmy czas na zabawy ruchowe na boisku i placu zabaw. Wszystkim bardzo spodobały się zajęcia poza klasą. Myślę że jeszcze nie raz w taki sposób będziemy realizować lekcje.
Ewa Chrzanowska

kino 201820 września klasa 7a obejrzała najnowszy polski film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia" o legendarnym Dywizjonie 303 walczącym w czasie II wojny światowej w Anglii. Uczniowie obejrzeli film, który powstał na podstawie książki Arkadego Fidlera pt. "Dywizjon 303". Ekranizacja powieści, historia i wspłóczesne dobre kino z pewnoscią na dłużej zostaną w pamięci.

DSCF938920 września uczniów klas młodszych odwiedził przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915. Opowiedział dzieciom o walkach żołnierzy o niepodległość naszej Ojczyzny. Przybliżył warunki życia na froncie w czasie I i II wojny światowej. Zapoznał uczniów z umundurowaniem żołnierzy uczestniczących w Bitwie pod Gorlicami 1915. Dzieci miały możliwość oglądnąć przedmioty należące do wyposażenia każdego żołnierza. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom wartość Ojczyzny i zrozumieć jak wielką rolę w historii Polski odegrały poprzednie pokolenia Polaków, abyśmy mogli żyć w wolnym, niepodległym kraju.
Agata Przybycień

mobili 2018W środę 19 września kto mógł zmobilizował się, aby tego dnia dotrzeć do szkoły pojazdami ekologicznymi / rowerami, deskorolkami, hulajnogami/. To wszystko w ramach ogólnoeuropejskiej akcji pod nazwą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Bez wątpienia dzisiejszy homo sapiens nadużywa pojazdów spalinowych, które tak zanieczyszczają powietrze. Warto było pokazać, że można do transportu wykorzystywać lokomocję ekologiczną. 

rajd sp 201819 września 2018 r., zgodnie z naszą szkolną tradycją, wędrowaliśmy przepięknymi szlakami Beskidu Niskiego podczas XV Rajd Szkoły Podstawowej. W tym roku okazja była jednak wyjątkowa – postanowiliśmy uczcić pamięć Bohaterów, którzy zginęli w walce o Niepodległą. Rajd zatytułowany był „Drogi do Niepodległości” i podczas naszej wędrówki dużo czasu i uwagi poświęciliśmy tematyce patriotyzmu. Po drodze odwiedziliśmy wojenne cmentarze i oddaliśmy hołd żołnierzom, którzy oddali życie za Ojczyznę.

W rajdzie wzięli udział uczniowie klas IV- VI, ich rodzice oraz nauczyciele. W tym roku wędrowaliśmy do Owczar, trzema różnymi trasami:

klasy czwarte – wychodziły z okolic rozwidlenia dróg Ropica Górna-Małastów-Bartne drogą w kierunku Małastowa, następnie trasą żółtego szlaku rowerowego Małastów-Owczary, po drodze mijając cmentarz wojskowy nr 70.

IMG 480418 września uczniowie klas I-III wyruszyli na szkolny rajd pod hasłem "Piękna i wolna nasza mała Ojczyzna". Każda grupa wiekowa miała dostosowaną do jej możliwości trasę pieszą oraz obiekty do zwiedzania. Klasy pierwsze zwiedzały miasto Gorlice, obejrzały jego panoramę z wieży ratuszowej i przeszły trasą spacerowo-rowerową wzdłuż rzeki Ropy do placu biwakowego przy Willi Ludwinów, gdzie był punkt docelowy rajdu. Klasy drugie zapoznały się z historią miasta zwiedzając Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza, Dom Polsko-Słowacki oraz Pawilon Historii Miasta Gorlice. Następnie tak jak klasy pierwsze udały się pieszo na plac biwakowy.

su 2018 wyb17 września 2018r. w naszej szkole miały miejsce wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała od wtorku to piątku. W poniedziałek obowiązywała cisza wyborcza. Walka pomiędzy dwoma rywalami była zacięta. Wynik głosowania jest następujący:
- 330 głosów otrzymał Kacper Rak – uczeń klasy IIIa GIM
- 113 głosów otrzymała Martyna Gugulska – uczennica klasy VIb SP
- 23 uczniów było nieobecnych
- 14 głosów było nieważnych.
Ostatecznie Przewodniczącym SU na rok 2018/2019 został Kacper Rak, a Jego zastępcą została Martyna Gugulska.

LIFE IP Malopolska long

LIFE IP Malopolska long

info2Spotkania z rodzicami odbędą sie dnia 18 IX 2018 r. (wtorek)

godz. 16.00 spotkania rodziców klas I - III SP

godz. 17.00 spotkania rodziców klas IV - VIII SP i III Gimnazjum

173 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny i przedszkolny 2018/2019.

_____________________________________________________________

1 wrzesnia 20181 września 2018 r. przy budynku Sklarczykówki odbyła się uroczystość upamiętniająca walczących Polaków na wszystkich frontach II światowej. Poczty sztandarowe z naszej szkoły reprezentowały całą społeczność szkolną. Poczet Szkolny w składzie: Bartłomiej Mrozek, Weronika Liana, Emilia Waląg. Poczet ŚZŻAK w składzie: Kacper Rak, Jakub Bednarz, Martyna Woźniak, Izabela Oduncu.

info23 września /poniedziałek/

godz. 9:15 - klasy 2 – 8 Szkoły Podstawowej 
i klasy III Gimnazjum

godz. 10:30 - klasy I Szkoły Podstawowej 

kinder 2018W dniach 06-08 lipca 2018 roku w hali MOSIR Zabrze odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej minisiatkówki o „Puchar Kinder+Sport”. W Finałach tych największych w Europie młodzieżowych zawodów siatkarskich uczestniczyły 192 drużyny dziewcząt i chłopców, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: „Dwójki”, „Trójki” i „Czwórki”. W Zabrzu prawo startu miały tylko dwie najlepsze drużyny poszczególnych kategorii z każdego województwa, wyłonione w wyniku wielomiesięcznej rywalizacji ponad 40 tysięcy najmłodszych siatkarzy i siatkarek w turniejach sezonu 2017/2018. W kategorii „Dwójek ” chłopców startowali najmłodsi siatkarze GKPS Gorlice, Mistrzowie Małopolski; Artur Bąk, Dawid Kamiński, Borys Kozień oraz Leon Kozień, uczniowie klas III i IV Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Trenerem i opiekunem drużyny był Tomasz Chmura. 

polskaPrzez cały rok szkolny dwie grupy pod okiem pani Karoliny Urbanowskiej oraz Natalii Załęskiej realizowały program edukacyjny "Piękno Polski - palcem po mapie" autorstwa Magdaleny Korczyńskiej-Kuś z Sosnowca. Miał on na celu wymianę pocztówek pomiędzy przedstawicielami poszczególnych województw. My reprezentowaliśmy godnie Małopolskę. Zbieraliśmy informacje o naszym mieście i regionie. Zwiedziliśmy Gorlice, poszliśmy do Centrum Informacji Turystycznej, by prosić o prospekty, mapki, które moglibyśmy dołączyć do naszych listów. Ponadto załączaliśmy kolorowanki z najważniejszymi miejscami, które warto zobaczyć będąc w Gorlicach.

brunoOto Miś Bruno, który pomagał dzieciom z grupy pani Karoliny Urbanowskiej odkrywać tajemnice naszego Regionu w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mały Miś Regionalista - przedszkolni badacze historii i kultury".
W ramach projektu przedszkolaki zwiedziły różne zakamarki Gorlic - główne ulice, rynek, Ratusz Miejski i inne zabytkowe miejsca. Ponadto wraz z panią Barbarą Morawską odwiedziły Cmentarz Wojskowy upamiętniający ofiary I Wojny Światowej.
Dzieci wraz z wychowawczyniami zwiedziły Muzeum Regionalne w Jaśle poszukując ciekawych informacji o regionie. Stroje ludowe wzbudziły w dzieciach ogromne zainteresowanie i zachwyt swymi kolorami i bogatym wzornictwem. Sporą niespodzianką była wystawa dawnych zabawek, którymi bawiły się dzieci na tutejszych terenach.

misW tym roku szkolnym kładliśmy na rozwój czytelnictwa i wzbudzanie zainteresowania książką.
Dzięki międzynarodowemu projektowi "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury", który zainicjowała pani Aneta Konfenał, a koordynowała na terenie naszego przedszkola pani Karolina Urbanowska dzieci pokochały misia i książki. Specjalnie z myślą o projekcie zostały zakupione książeczki ze słodką Misią Marysią w roki głównej, które dzieci mogły pożyczyć i zabrać wraz z Misiem-Przedszkolisiem do domu. Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Aż 71 dzieci zaprosiło do siebie naszego pluszowego bohatera. Przez cały rok szkolny miś wraz z dzienniczkiem podróżował po domach Przedszkolaków.

20180613 094338W grupie 5-latków ogromnym zainteresowaniem w tym roku szkolnym cieszyły się zajęcia z cyklu "Klub Małego Odkrywcy", który inspirował młode pokolenie do poszerzania wiedzy poprzez obserwacje, samodzielne eksperymentowanie i zabawy badawcze. Dzieci założyły hodowle dżdżownic chcąc zgłębić tajemnice podziemnego świata. Same sadziły roślinki w doniczkach, w szklarni, ale i w woreczkach strunowych na oknie. Ponadto spróbowały swoich sił w dziedzinie paleontologii i stały się ekspertami w wulkanologii. Był to wspaniale i twórczo spędzony czas w przedszkolnych murach. Zapewne działalność małych odkrywców będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym.
Karolina Urbanowska

lasuchowoW dniu 29. 06. 2018 r. zakończył się ogólnopolski projekt edukacyjny „Łasuchowo, ale zdrowo” zainicjowanego przez Przedszkole nr 56 „Niezapominajka” we Wrocławiu. Dzieci z grupy Pani Karoliny Urbanowskiej miały okazję brać udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez mamę Milenki, panią Agnieszkę Żegleń-Leśniowską. Relacja znajduje się pod adresem:
http://www.mzs6gorlice.pl/aktualnosci-przedszkola/1586-warsztaty-kulinarne.html

1Nasze przedszkole jak co roku udzielało się w wielu akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy grosiki dla potrzebujących dzieci, karmę dla zwierząt. Nowością było zbieranie znaczków pocztowych oraz starych telefonów komórkowych. Wszystkie grupy chętnie włączyły się w teg2o typu działanie na rzecz dzieci z krajów misyjnych. Akcje "Każdy znaczek wspiera misje" oraz "Komórka na misje" prowadzone były przez Referat Misyjny Księży Werbinistów w Pieniężnie. Środki uzyskane ze sprzedaży znaczków i telefonów wesprą ich działalność w szerokim świecie.
Jesteśmy dumni, że nasze Przedszkolaki i ich Rodzice otworzyli serca dla osób potrzebujących.
W tym miejscu składamy im ogromne podziękowania!!
Karolina Urbanowska

przyjacielekubusZakończyliśmy realizację programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci za czynny udział w promowaniu ekologicznego życia otrzymały książeczki a przedszkole certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Organizatorem Programu jest firma Tymbark i marka Kubuś.

20180525 092737Ostatnią imprezą przygotowywaną przez przedszkolaków w tym roku szkolnym, było „Święto Rodziny”- Dzień Mamy i Taty. Każda z grup przygotowała program artystyczny, podczas którego przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Odbyły się również zajęcia sportowe pod hasłem „Aerobic z Mamą” „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić rodzice z dziećmi tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
Agnieszka Gucwa

20171117 095159 Burst01Grupa V pod opieką wychowawczyni, pani Joanny Korzeń w roku szkolnym 2017-2018 brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “ Pocztówka z przedszkola”.
Głównym celem projektu była wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami na terenie całej Polski. Ideą wiodącą projektu było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Dzięki uczestniczeniu w projekcie dzieci poznały najdalsze zakątki Polski, wzbogaciły wiedzę na temat swojego kraju, poznały nowe miejsca, a także nawiązały kontakt z rówieśnikami z całego kraju.
Joanna Korzeń.

 

SUPER – SPORTOWIEC MZS 6 GORLICE

pilka nozna30

Julia Chmura kl. II G – 694 pkt

Super-sportowiec klas IV

1m – Olaf Witusik – 141 pkt
2m – Patryk Ziółkowski – 82 pkt
3m – Konrad Kosiba – 22 pkt

Super-sportowiec klas V

1m – Sandra Łaś – 109 pkt
1m – Szymon Krawczyk – 205 pkt

Super-sportowiec klas VII

1m – Diana Kołodziejczyk – 129 pkt

Super-sportowiec klas II G

1m – Julia Chmura – 694 pkt
2m – Zuzanna Cisowska – 385 pkt

Super-sportowiec klas III G

1m – Emilia Tomasik – 162 pkt

info2

 

22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.30 rozpocznie się uroczysta akademia na  zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I - III Szkoły Podstawowej. Po akademii spotkanie z wychowawcami w klasach.

info221 czerwca 2018 r. o godzinie 13.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas III Gimnazjum .

22 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VII Szkoły Podstawowej i klas II Gimnazjum.

2 liga strzeleckaOd 1 września 2017r. do 31 maja 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach była rozgrywana II Szkolna Liga Strzelecka zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju pana Łukasza Stelmacha. W rozgrywkach ligi brali udział wszyscy czlonkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK - łącznie 27 uczniów. Celem całorocznych zmagań było wyłonienie najlepszego strzelca szkoły w strzelectwie sportowym, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz prezentacja osiągnięć strzeleckich uczniów z „szóstki". Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego do tarczy sportowej TS-1 z odległości 10 m. Osobno klasyfikowano w kategorii chłopców i dziewcząt.

festyn 2018Z inicjatywy nauczycieli i rodziców MZS nr 6 w Gorlicach niedziela na Korczaku  obfitowała we wspaniałe wypieki, smakołyki z grilla, pierogi ruskie, strogonowa, naleśniki, występy wokalne i taneczne uczniów i uczennic, profesjonalny pokaz tańca towarzyskiego, bezpłatne sprawdzenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi oraz liczne sportowe konkursy. A do tego doszły pokazy Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa medycznego, fitness i wiele innych. Po prostu wspaniałe spędzenie niedzielnego wczesnego popołudnia w rodzinnej atmosferze. Nagrody dla najbardziej usportowionych rodzin wręczał Burmistrz Gorlic p. Rafał Kukla. Imprezę wspomogli liczni sponsorzy:
Urząd Miasta Gorlice, Zarząd Osiedla na Korczaku, Spółdzielnia Mieszkaniowa na Korczaku, Firma „Forest”, „Minix”, Firma Państwa Kosińskich, Apteka Społeczna, Apteka Państwa Hussein, Sklep „She Boutiqe”, Siłownia „Olimp”, Firma Państwa Dzwończyk, Fryzjer „Gooldwell”, Państwo Andrzej i Barbara Szurkowie, Uzdrowisko Wysowianka „Wysowa”, TR- Ubezpieczenia P. T.

...

policjaJuż 17 czerwca w najbliższą niedzielę na terenie naszej szkoły organizowany będzie piknik rodzinny! Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas trwania pikniku odbędzie się sprzedaż losów - KAŻDY LOS WYGRYWA! W programie super rodzinne konkurencje oraz wiele innych atrakcji m.in. pokazy tańca, sportów walki, Straży Pożarnej, Policji, Ratownictwa Medycznego, fitness, bezpłatne pomiary ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Dla najmłodszych malowanie buziek, dmuchane zamki i wiele innych. Na zdjęciach prezentujemy cześć fantów możliwych do wylosowania:

bardejovPierwsza zagraniczna wycieczka na koniec pierwszego etapu edukacyjnego jest tradycją naszej szkoły już od kilkunastu lat. Celem podróży jest Słowacja - tu nam najbliżej. W tym roku szkolnym klasy 3 a, b, c odwiedziły Bardejov i Kupele Bardiowskie 15. czerwca. Bardejovskie kamieniczki, rynek, mury obronne, bazylika sw. Idziego i centrum miasta objęte patronatem UNESCO, robią wrażenie na wszystkich zwiedzających.

P1050298To była prawdziwa przygoda. Wycieczka 9-latków z noclegiem. I jacy teraz wszyscy jesteśmy dumni z samodzielności uczestników!!! Ale najpierw bylo Krosno- miasto szkła, to pierwszy punkt wycieczki. Tak więc warsztaty malowania na szkle w Centrum Dziedzictwa Sztuki. Fascynujące zjawiska wykorzystania szkła w fizyce, sztuce uzytkowej, pokaz wytwarzania szkła, własnoręczne wybijanie medali, film o historii szkła i jego produkcji w Krośnie. Kilka zaskoczeń i zachwytów, że ze szkła można robić takie "cudeńka"- ta reagowali wszyscy bez względu na wiek.

plakat pinknik 2018 min

interpunkcja 2W roku szkolnym 2018/2019zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej odbędą się na podstawie „ Regulaminu Rekrutacji do Świetlicy Szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej”. Prosimy zainteresowanych Rodziców o zapoznanie się z w/w dokumentem dostępnym na stronie internetowej szkoły www.mzs6gorlice.pl w zakładce Rekrutacja 2018/2019.

Karty zgłoszenia są do pobrania w sekretariacie szkoły lub u wychowawców świetlicy.


Termin zapisów od 4 czerwca 2018 r. do 11 czerwca 2018r.

(karta zgłoszenia wraz z z załącznikami wymienionymi w Regulaminie rekrutacji muszą zostać dostarczone w w/w terminie).

20180607 093831Dnia 7 czerwca 2018r na hali OSiR-u w Gorlicach uczniowie klas I –III brali udział w Miejskim Turnieju Gier i Zabaw ,,Mały Mistrz’’. Po zaciętej walce mali sportowcy z naszej szkoły zdobyli II miejsce. Kibicom dziękujemy za kulturalny doping.
Małgorzata Szurek

mdk mzs 2018W dniu 7.06 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej". Z uwagi na wysoki poziom prac jury przyznało wiele nagród równorzędnych. w kategorii szkół podstawowych nagrodę zdobył Franciszek Kapłon, a w kategorii gimnazjów nagrody otrzymały Martyna Woźniak i Wiktoria Kosińska. Serdecznie gratulujemy!

DSCF9290Klasa druga SP 6 czerwca odbyła wycieczkę do Jasła. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Lizaka, poznaliśmy proces produkcji słodyczy i wykonaliśmy z przygotowanej masy cukierniczej pyszne lizaki. Następnie udaliśmy się do I Liceum. Tam przywitał nas p. Praisner, który pokazał nam obserwatorium astronomiczne. Opowiedział o urządzeniach i pracy ludzi obserwujących ciała niebieskie. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Mal Galeria. Tam dowiedzieliśmy się o pracy artystów-plastyków i wykonaliśmy samodzielnie dzbanki na kole garncarskim. Lepiliśmy z gliny różne postacie. Wycieczka była ciekawa, bogata w wiele nowych wiadomości.
Agata Przybycień

6 czerwca 2018 roku uczniowie klas młodszych:  IIIb - Magdalena Myśliwiec, Weronika Gugulska, Anna Kukla, Iga Kusiak, Karolina, Korzeń, Maria Gawior, IIIc – Zuzanna Malinowska, Iga Nowak, Oliwier Młynarczyk, Krystian Przybylski, Jakub Kuzak wytańczyli II i III miejsce w V Wojewódzkim Festiwalu Tańca ,,Roztańczona Szkoła”  w Bieczu. Zaprezentowali taniec nowoczesny ,,Ego” i ,,Cha-chę”. Za piękny pokaz tańca grupa Ergo i grupa Perełek otrzymała statuetki, dyplomy oraz pamiątkowe medale.
Ewa Szura

20180606 095813Dnia 6 czerwca 2018r. w hali sportowej w Bieczu odbył się V Międzywojewódzki Festiwal Tańca „Roztańczona Szkoła” organizowany przez Akademię Tańca „Impuls” i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy.  W wydarzeniu uczestniczyło 515 tancerek i tancerzy w różnym wieku począwszy od 4 roku życia.

20180605 1225355 czerwca dziewięciu uczniów klas trzecich szkoły podstawowej wzięło udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gorlicach ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” – ,,Zasłużeni gorliczanie i ludzie związani z naszym miastem”. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o takich postaciach jak: ks. Bronisław Świeykowski, Wojciech Biechoński, Ignacy Łukasiewicz, Jerzy Hoffman, Dariusz Bohatkiewicz i Stanisław Hubner. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ w konkursie wzięło udział 32 uczniów z czterech gorlickich szkół.

maku 2018Wakacje blisko i rozstrzygnięcie konkursu pomiędzy szkołami o ilość zebranej makulatury także! Wszyscy w szkole – uczniowie, nauczyciele, rodzice przejrzeli uważnie wszystkie swoje kąty i to co miało trafić papierowego na śmietnik wylądowało szczęśliwie na szkolną wagę – odważającą / miejmy nadzieję…!/ nasze szkolne zwycięstwo w tym jakże szlachetnym konkursie ekologicznym. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Osiedla Korczak oraz wszystkim, którzy systematycznie dostarczali nam makulaturę. Bez względu na wynik konkursu- nasza szkolna społeczność nadal będzie gromadziła makulaturę. Robimy to w końcu dla naszej pięknej przyrody bez której nie istnielibyśmy w sensie biologicznym.

20180604 100550W dniu 4 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk ,,Latający Kapelusz" z Wieliczki, który przedstawił sztukę pt. „Przygody Robinsona Crusoe”.
Po obejrzeniu sztuki dzieci wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych przez aktorów. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazały się wielkie dmuchane bańki , które dzieci mogły oglądać i puszczać w ogrodzie przedszkolnym.
Agnieszka Gucwa

20180601 104810W dniach 26.05-01.06.2018r w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy szereg atrakcji sportowych w ramach XXIV Turnieju Sportowego Miast i Gmin oraz X Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem tych działań jest miedzy innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Przez kilka ostatnich dni nasze przedszkolaki, poznały różne formy aktywności ruchowej. Ćwiczyły aerobic, rywalizowały w grach i zabawach sportowych, brały udział w turniejach sportowych „Mały mistrz” oraz „III Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków”, bawiły się wykorzystując chusty animacyjne Klanza.

DSCF919830 maja w naszej szkole z okazji dnia dziecka odbył się Dzień Piżamy. Największą frekwencję zaobserwować można było w klasach najmłodszych. Niektórzy uczniowe przynieśli z domu poduszki, pluszaki a nawet koce. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Kacper Rak

DSCF916430 maja uczniowie klas młodszych brali udział w zawodach sportowych. W wielu konkurencjach dzielnie rywalizowali, wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną. Była to świetna zabawa i próba własnych sił. Wszyscy wszystkich nagrodzili wesołymi okrzykami. Wychowawcy złożyli uczniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Dzieci otrzymały ciekawą książeczkę „Przygoda z wróżką Florą” autorstwa Aleksandry Przybyłowicz zachęcającą dzieci do wspólnego dbania o czyste powietrze w Gorlicach.
Agata Przybycień

P1060046Przedszkolaki z grupy I i VI wzięły udział w konkursie X edycji kampanii No Promil- No Problem, wykonując pracę plastyczno - przestrzenną, zajmując drugie miejsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas III Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Dyplomy i nagrody wręczył laureatom honorowy gość naszej imprezy pan burmistrz Gorlic Rafał Kukla. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Gorlic oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Solny Gwarek". Gratulujemy zajęcia II miejsca i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Gucwa

P1060052W dniu 30.05 odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, której organizatorem po raz trzeci było Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach.
W tej sportowej imprezie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4, Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz gospodarze imprezy przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8.

plywam 2018W dniach od 20.03 do 29.05.2018 dzieci z klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej MZS nr 6 w Gorlicach uczestniczyły w zajęciach nauki pływania w ramach programu "Umiem pływać". Zajęcia odbywały się w dwóch grupach po 12 osób (wtorki i środy), w cyklu 10 wejść po 2 godziny lekcyjne. Nauka pływania pn."Gorlickie Pływanie"prowadzona była na obiekcie krytej pływalni "Fala" w Gorlicach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i brały udział w różnych próbach sprawnościowych. Młodym adeptom pływania życzymy bezpiecznych kąpieli i miłych wakacji !!!

33833362 2081755665428594 3263709089468776448 n28 maja najmłodsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce przyrodniczej do zagrody edukacyjnej “Skrawek nieba “ w Łosiu. Maluchy w czasie zajęć na łące poznały mieszkańców lasu i łąki, obserwowały przez lupy owady i kwiaty, zbierały do koszyczków najpiękniejsze okazy. Dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w lesie, co robić kiedy się zgubimy. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach pieczenia proziaków. Wszystkim bardzo smakowały. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe.
Joanna Korzeń

P1050926W dniu 28 maja na hali OSIR w Gorlicach odbył się turniej gier i zabaw „Mały Mistrz”. Wzięło w nim udział 5 drużyn z gorlickich przedszkoli a wśród nich nasze przedszkolaki. Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach sportowych : bieg na czas, rzuty woreczkiem do obręczy, sztafeta sadzenie ziemniaków, sztafeta z przekładaniem szarfy, skoki z miejsca dodawane, rzuty woreczkiem na matę. Nasze dzielne przedszkolaki najszybciej i najdokładniej wykonały wszystkie sportowe zadania uzyskując w ogólnej klasyfikacji 40 punktów ,tym samym zdobywając pierwsze miejsce oraz tytuł „ Małego Mistrza” gier i zabaw. Każdy uczestnik otrzymał piękny złoty medal a drużyna puchar.

zaw skiwa min 2018W dniu 26 maja zakończyła się Liga Pływacka Grand Prix Gorlic 2017 /2018.Trójka naszych uczniów stanęła na podium.
II miejsce Konrad Łaś
III miejsce Szymon Krawczyk
III miejsce Zuzanna Cisowska
Gratulacje!!!

wystawa bwa 2018Klasy 6a, 3a gim. i 3b gim. 23 i 25 maja obejrzały ciekawe wystawy w Dworze Gładyszów i Karwacjanów.  Była to grafika gorliczanina Bogdana Klimczyka i malarstwo Marianny Beleć Kuskowskiej i Stanisława Kuskowskiego. Dodatkowo klasa 6a obejrzała wystawę fotografii Waldemara Dobrowolskiego „Galicyjskie Cmentarze. Spojrzenie po 100 latach.”

„Najbardziej podobał mi się obraz namalowany przez pana Stanisława Kuskowskiego pt. „Powidoki nadziei”. To, co było na nim przedstawione przypominało mi pędzel zamoczony w czerwonym atramencie, chociaż mógł być to też nóż wbity w  serce. Miał mroczny charakter.” (Alicja 6a)

„Wystawa obrazów Stanisława Kuskowskiego i Marianny Beleć Kuskowskiej zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pobudza wyobraźnię, można je interpretować w różny sposób, każdy inaczej. (Ola Sz. 3a gim.).

Największe wrażenie wywarł na mnie obraz Stanisława Kuskowskiego „A ja siedzę na krawędzi”. Wprowadzała nastrój niepokoju i ciekawości. Ważna jest tam gra światła. Można znaleźć tam postać siedzącą

...

religia maj 201825 maja 2018r. w domu rekolekcyjnym „Tabor” w Rzeszowie odbył się finał Biblijnego Konkursu z Ewangelii św. Mateusza dla klas V – VII SP. W całym konkursie wzięło udział 1630 uczniów z diecezji, a w finale 73 osoby. Znalazła się w nim również uczennica kl. Vb z naszej szkoły, Kamila Przybyłowicz, której gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i wytrwałości. Życzymy takiego zaangażowania i dobrych owoców w kolejnych konkursach.

konk pol obrzu 2018XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echo Poetico”, który odbył się 24 maja br. w Miasteczku Galicyjskim koło Nowego Sącza po raz kolejny wyłonił najlepszych recytatorów województwa małopolskiego. Wśród wyróżnionych na tej niezwykłej poetyckiej gali znalazł się uczeń kl. IVb naszej szkoły - Nikodem Cisowski, który zaprezentował wiersz H. Januszewskiej pt: „Dal” oraz fragment prozy z książki pt: „Dwa serca anioła”. Serdecznie gratulujemy znakomitego występu oraz pięknego wyróżnienia, a w następnych latach życzymy kolejnych sukcesów.

20180521 130655W dniach 21,22 i 24 maja przedszkolaki z grupy I,II, IV i VI uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Tam dowiedziały się,  jak wytwarzane są lizaki i na jakich robi się to urządzeniach. Miały możliwość powąchać przeróżnych aromatów, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Następnie każde dziecko wykonało samodzielnie własnego lizaka.

Wycieczki20180523 102008 do siedziby Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku  w maju korzystając z zaproszenia ,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 23 maja dzieci z grupy I i II wzięły udział w wycieczce do straży pożarnej w Gorlicach. Wycieczka okazała się dla nas wszystkich bardzo interesująca.

20180523 08452823 maja klasa 3b wyjechała na wycieczkę do Jasła. Na początku uczniowie odwiedzili  MalGalerię prowadzoną przez małżeństwo Małgorzatę i Bogdana Samborskich. Dzieci miały okazję oglądania dzieł malarstwa i ceramiki właścicieli galerii oraz innych zaprzyjaźnionych artystów. W miłej atmosferze uczestniczyły w warsztatach . Przy pomocy pana Bogdana na kole garncarskim tworzyły własną miseczkę a pod okiem pani  Małgosi  lepiły w glinie według własnych pomysłów. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Lizaka ,,Liwocz”. Uczniowie poznali  historię powstawania lizaka i ich proces produkcyjny. Wykonały samodzielnie lizak według własnego projektu. Po otrzymaniu dyplomów za udział w warsztatach i zakupach w firmowym sklepie pełni wrażeń i doświadczeń wrócili do Gorlic.

chmura 2018W minioną sobotę 19.05.2018 w Nowym Sączu odbył się siatkarski finał wojewódzki rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek chłopców. Najmłodsi siatkarze z klasy III i IV Szkoły Podstawowej wywalczyli pierwsze miejsce i uzyskali tytuł Mistrza województwa w tej kategorii. Ta wygraną zapewnili sobie awans do Finału Ogólnopolskiego w minisiatkówce KINDER + SPORT, który odbędzie się w dniach 5-8.07.2018 w Zabrzu. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Artur Bąk, Dawid Kamiński, Borys Kozień, Leon Kozień.

MEDALZapraszamy wszystkich uczniów klas 4 -7  szkoły podstawowej i II i III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie na najwszechstronniejszego sportowca Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach.

Szczegóły poniżej w regulaminie.

zsp luzna 201818 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łużnej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród V edycji przesięwzięcia "Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości", do której przystapiło 770 uczniów z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, nowotarskiego i jasielskiego. Uczennica Paulina Tokarz została wyróżniona przez komisję konkursową a uczeń Kacper Rak otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Fundację Pro Regionis za złożone zdjęcia dotyczące fotograficznej ilustracji wiersza Tadeusza Różewicza. Gratulujemy

hiszp 201818.05.2018r. o godzinie 14.00 wyjechaliśmy spod naszej szkoły w kierunku miasta Blanes w Hiszpanii. Czekała nas długa - kilkunastogodzinna podróż autobusem, jednak każdy z nas niesamowicie cieszył sie na tą jazdę.  W sobotę wieczorem przyjechaliśmy do Avignon, gdzie spotkaliśmy sie z naszą przewodniczką i rezydentką - Panią Dorotą. Tamtą noc spędziliśmy w hotelu F1, który swoim wystrojem i unowocześnieniem bardzo przypadł nam do gustu. Następnego dnia rano po zjedzeniu francuskiego śniadania udaliśmy się na zwiedzanie miasta papieży.

20180517 101924Dnia 17 maja przedszkolaki z wszystkich grup po raz czwarty wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

DSCF9109„W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek…”. Klasa II postanowiła sprawdzić to co dowiedział się Koziołek Matołek, więc wyruszyła 15 maja do Pacanowa. W drodze, w Szczucinie odwiedziliśmy ciekawe muzeum. Obejrzeliśmy tam mnóstwo zabytkowych pojazdów związanych z pracami przy budowie dróg, pojazdy poruszające się dawniej po ulicach oraz makiety mostów. Poznaliśmy historię budowy dróg. W Pacanowie przywitał nas Koziołek Matołek i wprowadził w krainę baśni. Wędrując po pięknych komnatach staliśmy się bohaterami bajek. Na koniec przygody obejrzeliśmy spektakl w Małym Teatrze.

bieszczady 2018W dniu 14 maja uczniowie klas 4a i 4c, pod opieką wychowawców pani Sylwii Zimowskiej i Elżbiety Zagórskiej, wzięło udział w wycieczce w Bieszczady. Dzień ten był bogaty w różnorodne atrakcje. Spacerowaliśmy po koronie zapory wodnej w Myczkowcach oraz w Solinie, odbyliśmy przejażdżkę drezynami rowerowymi, a także rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Dodatkowo, pod okiem bardzo sympatycznego przewodnika, zwiedziliśmy ogród biblijny w Myczkowcach a następnie pospacerowaliśmy do górskiego rezerwatu na wzgórzu Koziniec gdzie znajduję się piękny punkt widokowy na całą okolicę. Udaliśmy się również do Cudownego Źródełka w Zwierzyńcu - dawnego miejsca kultu grekokatolików z piękną kaplicą fatimską.

info311 maja uczniowie klasy 3a gimnazjum obejrzeli dwie wystawy w Galerii Sztuki Dwory Gładyszów i Karwacjanów w Gorlicach. Pierwsza z nich dotyczyła postaci historycznych związanych z I wojną światową.

„Mogliśmy odkryć bardzo ciekawe fakty z życia tych postaci. Na przykład Józef Piłsudski studiował medycynę, a Franciszek Józef miał mnóstwo tytułów szlacheckich, o których mało kto wiedział” (Karolina F.)

Druga wystawa to rzeźby i obrazy Romana Pietrzaka, sztuka ta jest tajemnicą i twórczym odkryciem.

„Były to bardzo dziwne i nieoczywiste konstrukcje. Moją uwagę najbardziej przyciągnęła rzeźba „Banan w klatce”. Przedstawiała złotego banana zamkniętego w klatce z gwoździ.” (Zuzanna)

pogrzeb 2018W dniu 9 maja zmarła niespodziewanie p. Verebelyine Toth Mariann – wieloletnia kierowniczka internatu w zaprzyjaźnionej z nami szkole w Nyirscholos na Węgrzech. Dzięki jej zaangażowaniu współpraca naszej szkoły z przyjaciółmi z Węgier utrzymuje się od 1992 roku. Pani Kierownik oprócz corocznej współpracy, gościła także nasze grupy taneczne na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży Suliexpoo w Nyiregyhaza. Zdobywaliśmy tam puchary i wyróżnienia. Była koordynatorem licznych projektów unijnych dotyczących wymiany młodzieży i kadry nauczycielskiej pomiędzy Węgrami a Polską. Prawie corocznie odwiedzała z uczniami Gorlice podziwiając piękno miasta i okolic. 

DSCF9001W dniu 9 maja klasy Ia i Ib zwiedzały Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dzieci obejrzały ekspozycje skansenu, na które składają się: chałupy, obory, stodoły, kuźnia, olejarnia, wiatrak, piec garncarski, narzędzia codziennego użytku, narzędzia rolnicze. Wszystkie eksponaty reprezentują typową dla Pogórza Gorlickiego architekturę wiejską oraz kulturę ludową regionu. Uczniowie wzięli również udział w Eko-warsztatach „Zrób coś z niczego” i samodzielnie wykonali zabawki z krawatów.
Agata Zębala

czworboj 2018W dniu 8.05 2018 na gorlickim stadionie odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Zawodniczki  rywalizowały w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600m.  Nasza drużyna dziewcząt w składzie:Diana Kołodziejczyk, Nikola Hajduk, Weronika Siwiak, Wiktoria Jurczak, Oliwia Pyka i Martyna Setlak była najlepsza w mieście i zajęła I miejsce. Gratulujemy!

domowi detektywi 2018Program realizowany został w klasie 4a Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani Sylwii Zimowskiej. Zajęcia odbywały się na godzinach wychowawczych. Uczniowie wybrali z pośród siebie liderów i podzielili się na grupy. Przed rozpoczęciem realizacji programu odbyło się zebranie, na którym rodzice zostali zapoznani z planowanym przebiegiem, formą i oczekiwanymi efektami programu. Wyrazili oni zgodę na udział dzieci w programie.
Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy  chętnie pracowali z przygotowanymi materiałami, ale też tworzyli własne. Ważna była integracja zespołu klasowego, wspólna praca, odpowiedzialność za przygotowywane zadania. Dzieci bardzo chętnie współpracowały z rodzicami, czego efektem były systematycznie wypełniane tygodniowe ,,Karty wyników Domowych Detektywów”.

1 maja 2018Majowe dni to coroczne, ogólnopaństwowe ważne święto związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. I tradycyjnie w piątek poprzedzający to święto odbyła się szkolna, uroczysta akademia.
Szkolny Poczet Sztandarowy pod opieką p. Agaty Zębali oraz grupa uczniów z p. Bożeną Skałbą wzięli udział w niedzielne przedpołudnie 29 kwietnia 2018 roku w 103 Rocznicę Bitwy pod Gorlicami na gorlickim cmentarzu nr 91 w modlitwie ekumenicznej w intencji poległych w niej żołnierzy. W uroczystości tradycyjnie udział wzięli przedstawiciele władz różnego szczebla, delegacje i poczty sztandarowe wojskowe oraz cywilne, a także spora grupa mieszkańców Gorlic.

warszawa 2018W dniach 25.04 – 27.04 2018 klasa IIIA i IIA gimnazjum pod opieką wychowawców: Krystyny Zawadzkiej i Małgorzaty Kędzior oraz pani pedagog Renaty Tatko uczestniczyły w 3 dniowej wycieczce do Warszawy, której celem było poznanie historii i najciekawszych obiektów stolicy. Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzaniem Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z platformy widowiskowej oglądaliśmy panoramę miasta. Następnie z panem przewodnikiem odbyliśmy spacer Traktem Królewskim oglądając Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego żołnierza.

20180419 094329Tradycją naszego przedszkole od kilku lat jest wizyta na lekcjach klasy pierwszej szkoły podstawowej. Celem naszej wizyty jest bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych w klasie 1a i 1b.

20180427 105957Wszyscy wiemy, jak wiele energii i wyobraźni drzemie w małych dzieciach. Aby pomóc im poznawać świat poprzez miłą zabawę w dniu 27 kwietnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przedszkolnym przeglądzie tańców Roztańczone Przedszkolaki. Każda grupa przygotowała piękne tańce, które z dumą prezentowały swoim kolegom oraz paniom.

P427005427 kwietnia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się uroczyste akademie poświęcone temu wspaniałemu dla naszego narodu wydarzeniu. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną konstytucją dającą naszej Ojczyźnie szansę na wyjście z kryzysu politycznego, gospodarczego i moralnego. W naszej szkole corocznie uroczyście przypominamy tamte wydarzenia. W akademiach wzięli udział uczniowie klas: V b, VI b, VII b oraz II A gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Nowak i pani Małgorzaty Świerz. Oprawę muzyczną opracowała pani Dorota Przyrowska, dekorację sceny pani Anna Dudek, a nad całością techniczną czuwał pan Andrzej Jamer.
Małgorzata Świerz

20180426 09100326 kwietnia w ramach XVII Małopolskich Dni Książki ,,Książka i Róża” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Czytelni Dzieci i Młodzieży uczniowie klasy III b SP uczestniczyli w warsztatach artystycznych metodą decoupage "Zakładka z różą". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przy instruktażu pani Anny Nigborowicz i Małgorzaty Kliś wykonały oryginalną zakładkę nowo poznaną techniką. Motywem przewodnim była róża. Na koniec uczniowie zostali obdarowani słodyczami.
Wiesława Ptaszek

deby 2018W środę 25 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły(Bartek Mrozek, Maciej Gorzkowicz, Kuba Rolak, Basia Zagórska z klasy 7a) z okazji Dnia Ziemi wzięli udział akcji sadzenia dębów papieskich
w parku miejskim w Gorlicach. Akcja ta była zorganizowana przez Urząd Miejski w Gorlicach. Dęby papieskie były darem Miasta Wadowic dla Gorlic.

DSCF9009Klasa Ic i IIa 24 kwietnia wybrały się do Szymbarku. Zwiedziły Skansen, poznały życie i pracę ludzi z przełomu XIII i IX wieku. Obejrzały ekspozycję figuralną ,,Sztab Operacji Gorlickiej-1915’’. Brały udział w warsztatach,, Bądź eko-zrób coś z niczego”. Spacer wśród starych budowli to przeniesienie się w dawną rzeczywistość. Czas zajęć warsztatowych to radość z tworzenia i wesoła zabawa.
Agata Przybycień

wycieczka 6a 201823 i 24 kwietnia klasa 6a wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Tokarz i panią Pauliną Filar przeżyła niesamowitą przygodę – dwudniową wycieczkę w okolice Sandomierza. Było niesamowicie! Najpierw był Baranów Sandomierski i tam zwiedzanie Zamku – dawnej siedziby Leszczyńskich zwanej też Małym Wawelem. Następnie pojechaliśmy do Sandomierza a tam - podziemna trasa, Brama Opatowska, Rynek z ratuszem –  widzieliśmy miejsca, gdzie kręcą „Ojca Mateusza”. Mogliśmy też dotknąć kamienia optymizmu i przejść Wąwozem Królowej Jadwigi. To tylko niektóre z atrakcji.

zim rajd 201824 kwietnia wybraliśmy się na rajd ścieżką przyrodniczą "Folusz" zlokalizowaną w najbardziej na północ wysuniętej części Magurskiego Parku Narodowego. Trasa poprowadziła nas do pięknego wodospadu Magurskiego i do Diablego Kamienia, gdzie podczas odpoczynku poznaliśmy legendę związaną z jego powstaniem. W drodze na plac, gdzie rozpaliliśmy ognisko i uczestniczyliśmy w grach integracyjnych, kilkukrotnie spotkaliśmy salamandrę plamistą. Dla większości z nas był to bardzo zaskakujący widok! To był bardzo aktywny i udany dzień.

konk hist 201824 kwietnia w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Gorlicach odbyła się kolejna edycja historycznego konkursu dla gimnazjalistów  „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”.  Głównym pomysłodawcą i zarazem corocznym przewodniczącym Komisji Konkursowej był dyrektor MZS nr 3 p. Krzysztof Michalik. W tym wojewódzkim etapie zgromadziło się 23 finalistów, ale tylko czworo z nich zostało laureatami. Uzyskali wynik powyżej 75% punktów. I znowu najlepszym finalistą okazał się nasz uczeń-   Kacper Rak – uczeń kl. II a gimnazjum. Zdobył największą ilość punktów spośród startujących  „zawodników”. Laureatką  tego bardzo trudnego konkursu okazała się też Oliwia Tarsa  z klasy IIIb gimnazjum. Uczniów przygotowała do konkursu p. Bożena Skałba – nauczycielka historii. Cóż więcej napisać? Po prostu brawo, brawo ,brawo!!!!!!

31302021 1745372382207074 4880938329962446848 nDnia 24 kwietnia grupy młodszych przedszkolaków wzięły udział w niecodziennej wystawie. Dzieci miały niebywałą okazję obejrzenia bardzo ciekawej części kolekcji ze zbiorów entomologa - pana Romana Zamorskiego z Gorlic. Jego hobby i fascynacją od lat są motyle. Zaproszony gość współpracuje z zakładem Zoologii w Krakowie oraz dyrekcją Pienińskiego Parku Narodowego. Piękne okazy motyli i chrabąszczy, które dominowały w kolekcji – pochodzą z wielu regionów świata, m.in. z amazońskiej dżungli, Madagaskaru Papui –Nowej Gwinei. Dzieci z zainteresowaniem słuchały krótkiej prelekcji o owadach, a później z bliska oglądały i zachwycały się różnorodnością barw wyeksponowanych okazów. Panu Romanowi dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody.
Agnieszka Gucwa

P1040710W Bieczu czujemy się tak, jakby czas się zatrzymał. Ten spokojny średniowieczny gród robi wrażenie, jakbyśmy stąpali po kartach historii. Wędrujemy wzdłuż średniowiecznych murów, zaglądamy do baszt, w turmie miejskiej spotykamy się z katem. Z wieży ratuszowej patrzymy w dal, aż po daleki horyzont. W muzeach poznajemy życie ludzi sprzed pół tysiąca lat. Przenosimy się do kuchni aptekarza, do warsztatów ludzi, których zawody już wyginęły.

20180423 10185723 kwietnia przedszkolaki spotkały się na sali gimnastycznej , aby świętować „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zielona. Każda grupa zaśpiewała ekologiczną piosenkę oraz wykrzyczała ekologiczne  hasło . Następnie dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie:

20180420 10561319 kwietnia  przedszkolaki z grupy sześciolatków i pięciolatków udały się na koncert do Szkoły Muzycznej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie. Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, saksofon, kontrabas, wiolonczela, klarnet, perkusje, akordeon.

egzaminy 2018Dla 45 uczniów gimnazjum przyszły dni próby.  Od środy do piątku będą rozwiązywać zadania, testy z historii, WOS, języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i w ostatni dzień z języków obcych.  Właśnie rozpoczęła się część  z historii i WOS. Egzaminy są ważne. Przyniosą punkty brane pod uwagę przez Komisje Rekrutacyjne w szkołach ponadpodstawowych. Jest więc o co walczyć…. Życzymy połamania pióra.

misiolanki

 W ubiegłym tygodniu zawitał do nas nietypowy gość. Mały pluszowy miś Noti Łanek. Jego odwiedziny odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Podróże MISIOłanków". Ta czteroosobowa rodzinka podróżuje po całej Polsce odwiedza przedszkola, ucząc jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Nasz miś to specjalista w dziedzinie ekologii. Jest miłośnikiem przyrody i podróżnikiem. Po wizycie misiu zabierze prace plastyczne przedszkolaków na temat "Pocztówka z Twojej miejscowości" i zostaną one wystawione na fanpage Organizatora. Dokładna data i czas trwania konkursu zostanie podana na naszej stronie internetowej w czasie wyznaczonym przez NotiNote Sp.zo.o.

IMG 409211 kwietnia 2018 r. klasa 3c odwiedziła zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego Vortumnus w Skołyszynie. Na wstępie zostaliśmy bardzo miło przywitani i poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa jakie stosuje się na co dzień w zakładzie. Tak przygotowani wyruszyliśmy do hali produkcyjnej gdzie z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy proces wyrobu półproduktów przeznaczonych do przemysłu cukierniczego. Dużą frajdę sprawiła uczniom wizyta w magazynach, gdzie mogli obserwować pracę magazynierów i sporo dowiedzieć się na temat czynności jakie wykonują.

info210 kwietnia 2018r. o godzinie 17.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami [klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VII szkoła podstawowa, II-III gimnazjum].

DSCN117310 kwietnia 2018 r. zespoły tańca nowoczesnego "Iskierki" i "Perełki” wystąpiły na scenie Domu Nauczyciela w kolejnej edycji XIV Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych "Radość Dzieciom". Przedstawiciele klas młodszych: kl. III b: Iga Kusiak, Karolina Korzeń, Weronika Gugulska, Kaja Bilwin, Anna Kukla, Magdalena Mysliwiec, Maria Gawior i kl.III c: Iga Nowak, Jakub Kuzak, Oliwier Młynarczyk, Krystian Przybylski, Amelia Gorzkowicz, Zuzanna Malinowska, Ksawery Deda, zaprezentowali: cha-chę oraz "szufla-dance” z elementami akrobatyki.

P1040659Jak dbać o zdrowie? Co robić? Czego unikać? Co wpływa na zdrowie i kondycję organizmu? O tym klasa 3a wie juz całkiem sporo. Uczniowie korzystali z wielu form ruchu i rekreacji, podjęli próby zmierzenia się z różnymi dyscyplinami sportowymi. Wiedzą duzo o zdrowym żywieniu. Maja doświadczenie z pieczenia chleba, rogali, bułek, pierników oraz produkcji nabiału. Kontynuacją warsztatów kulinarnych były zajęcia owocowo-warzywnych napojach i słodszych przekąskach.

2E0A5215Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy z wiosną  gra.
Już zima poszła spać za morze,
a w naszych sercach radość gra.


Tymi słowami 26 marca w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Gorlicach rozpoczęło się spotkanie wielkanocne,  przygotowane przez dzieci  z okazji  zbliżających  się Świąt Wielkanocnych.

djo 2018Jak co roku, już ósmy raz z rzędu, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Tegoroczna akademia nieco różniła się od poprzednich ponieważ została zorganizowana pod hasłem „6-ka’s Got Talent!!!” a organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele języka angielskiego pod przewodnictwem p. Sylwii Zimowskiej.
Przed członkami jury oraz zgromadzoną publicznością uczniowie pochwalili się swoimi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi oraz lingwistycznymi, gdyż wszystkie piosenki były śpiewane głównie po angielsku, a chłopcy z klas piątych zadebiutowali na scenie piosenką w języku rosyjskim.

DSCN9040W dniach od 21 III do 23 III uczniowie klas Ia, Ib, Ic, IIIb wzięli udział w warsztatach ,,Palm Wielkanocnych”. Pod okiem instruktorów Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku i z pomocą rodziców dzieci samodzielnie wykonały palmy wielkanocne, które będą ozdobą domów w okresie świat.
Agata Zębala

20180315 105233W dniu 22 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Łasuchowo, ale zdrowo". Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Leśniowska-Żegleń. Dzięki uprzejmości mamy Milenki dzieci 5-letnie z grupy Karoliny Urbanowskiej zapoznały się z dobrodziejstwami zdrowego łasuchowania.  Pierwszy powstał ziołowy chlebek z białej mąki orkiszowej.

20180322 100848W dniu 22 marca w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Gorlicach w ramach powitania wiosny, odbył  się pod hasłem „Modnie i Wygodnie” wiosenny pokaz mody. W tym  wydarzeniu wzięły udział „Modelki” i „Modele” ze wszystkich grup. Dzieci prezentowały swoje stroje na kwiatowym wybiegu    przy dźwiękach  muzyki. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Wszystkie stroje były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne.

PART 1522042960799W dniu 21 marca najstarsze dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej .
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

921 marca bieżącego roku 5-latki z naszego przedszkola gościły funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gorlicach. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu strażnika miejskiego oraz nauki zasad prawidłowego zachowania się na drodze. Dzieci okazały się znawcami tematu i bezbłędnie odczytały zaprezentowane im znaki drogowe. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego AUTOCHODZIK, gdzie dzieci wcielały się w uczestników ruchu drogowego.

20180307 093730Realizując roczny plan pracy w miesiącu marcu w każdej grupie przedszkolnej zorganizowane zostały dwa ciekawe zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem dzieci.
7 marca bohaterami dnia były owoce egzotyczne – czyli nowe smaki, egzotyczny wygląd i czasem trudne nazwy do powtórzenia. Niektóre owoce dzieci  znały doskonale, inne miały  okazję spróbować po raz pierwszy.

DSCN8970W dniu 20 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas 1-3 SP. Komisja w składzie pani Lidia Waśkowska i pani Sylwia Zimowska miała przyjemność wysłuchać wielu angielskich piosenek przygotowanych przez uczestników. Piosenki prezentowane przez uczniów były bardzo różnorodne, od klasyki muzyki rozrywkowej, po najnowsze piosenki z tytułowych ścieżek filmów animowanych.

unihokejW dniu 19.03.2018r na hali OSiR w Gorlicach odbyły się Miejskie Zawody w Unihokeju dziewcząt. Nasza reprezentacja gimnazjum zdobyła I miejsce. Skład drużyny :
Julia Chmura
Zuzanna Cisowska
Marcelina Hojdak
Weronika Deć
Izabela Oduncu
Emilia Tomasik
Natalia Jamro
Aleksandra Szary
Maja Trzaskoś
Faustyna Przybylska
Nikola Hajduk
Diana Kołodziejczyk
Martyna Woźniak

20180319 100735W dniu 19 marca przedszkolaki wzięły udział w lekcji edukacyjno-estradowej „Czary- Mary i nie tylko”. Na początku spotkania dzieci oglądnęły pokaz magicznych sztuczek oraz iluzji połączonej z konkursami. Występ iluzjonisty  był bardzo ciekawy i zaczarował nie tylko dzieci ale także wszystkie obecne panie na sali. Niektóre dzieci miały możliwość  przez chwilę poczuć się jak prawdziwy magik. W kolejnej części spotkania uczestnicy oglądali dwa filmy edukacyjne o bezpieczeństwie dzieci i o symbolach narodowych.

brydz marzec 2018Kolejny już VIII Turniej Brydżowy pamięci Bronisława Żura /założyciela i inicjatora turniejów brydżowych w Grybowie / zgromadził pomimo fatalnych warunków drogowych 18 par z Nowego Sącza, Gorlic, Biecza, Wieliczki.

A oto najlepsi:
1 miejsce – para Jacek Zając –Stanisław Waśko z N. Sącza
2 miejsce – Wiesław Stój – Jan Grygowicz z Biecza
3 miejsce – Ryszard Woliński – Józef Tokarz z N. Sącza
W turnieju uczestniczyła nasza szkolna para: Maciek Gorzkowicz i Kuba Rolak z klasy VIIa.

zaw narciarskie 2018W dniu 8.03 w Małastowie odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim - slalom gigant. Nasza reprezentacja w tym roku była wyjątkowo liczna. Łącznie ze szkoły podstawowej i gimnazjum startowało 42 zawodników. Tak liczna grupa świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się w naszej szkole narciarstwo. W kategorii szkół podstawowych wyraźnie zdeklasowaliśmy rywali zajmując I miejsce z dużą przewagą punktową, a w kategorii gimnazjów zajęliśmy II miejsce.

KrecikKrecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszyła na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki naszego kraju. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie krajem ojczystym, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać.

trop wilczy 2018W dniu 4 marca 2018 roku odbyła sie VI edycja Biegu "Tropem Wilczym" - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  W tym roku bieg odbył sie w 300 miejcowościach w Polsce i na świecie. Poprzez bieg hołd Żołnierzom Wyklętym oddało około 70 000 biegaczy. Bieg po raz drugi odbył się również w Gorlicach. W biegu na 1963 m (odwołanie do roku w którym zginał ostatni Żołnierz Wyklęty - Jozef Franczak ps. Lalek) MZS Nr 6 w Gorlicach reprezntowali Pani Bożena Skałba - nauczyciel historii, Zuzia Cisowska - klasa II a gimnazjum oraz Adaś Cisowski klasa I a. Zuzia zdobyła I miejsce w biegu ma 1963 m w kategorii open, zaś Adaś był najmłodszy uczestnikiem tego pięknego biegu, będącego oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

info7SZANOWNI PAŃSTWO !

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gorlicach ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą o zgłoszenie się sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 marca 2018 r. w godz. od 8:00 do 15:00 celem złożenia zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

WIELKI POST 2018

14 MARZEC – ŚRODA

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas VII SP
oraz II-III Gimnazjum

15 MARZEC - CZWARTEK

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12;00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas VII SP
oraz II-III Gimnazjum

16 MARZEC – PIĄTEK

8:30 - Nabożeństwo pokutne
8:45 - Spowiedź dla klas IV-VII oraz Gimnazjum
9:15 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla klas I-VII oraz Gimnazjum


„Wszystko Tobie oddać pragnę
od najmłodszych moich lat”

28277203 1301618779981635 5336928154391705083 nGratulacje dla Paulinki Ignar za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój bohater z dobranocki - Reksio”
W dniu 28 lutego w Prywatnym Bajkowym Przedszkolu w Jaśle odbyło się uroczyste rozstrzygniecie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mój bohater z dobranocki - Reksio”. Wzięło w nim udział dwoje naszych przedszkolaków z grupy starszaków - Paulinka Ignar i Marysia Bazan.

karnawalKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Nasz bal odbył się w dniu 1 lutego.

kolor rozowy 2018Już po raz piąty Dzień Koloru – tym razem 7 lutego dominował Różowy. Niestety, najwidoczniej trudno było zdobyć wszystkim różową garderobę i tylko jedna klasa - klasa 3a szkoły podstawowej wraz z wychowawcą była cała różowa. Cóż, nie zawsze jest łatwo.

A już za miesiąc 13 marca ma królować Kolor Biały...

dyskoteka walentynkowa 20186 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Połączyliśmy ją z podsumowaniem akcji charytatywnej „Pomoc dla Nikoli”. Zaprosiliśmy panią Renatę Basistę – wychowawczynię Nikoli oraz panią Beatę Mielnik pedagoga i koordynatorkę akcji pomocy dla Nikoli w MZS nr 3 i na ich ręce przekazaliśmy 3180 złotych zebrane w naszej szkole. Były to pieniądze zebrane wśród uczniów naszej szkoły, ze sprzedaży domowych wypieków, z licytacji prac plastycznych i datków rodziców. Bardzo cieszymy się z zebranej kwoty i mamy nadzieję, że dzięki tym środkom Nikola wróci szybciej do zdrowia.

20180131 093409Wszystkie dzieci znają bajkę o dziewczynce, którą nazwano Czerwonym Kapturkiem, bo zawsze nosiła czerwoną czapeczkę. Wiedzą, w jakim celu szła do babci i jakie przygody spotkały ją w lesie. Ale ten teatrzyk był wyjątkowy. Spektakl sprawił naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość, ponieważ w role aktorów wcieliły się dzieci z grupy VI.

IMG 39675 lutego królewny, królewicze, czarodziejki, sportowcy, kowboje….. w rytmie poloneza rozpoczęli tegoroczny bal karnawałowy. Wspaniałą muzykę przygotowali starsi koledzy. Wesołe tańce na gazecie, z balonem, z miotłą dodawały animuszu naszym ruchom przy muzyce. Czas płynie szybko, więc błyskawicznie minął nasz bal nad bale. Wrażenia z zabawy, a w ustach smak pyszności przygotowanych przez rodziców pozostaną na długo w pamięci.
Agata Przybycień

cicha noc 20182 lutego 2018 roku klasa 3a gimnazjum obejrzała film Piotra Domalewskiego pt. „Cicha noc”. Film ten na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku zdobył aż siedem nagród, w tym Złote Lwy dla najlepszego filmu. Jest to wzruszający i dający do myślenia obraz, po obejrzeniu którego można postawić pytanie, co w życiu jest najważniejsze. Na pewno nie jest to kino stylu zerowego, a to, że zmusza do myślenia i wywołuje refleksje to same plusy.

zaw strzel 20181 lutego 2018 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się I Międzyszkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc bez podpórki. W zawodach wzięło udział 5 szkół. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- drużynowo - łączna liczba punktów całej drużyny (3 dziewcząt i 3 chłopców),
- indywidulanie - osobno w kategorii kobiet i mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika.

mecz nikola 20181 lutego 2018 odbył się mecz piłki siatkowej Nauczyciele kontra Uczniowie pod hasłem „Gramy dla Nikoli”. Pierwszy set - niezwykle zacięty - wygrali Uczniowie. W drugim zwyciężyli Nauczyciele. Jednak trzeci set ostatecznie zadecydował o zwycięstwie Uczniów. Wszyscy dostali podziękowania od organizatorów spotkania, a publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

zawody og nikola 20181 lutego 2018 roku odbył się szkolny dzień sportu pod hasłem „Gramy dla Nikoli”. Oprócz meczu siatkówki Nauczyciele kontra Uczniowie miały miejsce indywidualne konkurencje dla wszystkich uczniów szkoły. Uczestnicy mogli zmierzyć się m. in. w rzucaniu piłek do kosza, rzucaniu woreczkami do celu czy odbijaniu piłki sposobem górnym i dolnym. Organizatorami był SU a sędziami w poszczególnych konkurencjach uczniowie z klasy 2a gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale.

20180130 100239W dniu 30.01.2018r. przedszkolaki z grupy VI wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe w Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza w Gorlicach. Przedszkolaki przedstawiły pensjonariuszom historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną przepięknymi kolędami i pastorałkami. Sceny Bożego Narodzenia i kolędy odtwarzane przez dzieci wzruszały i zachwycały.

dz babci

W dniach 23,24,25 i 26 stycznia w każdej grupie, odbyły się uroczystości związane ze świętem Babci i Dziadka.

Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując programy artystyczny.

dzien otwarty strzel 201829 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej strzelnicy pneumatycznej 10m uczniów z zaproszonych szkół wraz z opiekunami. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 wraz z panem Arturem Zagórskim oraz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy. W zajęciach uczestniczyli też uczniowie należący do Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w MZS nr 6 w Gorlicach. Pod opieką prowadzącego strzelanie młodzież z zaproszonych szkół mogła poznać obsługę karabinków pneumatycznych, zasady zachowania się na strzelnicy oraz celowania do tarcz strzeleckich. Ogólnie w czasie kilku godzin dnia otwartego odnotowaliśmy 117 osobostartów. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

DSC01498Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas, kiedy dzieci w szczególny sposób okazują dziadkom swoje przywiązanie i uczucia. W tym roku programy artystyczne przedstawiały dzieci 8-letnie, czyli klasy: 2a (25.01.) i klasa 3a (24.01.) Piosenki, wiersze, inscenizacje i gra na instrumentach składały sie na część artystyczną, potem obdarowanie gości upominkami i na koniec wspólny poczęstunek.

album 3a

licytacja 201825 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole licytacja prac plastycznych na rzecz chorej na raka siedmioletniej Nikoli, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gorlicach. Uczniowie naszej szkoły ofiarowali swoje prace, które wykonali na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Dodatkowo również część prac wybrała pani od plastyki z tych, które wykonali na lekcjach lub uczniowie narysowali specjalnie na licytację. Licytacja miała miejsce o godzinie 16.00 na parterze szkoły przed spotkaniem rodziców z wychowawcami. Zakończyła się sukcesem – zebraliśmy blisko 2 tysiące złotych. Rodzice, gdy zabrakło już uczniowskich prac ofiarowali wolne datki.

najlepszy 2018….pod słowami krytyka filmowego Michała Oleszczyka uczniowie klasy 2a gimnazjum podpisują się wszyscy. 25 stycznia obejrzeli film, który zrobił na nich ogromne wrażenie. Właściwie nie było jednej osoby, której film się nie podobał. Gra aktorska, scenariusz, reżyseria - na najwyższym poziomie. Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego jest oparty na faktach i pokazuje historię Jerzego Górskiego, którego świetnie zagrał Jakub Gierszał - wybory młodego człowieka, środowisko, w którym żyje, rodzinę, walkę ze sobą. Prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat. Miał nie żyć – a dokonał niemożliwego...

wegry 2018W dniach 22-24.01.2018 r. delegacja naszej szkoły w osobach: Sławomir Kowalski - dyrektor, , p. Anna Słopnicka –Dudek, p. Małgorzata Świerz, p.Danuta Gumulak - uczestniczyła w spotkaniu z dyrekcją Arany Janos Gimnazjum es Altalanos Iskola w Nirscholos / Nyiregyhaza na Węgrzech.
Od przeszło 20 lat nasze szkoły organizują wymiany zagraniczne młodzieży. W spotkaniu z panią Verebelyine Toth Mariann i panią Ewą Gorką zostały omówione plany wyjazdu uczniów z „szóstki” do Nirscholos w czerwcu bieżącego roku. Węgierska szkoła jest w trakcie pisania projektu, który prawdopodobnie umożliwi odwiedzenie Gorlic i Polski przez młodzież węgierską. Dodatkowym tematem rozmów były problemy jakie występują w polskich i węgierskich szkołach.

lodowisko 201823 I 2018r odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w jeździe szybkiej na lodzie. W klasyfikacji ogólnej uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli I miejsce natomiast młodzież gimnazjalna III miejsce.
Indywidualnie w kategorii uczniów klas I-III: I miejsce- Zuzanna Zima
II miejsce-Dominika Marszałek
III miejsce-Eliza Szurek
I miejsce- Witold Wałęga
II miejsce-Konrad Łaś
III miejsce-Adrian Ciesielka
W kategorii uczniów klas IV-VI : I miejsce-Weronika Siwiak
II miejsce- Maksymilian Gorzkowicz
W kategorii młodzieży gimnazjalnej: I miejsce-Emilia Cisowska
II miejsce-Bartłomiej Kosiński
III miejsce-Miłosz Tulejko
Gratulacje!

grazyna 2018Niełatwy w odbiorze okazał spektakl w reżyserii Radosława Rychcika w tarnowskim Teatrze i Ludwika Solskiego. Reżyser przeniósł akcję z końca XIV w. do współczesności. Główną część sceny zajmowało boisko, na którym rozegrał się mecz koszykówki – walka między Krzyżakami – Niemcami a Litwą – Polską. Spektakl rozpoczyna monolog o kobiecie, a właściwie jej roli w życiu każdego człowieka i roli w historii. W przedstawieniu oprócz zawodowych aktorów wystąpili amatorzy – koszykarze i Chór Gos.pl. Najtrudniejszy okazał się poetycki język, który nie zawsze we wszystkich momentach był zrozumiały dla młodego widza. Podobała się natomiast gra aktorska i chór.

info225 stycznia 2018r. o godzinie 17.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami [klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VII szkoła podstawowa, II-III gimnazjum].

czarny 201817 stycznia rządził w naszej szkole kolor czarny. Wszystkie klasy wykazały się wysoką frekwencją, ale wyróżnić musimy klasy 1a, 3a i 6a szkoły podstawowej oraz 2a gimnazjum, którzy przyszli wszyscy -100% wraz z wychowawcami ubrani w czerń. Zabawa sprzyja integracji i pokazuje, że jeśli chcemy możemy tworzyć jedność.

Już w lutym Walentynki i 7 lutego w naszej szkole Dzień Różowy!

tarcza strzelecka1W dniu 29 stycznia 2018 r. w godzinach 14:10 - 17:00 zapraszamy na strzelnicę pneumatyczną 10m, która mieści się w szatniach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich  w wieku od 11 lat (również rodziców). Celem spotkania będzie zapoznanie z nauka bezpiecznego posługiwania się karabinkami pneumatycznymi oraz zasadami zachowania na strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił przy strzelaniu do tarcz. Zapewniamy miłą atmosferę i moc emocji.

 

 

 

image2Chłopcy z klasy I szkoły podstawowej MZS Nr 6 w Gorlicach zajęli 3 miesjce w Turnieju Piłki Nożnej "CANPACK Okocimski" w Brzesku w dniu 14 stycznia 2018r. Chłocy grają w Akademii Piłkarkiej Arkadiusza Serafina "Aserekteam".
MZS nr 6 w Gorlicach reperezntowali: Adaś Cisowski, Oliwier Tomalski, Bartek Tomasik, Miłosz Szczocarz, Tymek Szufa, Fabian Radzik, Ksawery Hudzik.
Nagrodę króla strzelców zdobył Adaś Cisowski.
Zuzia Cisowska

plyw wosp 2018W dniu 14.01.2018 na pływalni w Gorlicach odbyły się się zawody z okazji WOŚP.
I miejsce Kacper Waląg
I miejsce Konrad Łaś
II miejsce Dominika Marszałek
II miejsce Szymon Krawczyk
II miejsce Maksymylian Gorzkowicz w stylu dowolnym
III miejsce Jan Stec 

Gratulacje!!!

wosp 2018 strzel gor14 stycznia 2018 r. na hali OSIR odbyły sie "Zawody z broni pneumatycznej dla dzieci, młodzieży klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej" w ramach WOŚP. Wpólnie z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach, gorlickim OSIR, Urzędem Miasta Gorlice oraz członkami ZP LOK współorganizowaliśmy te zawody. W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Strzelali również dorośli - jednak wyłącznie rekreacyjnie. Zawody rozgrywano na dwie tury.

 

wosp 2018 mzsPrzy słonecznej, ale mroźnej i wietrznej pogodzie 14 stycznia wolontariusze WOŚP zbierali dary serca od gorliczan na sprzęt medyczny do polskich szpitali. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli z MZS nr 6 w Gorlicach. Uzbierali różne kwoty, ale przecież nie to jest najważniejsze. Liczy się dar społecznego, bezinteresownego wysiłku na szczytny cel.
Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i była świetnie zorganizowana. Szkoda, że centrum WOŚP nie znalazło się na Rynku Miasta.

wosp 2018 samPrzedstawiciele Samorządu Uczniowskiego 14 stycznia 2018 roku po raz kolejny wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Od rana też w gorlickim sztabie w MZS nr 1 w Gorlicach pomagali - jak co roku - nauczyciele z „Szóstki”. Kanapki, gorąca herbata, barszczyk czy żurek i mnóstwo słodkości czekało na zmarzniętych wolontariuszy...

wosp szymbark 2018W sobotę 13 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 -11.30 na małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szymbarku zostały rozegrane zawody strzeleckie o Puchar dyrektora szkoły. Rywalizowano w kategorii kobiet i mężczyzn bez podziału wiekowego. W czasie zawodów prowadzono zbiórkę pieniędzy na WOŚP. Szkolne Koło Strzeleckie LOK odpowiedziało na zaproszenie organizatorów zawodów - Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach reprezentowało 8 osób - uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

 

dalmatek259tf7Cudownych, białych, miłych, radosnych,
pogodnych, spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia upływających
we wspaniałej atmosferze życzy Miejski Zespół Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej w Gorlicach

20171218 122427Miło nam powiadomić, iż tegoroczna akcja Gwiazdka dla Zwierzaka po raz kolejny w naszym przedszkolu zakończyła się pełnym sukcesem! Podczas trwania tej akcji udało nam się zebrać bardzo dużo karmy dla piesków i kotków, którą przekazaliśmy naszej lokalnej Fundacji Psy Stań . Druga część darów zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Organizując takie akcje chcemy od najmłodszych latbudzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych.

DSCN1044Przyszliśmy tu do Was
z gwiazdą promienistą.
Zdrowia winszujemy,
kłaniamy się nisko!
Byście byli zdrowi i weseli
jak w niebie anieli
cały Boży rok!
Kolędnicy z kl.Ic SP

P1040543Klasy 1-3 jak co roku aktywnie włączyły się w przygotowania do świat. Podjęte działania były różnorodne. Dzieci z klas 1 a,b,c i 2a wykonywały ozdoby choinkowe z papieru oraz ozdoby z masy solnej i porcelanowej (klasa 1c) Uczniowie klas 3a i 3b piekli pierniczki. Każda klasa ubierała swoja klasową choinkę i celebrowała klasowa wigilię. Klasa 3a odwiedzała klasy 1-3 i odział przedszkolny, grając na fletach dwa utwory "Lulajże Jezuniu" i "Anioł pasterzom mówił". Klasa 1c uczestniczyła w przedstawieniu świątecznym w Przedszkolu nr1. A w ostatni dzień przed przerwą świąteczną wszyscy wzięli udział w szkolnych Jasełkach.
Lucyna Ciszczoń

pierscien kingi 2017Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" jest już za nami. Przesłuchania finałowe jak co roku odbyły się w podziemiach Kopalni Soli Bochnia, w komorze Warzyn na głębokości 250 metrów. Powiat gorlicki m. in. reprezentowało rodzeństwo z naszej szkoły - Nikodem i Emilia Cisowscy. Nikodem Cisowski otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 4-7.
Oprócz prezentacji, na uczestników i gości czekało wiele atrakcji: zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia połączone z noclegiem, warsztaty recytatorskie prowadzone przez członków Jury-aktorów: Panią Barbarę Cieślak z teatru "GROTESKA", oraz Panów Józefa Mikę i Tadeusza Chudeckiego. Całość filmowała ekipa telewizyjna programu TVP ZIARNO, która przygotowywała relację z tegorocznej edycji Konkursu. Emisja odcinka poświęconego w całości Finałowi "Pierścienia św. Kingi" i Kopalni Soli w Bochni odbędzie się w lutym 2018 roku!

2E0A9692 721 grudnia starszaki z grupy I przygotowały świąteczny występ, na który zaprosiły swoich rodziców. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć występ dzieci, które tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały kolędy i świąteczne piosenki. Śpiewem, wierszykami, tańcem przedszkolaki wprowadziły wszystkich obecnych w radosny bożonarodzeniowy nastrój. Po przedstawieniu dzieci rozdały swoim rodzicom prezenty oraz zaprosiły na poczęstunek. Na naszym występie bardzo miło było nam gościć Burmistrza Gorlic Rafała Kuklę, który złożył wszystkim obecnym piękne świąteczne życzenia.
Agnieszka Gucwa

info2Prosimy na oddanie głosu na nasze dwa drzewka udekorowane w gorlickim rynku. Drzewka wystroili uczniowie i nauczyciele MZS nr 6 w Gorlicach własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Głosowanie polega na polubieniu zdjęć z naszymi drzewkami.

Przed kliknięciem w linki prosimy o wcześniejsze zalogowanie się na Facebook'u o osobnej zakładce przegladarki. Aby oddać prawidłowo głos należy kliknąć "Lubię to" mając powiększone zdjęcie z opisem "Miejski Zespół Szkół Nr 6 w Gorlicach"   (opis jest obok -  po prawej stronie zdjęcia)

Bezpośrednie linki do zdjęć:

https://www.facebook.com/Gorlice/photos/a.1932839203410445.1073741985.296322363728812/1932839336743765/?type=3&theater

https://www.facebook.com/Gorlice/photos/a.1932839203410445.1073741985.296322363728812/1932839320077100/?type=3&theater

Dziekujemy :)

25552595 161489W środę 20 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyła się uroczysta Wigilia. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie serdeczne życzenia, a następnie przy pięknie nakrytych stołach spożywaliśmy wigilijne potrawy. Świąteczną atmosferę zakończyło wspólne kolędowanie.
Agnieszka Gucwa

20171206 110854Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas angażuje się w przeróżne akcje, dzięki którym możemy okazać swe serce – podzielić się cząstką siebie. W tym roku dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach już po raz drugi miały okazję włączyć się w wyjątkową inicjatywę pod hasłem „Serce za odwagę”.  Podczas zajęć przedszkolaki tworzyły kartki oraz życzenia świąteczne dla zasłużonych kombatantów walczących w obronie Ojczyzny, które następnie zostały wysłane do organizatora tej pięknej akcji Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.

14 grudnia 2017r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs ortograficzny, który polegał na napisaniu dyktanda z poznanymi przez uczniów trudnościami ortograficznymi oraz krótkiego sprawdzianu w którym należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych.
I miejsce zajęli:

20171210 12341010 grudnia poczet sztandarowy w składzie:
chorąży: Bartłomiej Mrozek
asysta: Oliwia Tarsa
Oliwia Haluch
Weronika Liana
Diana Kołodziejczyk
wziął udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Uroczystość rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na Cmentarz Parafialny, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
Agata Zębala

zaw plyw 13 12 2017W dniu 13 grudnia na krytej pływalni w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu.
Nasza drużyna zdobyła rekordową liczbę medali. (19)
Kategoria kl. 1 – 3
Konrad Łaś – 2 miejsce 25m styl motylkowy, 2 miejsce 25m styl dowolny
Kacper Waląg – 1 miejsce 25m styl dowolny
Weronika Gugulska – 1 miejsce 25m styl grzbietowy, 3 miejsce 25m styl dowolny
Franciszek Śliwa – 3 miejsce 25m styl grzbietowy
Anna Kukla – 1 miejsce 25m styl klasyczny
Zuzanna Zima – 2 miejsce 25m styl klasyczny
Kategoria kl. 4 – 6
Nikola Hajduk – 1 miejsce 50m styl motylkowy, 2 miejsce 50m styl dowolny
Szymon Krawczyk – 1 miejsce 50m styl motylkowy, 1 miejsce 50m styl dowolny
Sandra Łaś – 2 miejsce 50m styl klasyczny, 3 miejsce 50m styl dowolny
Błażej Radzik – 2 miejsce 50m styl grzbietowy
Michał Rolak – 3 miejsce 50m styl grzbietowy
Przemysław Górski – 1 miejsce 50m styl grzbietowy
Martyna Gugulska – 3 miejsce 50m styl grzbietowy
Leon Śliwa – 2 miejsce 50m styl klasyczny

zaw plyw 2 2017W dniu 12.12.2017r na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się Miejskie Zawody Pływackie. Kolejny raz nasi gimnazjaliści zdobyli dużo miejsc na podium. I miejsce Emilia Waląg 50m styl klasyczny I miejsce Emilia Waląg 50m styl motylkowy II miejsce Zuzanna Cisowska 50m styl dowolny II miejsce Zuzanna Cisowska 50m styl motylkowy III miejsce Iza Brzyska 50m styl motylkowy III miejsce Marcel Knapik 50m styl motylkowy III miejsce Julia Miciek 50m styl grzbietowy III miejsce Patryk Kleszyk 50m styl grzbietowy. Sztafeta dziewcząt zajęła I miejsce na dystansie 6x50m stylem dowolnym. Gratulacje!!!

zawodo 201712.12.17 w naszej szkole, w ramach działalności Szkolnego Punktu Informacji i Kariery, odbyło się spotkanie zawodoznawcze z psychologiem. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum.
Spotkanie zostało poprowadzone przez Panią Sylwię Salitrę psycholog, specjalistkę w zakresie psychodietetyki i psychogeriatrii, w trakcie szkolenia z psychoterapii, na co dzień pracującą na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Gorlicach. Dzięki ciekawej prezentacji i rozmowie z Panią Sylwią uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą psychologii, obszarów zainteresowań tej nauki oraz specyfiki pracy psychologa. Dowiedzieli się także jak przebiegają studia na tym kierunku , a przede wszystkim jak należy zaplanować dalszą ścieżkę kariery, by móc zostać psychologiem.
Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Salitrze za poświęcony nam czas i interesujące spotkanie.

juz plywam 2017W okresie od października do grudnia uczniowie klas 3 naszej szkoły brali udział w projekcie pływackim "Już pływam". Zajęcia odbywały się na gorlickiej pływalni Fala w dwóch grupach.

W trakcie ich trwania uczestnicy opanowali podstawy pływania elementarnego.

DSCN8714Kierując się zainteresowaniami dotyczącymi procesu tworzenia  szkła, uczniowie kl.3c, 8 grudnia 2017 r. udali się na wycieczkę do "Miasta Szkła". Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji szkła artystycznego i użytkowego, gdzie zachwyciła nas niezwykła paleta barw i kształtów. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach malowania bombek, które poprzedził pokaz ich ,,wydmuchiwania” przy piecu hutniczym. Każdy uczestnik otrzymał bombkę, którą mógł pomalować według własnego pomysłu. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, powstały unikatowe arcydzieła, a w nagrodę mali artyści mogli wybić medal ze szkła.

k matem 20178 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbył się finał Konkursu „Matematyczny Wyścig”. Oczywiście wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły : Izabela Bubniak, Karolina Falisz, Aleksandra Lewińska, Katarzyna Szurek , Zuzanna Zięba, Miłosz Bedryło i Mateusz Krężołek.
Uczniowie klasy IIIa gimnazjum pod okiem pani mgr Małgorzaty Kędzior zmagali się z trzema etapami konkursu. Najpierw rozwiązywali zadania matematyczne na platformie Moodle, następnie wzięli udział w „Matematycznych Podchodach po Gorlicach”, a w edycji finałowej zmierzyli się z Łamigłówkami i zagadkami matematycznymi.
I miejsce w I etapie zdobył Mateusz Krężołek, w III etapie I miejsce zdobyli Izabela Bubniak i Mateusz Krężołek. W klasyfikacji generalnej wygrał Mateusz Krężołek. Pokonał ponad stu gimnazjalistów z szkół powiatu gorlickiego, zgarniając atrakcyjne nagrody.
Krótko mówiąc, nasz kolega okazał się geniuszem matematycznym. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i

...

zaw mikolaj 2017Kolejny sukces naszych pływaków na zawodach mikołajkowych które odbyły się na Krytej Pływalni w Gorlicach. Na podium stawali: Kacper Waląg,Zuzanna Zima, Konrad Łaś, Szymon Krawczyk, Michał Rolak, Nikola Hajduk, Sandra Łaś i Martyna Setlak

Gratulacje!!!

20171206 1055066 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Święty Mikołaj! Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Po śniadaniu przedszkolaki powitały długo oczekiwanego gościa . Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym.

20171205 0927445 grudnia uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do sali widowiskowej Domu Nauczyciela na spotkanie mikołajkowe. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne uczące bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Świetnie bawiły się podczas spektaklu ,, Koncert Świętych Mikołajów.” Przybył też do naszych uczniów św. Mikołaj. Mikołaju, dziękujemy za spotkanie i czekamy do następnego roku.
Agata Przybycień

DSCN10234 grudnia w klasie 1c SP odbyły się warsztaty z masy porcelanowej i solnej. Poprowadziły je dla uczniów mamy naszych uczennic: Madzi, Emilki i Amelki. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli z jakich produktów należy wykonać takie masy oraz w jaki sposób stworzyć przeróżne dekoracje świąteczne. Wykorzystując foremki różnych kształtów powstawały przepiękne gwiazdki, aniołki, serduszka…Po pomalowaniu prace te ozdobią nasze szkolne i domowe choinki. Dziękujemy naszym mamom!
Ewa Ziemba

jaslo 2017W dniu 2 grudnia na krytej pływalni w Jaśle odbyły się 11 mistrzostwa Polski w pływaniu Family CUP 2017. Nasi uczniowie stawali na podium trzy razy.

I miejsce Konrad Łaś
I miejsce Diana Kołodziejczyk
II miejsce Nikola Hajduk
Gratulacje!!!

DSCN84771 grudnia klasa 3c uczestniczyła w warsztatch literackich w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Gabryela Staszica w Gorlicach. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem i zapisaniem zasad zachowania się w formie kontraktu. Tematem przewodnim spotkania były anioły. Uczniowie z uwagą i skupieniem słuchali różnych opowiadań, następnie dzielili się własnymi przeżyciami związanymi z anielską obecnością. Mieli możliwość obejrzenia ilustacji przedstawiajacych postaci aniołów, które swoim wyglądem znacznie odbiegały od ich dziecięcych wyobrażeń. Otrzymali również sylwety aniołów, które mieli za zadanie nazwać i opisać ich cechy. Po ich odczytaniu dzieci same doszły do wniosku, że aniołem może być każdy człowiek....
Ewa Szura

k poezji 2017Pierwszego grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej ,,Pierścień Świętej Kingi”. Kategorię I-III reprezentowali uczniowie klasy IIIb: Anna Kukla, Weronika Gugulska, Mateusz Wójcik oraz uczeń klasy IIIc - Oliwier Młynarczyk, natomiast kategorię IV- VII reprezentowali:Nikodem Cisowski – klasa IVb, Martyna Gugulska –klasa Vb i Emilia Cisowska-klasa VIIb. Mimo dużej konkurencji pozostałych 32 uczestników konkursu nasi reprezentanci zostali zauważeni przez jury i dwoje z nich zostało wyróżnionych: Emilia Cisowska -I miejsce i Nikodem Cisowski -III miejsce. Zakwalifikowali się do etapu finałowego, który odbędzie się 13i 14 grudnia w Uzdrowisku Kopalni Soli w Bochni.

20171116 082323Listopadowe wyjazdy do Jasła klas 1a, 1b, 1c oraz 3a były połączeniem dwóch odrębnych zajęć warsztatowych dla dzieci. Wybraliśmy się do Muzeum Lizaka, gdzie czekały na nas bardzo miłe panie, które wprowadziły nas w kolorowy świat słodyczy. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstawania lizaków oraz z ich procesem produkcyjnym. Najwięcej emocji dostarczyło samodzielne tworzenie pamiątkowego lizaka. Po zakupach w „słodkim sklepiku” pojechaliśmy do MalGalerii prowadzonej przez artystów – Małgorzatę i Bogdana Samborskich.

szachy 2017Po zwycięstwie naszej drużyny szachowej w eliminacjach powiatowych przyszło wspaniałe 4 miejsce w finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozegrane zostały w zaśnieżonych Myślenicach. Nasi szachiści utrzymali więc wynik z poprzedniego roku. Tym razem zabrakło dosłownie 1 pkt. aby znaleźć się na podium. W czwartek, 30.11.2017 r. od godziny 10:00 do 15:00 aż 19 najlepszych drużyn Małopolski zmagało się o zajęcie jak najlepszych miejsc.
Nasza szkolna drużyna w składzie:
Leon Marciniak – kapitan
Mateusz Krężołek
Zuzanna Cisowska
Dymitr Majczak - pokazała prawdziwą klasę.

24251065 1523110807810528 342053702 oW listopadzie w grupie maluszków odbyła się pierwsza ważna uroczystość przedszkolna - „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Na występ zostali zaproszeni rodzice, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy. Były tańce, piosenki i wierszyki.   Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem. Na zakończenie tej uroczystości pani kierownik Maria Przetacznik, wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom.
Agnieszka Gucwa

20171124 103106 HDR25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. W związku z tym świętem, przedszkolaki z grupy V razem z wychowawczynią, zaprosili Rodziców na zajęcia otwarte.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci i rodzice poznali historię pluszowego misia. Były wspólne tańce, wierszyki, konkursy i zabawy. Na koniec każdy przedszkolak wraz z rodzicem wykonał pracę plastyczną- oczywiście misia.

misW dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Z okazji tego święta starszaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Przyjaciele Kubusia Puchatka” oraz w konkursie wiedzy misiowej.

iluzjonista 2017W słoneczny czwartek 23 listopada odwiedził naszą szkołę słynny iluzjonista i rodowity gorliczanin Pan Wiesław Jaśkowski.Wesoły, pogodny styl prowadzenia programu i przeciekawe magiczne sztuczki wprowadziły nie tylko dzieci z przedszkola i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej , ale także nauczycieli w emocjonujący nastrój. Wszyscy zadawali sobie pytanie – „ jak to możliwe!!”. 

Ciekawe czym zadziwi Pan Jaśkowski widzów następnym razem?

iluzja3 listopada nasze przedszkole odwiedził iluzjonista pan Wiesław Jaśkowski . Na ten dzień przedszkolaki czekały z niecierpliwością i nie zawiodły się. Wspaniałe widowisko zachwyciło dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, płyty zmieniały kolory a karty do gry swoją wielkość. Niektóre dzieci same mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystowały artyście. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności.

beskid niski 2017W dniu 21 listopada 2017 r. w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyło się posiedzenie Komisji VII Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski”.
Komisja po wnikliwym zapoznaniu się z pracami postanowiła przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody w wymienionych kategoriach:
- „Ludzie i kultura” do lat 20
Wyróżnienie otrzymał – Kacper Rak,
za pracę : Światło z nieba, cichy szept krzyży

- „Przyroda i architektura” do lat 12
Wyróżnienie – otrzymał Franciszek Kapłon,
za pracę: Golgota

Gratulujemy wyróżnionym uczniom.


20171120 103223W dniu 21 listopada starszaki udały się na spotkanie z pluszowym misiem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach. Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci w czasie tego spotkania poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Jak to z tym misiem było”, oglądały książeczki o misiach, wzięły udział w zabawach oraz wykonały prace plastyczną . Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Agnieszka Gucwa

dzien kariery 2017W ubiegły piątek 17.11.2017 uczniowie klas trzecich gimnazjum, biorący udział w zajęciach z doradztwa zawodowego prowadzonych przez Szkolny Punkt Informacji i Kariery, uczestniczyli w Szkolnym Dniu Kariery w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach.
To interesujące wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. Gimnazjaliści mogli nie tylko zapoznać się z ofertą szkoły dotyczącą dalszego kształcenia, ale także dowiedzieć się jak wygląda życie zawodowe przedstawicieli poszczególnych zawodów. W tym roku na poszczególnych stanowiskach gościły następujące osoby:

konk pisenki 2017W dniach 14 i 15 listopada 2017 odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Udział w nim wzięli uczniowie szkół powiatu gorlickiego. Przesłuchania odbyły się w trzech grupach wiekowych: I - III, IV - VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Chętnych do publicznego zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych było prawie 80 uczniów. Poziom prezentowany przez wykonawców był wysoki. Na podium nie zabrakło również uczniów gorlickiej „szóstki”. 

11 lito 2017 glo11 listopada 2017 r. w sobotę uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Była to Msza Święta za Ojczyznę, przemarsz ulicą 3 Maja do Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały Poczty Sztandarowe (szkolny i ŚZŻAK Koło Gorlice) w obstawie uczniów i członków Szkolnego Klubu Historycznego im. AK . Opiekę sprawowali nauczyciele- p. B. Skałba i p. M. Śliwa.
Ale tym czym zwróciliśmy uwagę na naszą szkołę to wspaniały występ słowno-muzyczny na początku Mszy Świętej związanym z tym pięknym, historycznym wydarzeniem wyreżyserowanym przez p. B. Skałbę, p. D. Przyrowską i p. Andrzeja Jamera.

P1050012Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła, hymnu i biało – czerwonej flagi.
Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki uczestniczyły w różnych ciekawych zajęciach o naszej ojczyźnie. Celem tych zajęć było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

szachy 2017W dniu 9 listopada w Gorlicach odbyły się Powiatowe Zawody w szachach drużynowych. Nasza reprezentacja w składzie: Zuzanna Cisowska, Leonard Marciniak i Mateusz Krężołek zajęła I miejsce i wywalczyła awans na zawody wojewódzkie. Gratulacje !!!

tvn 20178 listopada 2017 roku uczniowie klas VI b i VII b pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Telewizji TVN. Naszym przewodnikiem był pan Jerzy Kramarczyk - polski aktor teatralny, filmowy i dubingowy, od kilkunastu lat związany z TVN. Niektórzy pewnie skojarzą jego głos z bohaterami bajek „Strażak Sam” lub „Smerfy”.
Jako pierwsze obejrzeliśmy pomieszczenie, w którym obecnie nagrywany jest program 36,6 0C prowadzony przez Panią Ewę Drzyzgę. Pan Kramarczyk opowiedział pokrótce o swojej karierze filmowej, następnie zdradził kilka tajemnic z planów filmowych. Zapoznaliśmy się również z nowymi pojęciami, które są ściśle związane z pracą w telewizji, takimi jak: casting, scenografia, dubbing, aktor, reżyser.
Następnie przeszliśmy do studia nagrań, mogliśmy stanąć za kamerami i poznać pracę operatora. Zapoznaliśmy się też z pracą w reżyserce oraz zobaczyliśmy jak tworzy się efekty specjalne. Świetna pamiątka – mamy to na płycie CD.

kanapka8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień zdrowego śniadania". Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki. Wykorzystując rzodkiewkę, szczypiorek, pomidory, ogórki i wędlinę wyczarowały ciekawe i zdrowe śniadanie dla siebie.
Wszystkie dzieci z dużym apetytem zjadły pyszne śniadanko! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy.

P10409566 października przedszkolaki, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kozucha- Kłamczucha”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko, oceniając zachowania głównej bohaterki. Obserwując postępowanie Kozuchy, nauczyły się ,że kłamstwo nie popłaca. Przedstawienie wzbudziło zachwyt najmłodszych, stając się piękną, umoralniającą bajką.
Agnieszka Gucwa

zaw pluyw 11 2017W dniu 5 listopada uczniowie naszej szkoły wystartowali w 11 mistrzostwach Polski w pływaniu Family Cup w Olkuszu
I miejsce Szymon Krawczyk
l miejsce Zuzanna Cisowska
III miejsce Konrad Łaś
III miejsce Przemysław Górski
III miejsce Emilia Waląg
Gratulacje !!!

kwesta 2017Dzień 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. Piękna polska tradycja. Dzień zadumy i wspominania osób nam bliskich, którzy odeszli na zawsze… .Odwiedzamy wtedy ich groby, które wcześniej pieczołowicie porządkujemy, przystrajamy kwiatami i zniczami. W tym roku po raz piąty z inicjatywy Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach w dniach 1-2 listopda została zorganizowana zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na renowację zabytkowych nagrobków. Wolontariusze oczekiwali darczyńców w pobliżu bram wejściowych naszego cmentarza komunalnego.

F  09327 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia wszystkich dzieci z klas pierwszych. Odświętnie ubrane, przejęte tak ważnym w ich życiu wydarzeniem pięknie recytowały przygotowane wiersze i śpiewały uczniowskie piosenki. Zaproszeni goście z przyjemnością i uznaniem wysłuchali programu słowno-muzycznego pt.”W Krainie Ołówkolandii”. Po złożeniu przez dzieci ślubowania, dyrektor szkoły, pan Sławomir Kowalski pasował je ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 6. Życzymy naszym uczniom, aby lata szkolne przyniosły im wiele wspaniałych przyjaźni, sukcesów, radości i niezapomnianych chwil.
Ewa Chrzanowska

sybirak 201727 października 2017 r. do naszej szkoły na spotkanie z uczniami, członkami Klubu Historycznego im. AK, przybył Pan Zbigniew Lewczykowski – Sybirak. Pan Lewczykowski opowiedział o okolicznościach w jakich on i jego rodzina zostali zesłani przez Rosjan w głąb Związku Radzieckiego. Opowieść naszego gościa była niezwykła, ciekawa i uatrakcyjniona licznymi dokumentami. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści, oglądali odznaczenia, zdjęcia i dokumenty. Na spotkanie przybyło 85 osób – to uczniowie od klas 5 szkoły podstawowej do III gimnazjum. Spotkanie trwało od godziny 13.30 do 15. Na koniec podziękowaliśmy naszemu gościowi brawami, a opiekun KH im. AK Pani Bożena Skałba wręczyła podziękowanie.

k recyt 2017W minionym tygodniu w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością . Udział w nim wzięli uczniowie szkół powiatu gorlickiego. Zmagania o miano najlepszego recytatora toczyły się w pięciu grupach wiekowych: klasy 0, I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz II –III gimnazjum, a także klasy I-IV szkół ponadgimnazjalnych
Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętność prezentacji na scenie, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór najlepszej trójki w każdej z kategorii był niełatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom recytacji. Uczniowie gorlickiej „szóstki” również stanęli na podium.

kundel 201725 października 2017 roku odbył się w naszej szkole pierwszy Dzień Koloru organizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszędzie dominował kolor szary, ale mimo wszechobecnej szarości było wesoło. Klasy, których uczniowie i wychowawcy w 100% byli na szaro to 1a, 1c, 3a, 6a, 6b ze szkoły podstawowej i 2a z gimnazjum. Gratulujemy, a w listopadzie zapraszamy na następny Dzień Koloru.

teatr 201725 października 2017 r. klasy 7 a i 7 b, pod opieką Pani Małgorzaty Świerz, Pani Bożeny Skałby, Pani Elżbiety Zagórskiej i Pani Renaty Tatko, pojechały do Tarnowa do teatru na spektakl ,,Mały Książę”. Po teatrze udaliśmy się do Izby Pamięci AK i tu wzięliśmy udział w lekcji muzealnej. Tematem była II wojna światowa. Pani prowadząca w sposób niezwykle atrakcyjny przedstawiła najważniejsze wydarzenia związane z II wojną światową. Po wstępnych informacjach klasy zostały podzielone na trzy grupy. Każda z nich, na zmianę: poznała warunki walk partyzantów, inna wybijała ryngraf, a jeszcze inna powielając ulotki, poznawała na czym polegała Akcja N. Na koniec Pani prowadząca opowiedziała o Akcji Most III.

kino 201724 października 2017 roku uczniowie klasy 3a gimnazjum mieli okazję obejrzeć film „Dwie Korony” i dzięki temu poznać bliżej sylwetkę Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to fabularyzowany dokument o życiu Świętego. Uczniowie poznali nieznane im fakty z życia św. Maksymiliana i choć nie był to film rozrywkowy warto było go poznać.

„Reżyser dużą uwagę przywiązał do pisma „Rycerza Niepokalanej”, które Maksymilian Kolbe stworzył i starał się cały czas ulepszać. Jest tam pokazane ile modlitwy i pracy musiał wykonać Maksymilian... Uważam, że film jest bardzo interesujący i warty zobaczenia, chociaż sam temat jest dosyć trudny.” Kornel

konkurs recytatorski 1823 października br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii I – klasy 0. Wzięło w nim udział troje naszych przedszkolaków z grupy sześciolatków: Anastazja Hojsak, Dominik Świątek i Michał Nowak.
Komisja konkursowa w składzie pani Teresa Klimek, pani Anna Nigborowicz i pani Barbara Fugiel po wysłuchaniu 16 prezentacji dzieci z całego powiatu gorlickiego, oceniając dobór repertuaru odpowiedni do wieku wykonawcy, sposób deklamacji, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, przyznała cztery wyróżnienia a w tym jedno dla naszego przedszkolaka Anastazji Hojsak.

dyskoteka 201719 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Dobra zabawa przy muzyce DJ Piotra z 2a to jest to!

DSC06637

18 października przedszkolaki z grupy I i VI, udały się na wycieczkę do Folusza. W tym dniu pogoda była słoneczna i zachęcała wszystkich  do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była  wędrówka szlakiem na „Diabli kamień”. Po drodze można było podziwiać przyrodę i zrobić ciekawe zdjęcia. Po „zdobyciu” góry i krótkim odpoczynku, udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego mieszczącego się w centrum Folusza. Tam piekliśmy kiełbasę i ziemniaki, ponieważ świętowaliśmy również „dzień pieczonego ziemniaka”. Na nasze pieczone rarytasy, przedszkolaki czekały z dużą niecierpliwością.

fenisaz 201718 października odbył się finisaż wystawy węgierskiego malarza. Klasa 3b gimnazjum wzięła udział w spotkaniu z artystą. Oto ich wrażenia:

Spośród wszystkich jego prac najbardziej spodobał mi się obraz pt. „Czekając na dym”. Dominowała na nim żółta barwa z elementami białych brzozowych wzorów. Moją uwagę przykuła duża twarz Chińczyka, który wg autora trzymał niewidzialnego papierosa, stąd tytuł. Wokół twarzy były pentagramy i symbole dolarów – Miłosz
Na finisażu węgiersko-słowackiego artysty zobaczyliśmy jego dzieła, które zadziwiały swoją prostotą. Potem obejrzeliśmy film artysty, który pokazywał Rumunię – piękno biedy, codzienność. Wg mnie było to bardzo ciekawe – Ania

DSC0661214 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola jak również tych którzy przebywają już na emeryturze na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starszaki zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańców. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły zaproszonym gościom upominki w postaci przepięknych serduszek.

20171006 100641Miejskie Przedszkole Nr 8 przy MZS Nr 6 w Gorlicach od lat realizuje Program „Czytające Przedszkole” w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom.
W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy akcję "Goście czytają - dzieci słuchają". Jej celem jest systematyczny kontakt dziecka z książką, który aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Warto wspomnieć, iż w dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

DSCN8015W drugim tygodniu października klasy trzecie były na wycieczce w Piekarni "Jedność". Dzięki uprzejmości pana kierownika uczniowie mogli zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy. Na początku poznali rodzaje mąki używanej do wypieku chleba a następnie obserwowali proces produkcji pieczywa. Mieli niepowtarzalną okazję porównania domowego wypieku chleba podczas wycieczki w gospodarstwie agroturystycznym w Jastrzębiej i mechanicznej produkcji w piekarni z użyciem dużych nowoczesnych maszyn i pieców piekarniczych.

DSC0564812 października 2017 uczniowie klasy Ia SP uczestniczyli w zajęciach bibliodogoterapeutycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Warsztaty poprowadziła p. Anna Cetnarowicz (dogoterapeutka z Fundacji Beskidzka Zima) w towarzystwie Enigmy – suczki rasy husky syberyjski. Podczas tego niezwykłego spotkania, pierwszaki słuchały informacji oraz praktycznie uczyły się w jaki sposób należy opiekować się swoim czworonogiem oraz jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Był też czas na bliższy kontakt z psem oraz przegląd książeczek o psach.
Ewa Chrzanowska

IMG 3278Czy wiecie ile to satysfakcji zrobić samodzielnie własny bochenek chleba? I jak ten chleb bardzo smakuje rodzinie? Trzecioklasiści wiedzą! W dniach 9, 10 i 12 października klasy 3 a, b i c pojechały na wycieczkę do Jastrzębiej. W gospodarstwie agroturystycznym "U Dajany" uczestniczyły w zajęciach warsztatowych. Najpierw poznali inny sposób uzyskiwania mąki niż w młynie. Obserwowali jak wiatrak miele zboże na mąkę. Każdy z uczestników sam kręcił kamiennymi żarnami. W kuchni wyrabiali i formowali chleby, które po wyrośnięciu pieczone były w piecu chlebowym.

DSCN8066Na początku października zorganizowaliśmy szkolny etap XXXVI Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jednego Wiersza dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 21 dzieci wyłonionych w klasowych eliminacjach. Recytatorzy prezentowali wysoki poziom wykonania i interpretacji przygotowanych utworów. Do etapu powiatowego organizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury zakwalifikowali się:
Tymoteusz Mikrut klasa 1a, Zofia Dziubaczka klasa 2a oraz Dominika Marszałek klasa 3a.
Życzymy dalszych sukcesów!
Ewa Chrzanowska

ogrod 2017W dniu 12 października klasy V uczestniczyły w scenicznej adaptacji klasyki literatury dziecięcej pt. "Tajemniczy ogród" wystawianym przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. " To wspaniała opowieść o dziecięcej przyjaźni, sympatii i miłości, która przezwyciężyła wszelakie trudności w relacjach między rówieśnikami jak i dorosłymi. To tajemnicza zależność między światem przyrody jak i relacjami między ludźmi dorosłymi i małymi. Warto brać przykład z bohaterów naszego przedstawienia, które dedykujemy szerokiej widowni. To piękny teatr rodzinny "- mówi Mariusz Szaforz grający rolę Pana Crevena.

k recyt 201711 października odbył się etap szkolny XXXVI Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza, którego celem było wyłonienie najlepszych recytatorów w III kategorii – młodzież szkół podstawowych – klasy IV-VI oraz kategorii IV – młodzież szkół podstawowych – klasy VII – młodzież szkół gimnazjalnych – klasy II-III. W konkursie wzięło udział 20 uczestników z klas IV - VI wyłonionych w klasowych eliminacjach oraz 8 uczniów z kategorii IV. Uczniowie prezentowali wysoki poziom recytatorski, pięknie, wyraziście i ciekawie interpretując wybrane wiersze. Do konkursu w Gorlickim Centrum Kultury zakwalifikowali się:

patrol 2017Młodzieżowi liderzy naszej szkoły przeprowadzili kolejną akcję informacyjną w punktach sprzedaży alkoholu i papierosów przekonując, że alkohol nie jest dla dzieci. Uczniowie w asyście pedagoga i straży miejskiej przypominali sprzedawcom o zasadach sprzedaży alkoholu i papierosów osobom nieletnim oraz o konsekwencjach z tym związanych.

dyktando 201710 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. 10 uczniów szkoły podstawowej i 14 uczniów gimnazjum zmagało się z niełatwymi tekstami. Ci, którzy uzyskali 70% możliwych do zdobycia punktów mają szansę na udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Takich osób w szkole podstawowej było 7, a w gimnazjum 6. Czekamy na decyzję komisji.

maska 201710 października klasa 6a wzięła udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych. Obok wiadomości teoretycznych uczniowie własnoręcznie wykonali maski, a potem zwiedzili Kasztel.

20171006 111759Na przełomie września i października starszaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Bliżej Przedszkola”- Pocztówkowe przedszkole. Aby przyłączyć się do tej akcji, przedszkolaki wysłały widokówkę z swoją miejscowością z pozdrowieniami dla całego Krakowa a w szczególności dla Smoka Wawelskiego. W odpowiedzi, redakcja miesięcznika odesłała nam przepiękną, rysowaną specjalnie dla BLIŻEJ PRZEDSZKOLA kartkę z Krakowa. Akcja POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE to coś więcej niż wymiana pocztówek – to również edukacja regionalna! 
Agnieszka Gucwa

DSCN79034 października odbył się coroczny rajd pieszy dla klas I-III ,,Znam moje miasto Gorlice”. Uczniowie klas pierwszych wędrowali ulicami naszego miasta i poznawali jego historie i ciekawe w nim osobliwości. Udali się również do Urzędu Miasta, gdzie oglądali z wieży ratusza piękną panoramę miasta. Następnie mogli poczuć atmosferę panującą w Sali Obrad.
Klasa druga zwiedzała Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie oglądali wiele eksponatów przybliżających historię miasta Gorlic . Dowiedzieli się o życiu Pogórzan ich zwyczajach i kulturze.

20171004 1006074 października sześciolatki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić. W tym dniu odbył się w dwóch grupach starszaków konkurs „Wiedzy o zwierzątkach”. W grupie pierwszej na podium zdobyli Paweł Roman, Szymon Kosiński i Anastazja Hojsak. W grupie szóstej najlepsi okazali się Michał Nowak, Fabian Wickowski oraz Mikołaj Strąkowski. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

spinka

Drodzy rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum. Pragniemy poinformować, że wkrótce w naszej szkole zostanie utworzony Szkolny Punkt Informacji i Kariery zapewniający wsparcie uczniom i ich rodzicom w zakresie doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

makulatura 20172 października rozpoczęliśmy zbiórkę makulatury na naszym osiedlu. Opiekun tej akcji to p. P. Tenerowicz. Pan Ł. Stelmach skrupulatnie prowadzi ewidencję tych zbiórek, a p. Marcin /woźny/, po zważeniu przygotowuje do odebrania przez skup. Ale głównymi bohaterami są uczniowie, którzy pod opieką swoich nauczycieli przeprowadzają jesienną, zimową i wiosenną zbórkę makulatury. W ten sposób ochraniają polskie lasy. Szkoła bardzo dziękuje mieszkańcom osiedla za pomoc w tej akcji, tym bardziej, że bierze udział w konkursie ekologicznym. Następna zbiórka odbędzie się w grudniu, przed Świętami Bożonarodzeniowymi.
Przypominamy, że w każdej chwili można złożyć makulaturę na podwórzu szkolnym.

DSC07613W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XXXVI JESIENNEGO GORLICKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI JEDNEGO WIERSZA.
Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników z grup sześciolatków.
Mali artyści przygotowali przeróżne wiersze z dziecięcej literatury, które zostały zaprezentowane przed komisją sędziowską. Z pośród recytujących dzieci, troje zostało wyróżnionych i reprezentować będą nasze przedszkole 23 października podczas konkursu w Gorlickim Domu Kultury.

dzchlopakaKażdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

30 września dziewczynki z grupy II również pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Chłopcy otrzymali drobne upominki oraz serdeczne życzenia. Dziękujemy Radzie Rodziców, którzy dbają, by dzieci uczyły się obdarowywać bezinteresownie innych oraz pamiętać o ważnych uroczystościach.
Karolina Urbanowska

DSCN7822W miesiącu wrześniu uczniowie klas pierwszych i trzecich oglądali wystawę malarstwa pana Ryszarda Kalamarza -artysty, malarza, uznanego portrecisty. Uczniowie podczas spotkania z autorem prac zadawali wiele pytań dotyczących techniki, tematyki jego dzieł. Dzieci zainteresowały się obrazami przedstawiającymi tancerki, tematy muzyczne oraz portrety.

zawody pazdziernik 2017W piątek 29.09.2017r. na stadionie OSiR w Gorlicach odbyły się zawody lekkoatletyczne I rzutu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo udanie wystartowali nasi uczniowie zdobywając czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach. W biegu na 100 i 300 metrów bezapelacyjnie wygrała Julia Chmura. 2 miejsce na 600m wywalczyła Emilia Augustyn, a czwarta tuż za podium była Zuzanna Cisowska. W pchnięciu kulą Natalia Jamro uplasowała  się na drugim stopniu podium, 5m zajęła Emilia Tomasik, która z kolei w oszczepie zajęła 3m. za Izabelą Bubniak. U chłopców w konkurencji rzutu oszczepem najlepszy okazał się Piotr Mucha. Na drugim stopniu podium uplasował się  Jakub Alibożek , który również w kuli nie odpuścił i wywalczył drugie wicemistrzostwo.

DSCN7877Uczniowie klasy IIIb mieli przyjemność zobaczyć się i porozmawiać z Grzegorzem Kasdepke autorem jednych najpopularniejszych i najchętniej czytanych książek dla dzieci.
Po przedstawieniu gościa przez panią bibliotekarkę autor nawiązał kontakt z dziećmi zadając pytania dotyczące gatunków literackich. Były bardzo zdziwione ,że napisał książki o miłości i całowaniu nawet dla przedszkolaków. Następne pytał dzieci ,,Kim chcesz zostać w przyszłości”.

DSCN088229 września 2017r. w ramach obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole w klasach I-III SP odbył się konkurs ,,Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość tabliczki w kl.II SP w zakresie20, w kl.III SP w zakresie 50. Uczniowie którzy podali prawidłowe wyniki w określonym czasie uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dla nich w nagrodę tabliczka mnożenia została zamieniona na tabliczkę czekolady.
A oto nasi Eksperci Tabliczki Mnożenia:

rajd gim 2017Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach pod czujnym okiem wychowawców, nauczycieli oraz rodziców uczestniczyli w XVI Rajdzie Gimnazjalnym i klas VII. Podczas wędrówki, uczestnicy rajdu poznawali ciekawostki przyrodnicze oraz przyrodę ożywioną Beskidu Niskiego, zapoznawali się z historią regionu (m.in. cmentarze z okresu I wojny światowej) i podziwiali piękno jesiennej przyrody.

Klasy VII szkoły podstawowej wędrowały z Przełęczy Małastowskiej szlakiem niebieskim do schroniska, potem w lewo szlakiem zielonym do Przysłupia do rozwidlenia szlaków. Następnie w prawo pod górę szlakiem dojściowym do cmentarzy wojskowych z I Wojny Światowej nr 59 i nr 58 na szczyt Magury Małastowskiej. Dalej drogą przez las szlakiem niebieskim do Przełęczy Owczarskiej. Następnie prosto drogą gruntową, potem asfaltową do Owczar.

DSCN783427 IX 2017 uczniowie klasy Ic SP uczestniczyli w zajęciach bibliodogoterapeutycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Warsztaty poprowadziła p. Anna Cetnarowicz (dogoterapeutka z Fundacji Beskidzka Zima) w towarzystwie Enigmy – suczki rasy husky syberyjski. Podczas tej niecodziennej lekcji, pierwszaki nie tylko bawiły się z psem, ale oglądały i czytały książeczki o psach. Słuchały też informacji oraz praktycznie uczyły się w jaki sposób należy opiekować się swoim czworonogiem oraz jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.
Ewa Ziemba

IMG 3021Jaki prezent sprawi największą radość chłopcom? Twórcy niespodzianki w klasie 3a wzięli pod uwagę preferencje i zainteresowania męskiej części klasy. Kilkunastu chłopców pasjonuje się piłka nożną i systematycznie uczęszcza na treningi juz trzeci rok. Nikogo więc nie zdziwiło, że profesjonalny trening piłkarski dla całej klasy dzieci przyjęły z ogromnym entuzjazmem. Trening przeprowadził Jakub Dziedzic na płycie orlika. Przygotował wiele ćwiczeń, zabaw i konkurencji w części rozgrzewki, drugą częścią sportowego dnia był mecz, rozegrany z niezwykłym zaangażowaniem wszystkich dziewczynek i chłopców.
Lucyna Ciszczoń

wernisaz 201726 września 2017 r. w Domu Polsko - Słowackim odbył sie uroczysty wernisaż prac fotograficznych młodzieży Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach oraz Szkoły Podstawowej z Ropicy Polskiej uczestniczącej w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Zbigniewa Podsiadło, o których pisaliśmy w czerwcu http://www.mzs6gorlice.pl/1394-piekno-beskidu-niskiego-i-lemkowszczyzny-oczami-dzieci-warsztaty-fotograficzne.html.  Wystawę zdjęć naszych uzdolnionych uczniów można oglądnąć w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach do 26 października. Wiecej informacji o wystawie mozna znaleźć pod adresem http://www.dompolskoslowacki.eu

IMG 2867 [1024x768]Wycieczka do Krempnej była kolejnym wyjazdem klasy 3a w tereny malowniczego Beskidu Niskiego. Jej celem było poznanie zwierząt, roślin i osobliwości Magurskiego Parku Narodowego, który jest najbardziej zalesionym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Najpierw wszyscy uczestniczyli w lekcji w muzeum. Z wielkim zaciekawieniem i dużą uwagą obejrzeli dwa filmy: o Magurskim Parku Narodowym oraz o historii Ziemi. Poznali zwierzęta mieszkające tutaj, odgłosy lasu, łąki i warunki życia w każdej porze roku. Później wiele spośród tych roślin, ale i zwierząt spotkali podczas wędrówki po ścieżce edukacyjnej. Pod koniec zajęć uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quizy komputerowe. Nastepnie obejrzeli wystawę zdjęć oraz ekspozycję poroży i czaszek. Kolejnym punktem programu była wędrówka ścieżką edukacyjną. Podczas prawie 3-kilometrowej wędrówki uczniowie poznali cechy 4 ekosystemów: łąki, stawu, strumienia oraz lasu.

sztuczna inteligencja2Grupa Aztekium.pl, przy wsparciu Unii Europejskiej i partnerów zewnętrznych, prowadzi prace nad programami wspomagającym edukację w szkołach podstawowych. Jest to szereg programów do nauki języka polskiego, matematyki, również języków obcych. Pilotażowym produktem jest program wspomagający naukę tabliczki mnożenia. http://Aztekium.pl/Mistrz, który ma za zadanie doskonalić szybkość i sprawność zapamiętywania, jak również nauczać matematyki budując wzajemne relacje z uczniami innych państw Unii Europejskiej.

rajd sp 201720 września odbył się coroczny Rajd Szkoły Podstawowej. Brali w nim udział  uczniowie klas IV- VI, ich rodzice oraz nauczyciele. Choć pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, w dzień rajdu potraktowała nas łaskawie i nie było opadów deszczu. W tym roku wędrowaliśmy do Owczar, trzema różnymi trasami:

klasy czwarte – wychodziły z okolic rozwidlenia dróg Ropica Górna-Małastów-Bartne drogą w kierunku Małastowa, następnie trasą żółtego szlaku rowerowego Małastów-Owczary, po drodze mijając cmentarz wojskowy nr 70.

DSCN77644 października uczniowie klas I-III wyruszą na szkolny rajd pieszy "Poznajemy nasze miasto Gorlice". Szlak rajdu poprowadzi do Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza, Muzeum Kopalnictwa "Magdalena" oraz do innych ciekawych osobliwości miasta. Trasą rowerową wzdłuż rzeki Ropy dzieci dojdą do placu biwakowego przy Willi Ludwinów, gdzie spędzą czas na wspólnych zabawach ruchowych i poczęstunku. Na szlak rajdowy serdecznie zapraszamy rodziców.
Wiesława Ptaszek

kasztel 201717 września 2017 roku odbyła się 11 edycja Biegu o Puchar Kasztelu. Trasa dostępna była w trzech wariantach: 10 km, 5 km oraz 2,5 km dla zawodników Nordic Walking. Oprócz tego zorganizowano również biegi dla dzieci i młodzieży o krótszych dystansach. W kategorii klas I szkoły podstawowej 1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Adaś Cisowski natomiast w kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Zuzanna Cisowska. Gratulujemy!

17 wrzesnia 201717 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Dyrektora Sławomira Kowalskiego, Pani Agaty Zębali i Pani Bożeny Skałby wzięli udział w uroczystościach związanych z rocznicą napaści ZSRR na Polskę i Dniem Sybiraka. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod obeliskiem przy moście im. ,,Zesłańców Sybiru”, następnie udaliśmy się do Bazyliki na Mszę św. Na koniec nastąpił przemarsz pod Krzyż Katyński na Cmentarzu Parafialnym w Gorlicach. Tu przemawiała Pani Janina Brzozowska- Sybiraczka, Pani poseł Barbara Bartuś.

20170915 11130715 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Plakat Mini Bieg Naftowy 2017 v2

Rok szkolny 2017/2018
_________________________________________________________

info4OGŁOSZENIE

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 6w Gorlicach  im.  Bohaterów Ziemi Gorlickiej

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:

 

Głównego Księgowego

Miejskiego Zespołu Szkół nr 6w Gorlicach  im.  Bohaterów Ziemi Gorlickiej

Ul. Hallera 79,  38-300 Gorlice

info21 września 2017 r. o godz. 12 pod Szklarczykówką odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych Polaków na wszystkich frontach II wojny światowej. Naszą i szkołę reprezentowały poczty sztandarowe. Poczet szkolny w składzie: Eryk Miśkowiec, Oliwia Tarsa, Oliwia Haluch. Poczet SZŻAK Koło Gorlice w składzie: Mateusz Krężołek, Bartłomiej Mrozek, Zuzanna Cisowska, Weronika Deć, Emilia Augustyn, Natalia Jamro.

info7Od dnia 30.08.2017 r. tj. od środy do końca października 2017 r. nastąpią poważne utrudnienia ruchu drogowego w okolicach szkoły spowodowane remontem dróg dojazdowych. Dyrektor szkoły prosi o parkowanie samochodów dowożących dzieci do szkoły i przedszkola na parkingach w okolicach ul. Rydarowskiej i korzystanie ze schodów przy Pomniku Bohaterów Ziemi Gorlickiej.

info24 września /poniedziałek/

godz. 9:15 - klasy 2 – 7 Szkoły Podstawowej
i klasy II – III Gimnazjum

godz. 10:00 - klasy I Szkoły Podstawowej
(uczniowie wraz z rodzicami spotykają
się na korytarzu I piętra - przed sceną)

info25 sierpnia 2017 r. o godz. 18 w naszej Bazylice odbyła się Msza św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Msza św. zainaugurowała uroczystości związane z 600. rocznicę lokacji Gorlic na prawie magdeburskim. Poczet sztandarowy w składzie: Eryk Miśkowiec, Oliwia Haluch, Oliwia Tarsa, Weronika Deć, Emilia Augustyn, Julia Chmura, Natalia Jamro, reprezentował społeczność naszej szkoły.

20161130 103657 Książka ma ogromny wpływ na rozwój najmłodszych. Kontaktu ze słowem pisanym nie jest w stanie zastąpić nic innego. Czytające dziecko potrafi bawić się wyobraźnią, a przez to jest bardziej kreatywne i zainteresowane światem. Jednym z miejsc, w których króluje książka jest biblioteka, dlatego też nasze przedszkolaki w tym roku szkolnym systematycznie odwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach jak i biblioteką szkolną.

P6230479 Dnia 23 czerwca zakończylismy pracowity rok szkolny 2016/2017 i powitaliśmy wakacje. Na akademiach najlepsi uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy i wyróżnienia a ich rodzice listy gratulacyjne. Wakacyjny nastrój wprowadzili uczniowie w części artystycznej akademii poprzez piosenki, tańce i scenki. Wszystkim życzymy udanych wakacji!
Agata Zębala, Małgorzata Nowak

20170623 140904Piątkowe popołudnie, 23 czerwca 2017 r. było bardzo ważne dla przedszkolaków z grupy I. W tym dniu starszaki pożegnały się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.30 w pięknie udekorowanej sali, w obecności wszystkich zaproszonych gości. Po powitaniu przez wychowawczynię panią Agnieszkę Gucwę, wszystkich gości na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, czyli najstarsze przedszkolaki.

20170621 10133921 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny prowadzący zajęcia opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku.

DSC 7566Dnia 20 czerwca 2017 r uczniowie klas III Szkoły Podstawowej zorganizowali przedstawienia dla rodziców. Były podziękowania i życzenia dla mamy i taty. Uczniowie podsumowali również trzy lata swojej pracy w szkole.
Małgorzata Szurek

IMG 2658 20 czerwca klasa II c wybrała się na kolejną wycieczkę, tym razem do Łosia do gospodarstwa agroturystycznego "Skrawek Nieba" aby podziwiać przyrodę tamtejszej okolicy i wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Po przyjeździe wybraliśmy się na kilkugodzinną wycieczkę do lasu podczas której przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach żyjących na tych terenach.

P1040665W dniu 20 czerwca przedszkolaki z grupy VI zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas którego dzieci zaprezentowały swój program artystyczny złożony z inscenizacji pt. „Zgubione korale” wg B. Szelągowskiej, wierszy, piosenek. Występ zakończył pokaz tańca w wykonaniu całej grupy. Po występie były życzenia i wręczanie wykonanych przez dzieci upominków.

DSCF8007 19 czerwca klasa pierwsza pojechała na wycieczkę do Pilzna. Po zwiedzeniu urokliwego miasteczka udaliśmy się do Muzeum Lalek. Mały domeczek , którym jest muzeum przeniósł nas w świat zabawek. Podziwialiśmy te, którymi bawiły się nasze babcie i prababcie. Obejrzeliśmy również lalki z całego świata. Poznaliśmy proces tworzenia lalki i sami tworzyliśmy lalki: królewny, królów i krasnoludki.

DSCN0505Klasa 2b w czerwcu przeszła przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy według programu, "Ratujemy, uczymy ratować". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i powagą podeszli do tematu ratowania innych. Nauczyli się właściwie ocenić stan poszkodowanego, ułożyć w pozycji bocznej bezpiecznej, wezwać pomoc a także wykonać resuscytację. Każdy z uczniów napisał test i otrzymał dyplom ukończenia szkolenia pierwszej pomocy.
Wiesława Ptaszek

DSCN0533W bieżącym roku szkolnym w miesiącu marcu i czerwcu w grupie sześciolatków zostały przeprowadzone zajęcia programu ,,Przyjaciele Zippego”. W zajęciach tych uczestniczyło 19 dzieci. Realizacja programu obejmowała 24 spotkania w 6 częściach tematycznych: uczucia, komunikacja, przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów, przeżywanie zmian i strat, dajemy sobie radę. Spotkania z Zippim sprawiały dzieciom radość i przyjemność.

DSCN044019 czerwca uczniowie klasy 2b wzięli udział w ciekawej lekcji przyrody. Tatuś Bartosza Kaszałowicza przyniósł do szkoły króliki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o budowie królików, sposobie jedzenia, obserwowały ich zachowanie. Mogły je pogłaskać i karmić. Na koniec wszyscy celująco napisali test ze zdobytej wiedzy.
Wiesława Ptaszek

DSCN7467 W miesiącu czerwcu klasy: 1a, 2a i 2b wzięły miały możliwość oglądania wystaw fotografii dwóch artystów. Pierwsza pana Roberta Huka "Niech się stanie światłość" inspirowała uczniów do poszukiwania na fotografiach znajomych krajobrazów naszej najbliższej okolicy- dzielnic Gorlic i jego przemian, w których artysta wykorzystuje naturalne światło słońca i księżyca. Druga wystawa pani Barbary Zasowskiej "Zjednoczone Kolory Mediolanu” zapoznała uczniów jak można przedstawić swoje postrzeganie świata w czarno-białej fotografii z elementami kolorowymi.
Wiesława Ptaszek

info2

22 czerwca 2017 r. o godzinie 13.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas III Gimnazjum .

23 czerwca 2017 r. o godzinie 8.30 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas 1 - 3  Szkoły Podstawowej.

23 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VI Szkoły Podstawowej i klas I - II Gimnazjum.

warszt foto10 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach uczestniczyło w dniach 17-18 czerwca 2017 r. w warsztatach fotograficznych pt. "Piękno Beskidu Niskiego i Łemkowszczyzny oczami dzieci". Warsztaty zostały zorganizowane przez panią Urszulę Klucznik-Kosińską w gospodarstwie agroturystycznym "Skrawek Nieba" a przeprowadził je pan Zbyszek Podsiadło - artysta - fotografik. Warsztaty odbyły się w Wysowej i Łosiu. Zajęcia przeprowadzone przez pana fotografa pozwoliły dzieciom lepiej poznać zasady obserwacji świata i dostrzegania ciekawych tematów, obserwacji i wpływu światła w przyrodzie i życiu codziennym, umiejętności selekcji i prezentacji swoich zdjęć oraz świadomości tego co ma wpływ na dobre zdjęcie. Pięknie dziękujemy organizatorowi za wspaniałe wrażenia z dwudniowych warsztatów a panu Zbyszkowi za pouczająca lekcję dotyczącą zasad fotografi i cenne wskazówki.

info2W konkursie "Miesiąc z książką w języku angielskim" wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły. Jury brało pod uwagę kreatywność, estetykę wykonania prac ale przede wszystkim spełnienie wymogów zawartych w regulaminie konkursu. Po burzliwych wybrano zwycięzców: 

- w kategorii klas 1-3 SP: Marcin Penar kl. 2b
- w kategorii klas 4-6: Laura Zasadni kl. 4b
- w kategorii gimnazjum: Julia Chmura kl. IA.

Serdecznie gratulujemy! 

P1030631Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka klasy 2a miała na celu poznanie walorów turystyczno-rekreacyjnych Beskidu Niskiego. Obejmowała spacer pod zaporę od strony Łosia z uwzględnieniem miejscowej flory i fauny a później wyjście na koronę zapory Klimkówka. Spacer po zaporze, oglądanie krajobrazu oraz budowy zapory bylo bogatym doświadczeniem. Kolejnym celem wycieczki było uzdrowisko Wysowa - Zdrój.

IMG 2644 Dnia 14 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczniom biorącym udział i mającym wysokie wyniki w szkolnych konkursach wiedzy:
,,Ja to umiem, ja to wiem”,
"Asy z pierwszej klasy”,
,,Między nami drugakami”,
"Asy z drugiej klasy”,
,,Asy z trzeciej klasy”.

info313 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I gimnazjum. Zwyciężyła Emilia Augustyn, drugie miejsce zajęła Julia Chmura, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Rak. Pozostali uczestnicy osiągnęli także niezłe wyniki. Gratulujemy!

maku 2017Akcja osiedlowej zbiórki makulatury w dniu 13 czerwca przez uczniów pod okiem wychowawców, a kierowana przez p. P. Tenerowicza przypomniała o konieczności praktycznego ochraniania przyrody. W szkole na każdym piętrze znajdują się pojemniki na odpady szklane, z tworzyw sztucznych i papierowe. Uczniowie starają się segregować to co już staje się niepotrzebne. Oprócz tego cały czas są zbierane baterie, puszki aluminiowe oraz nakrętki z „petów” w ramach innych akcji. Szkoła bardzo dziękuje mieszkańcom osiedla za pomoc w tej akcji, tym bardziej , że bierze udział w konkursie ekologicznym. Następna zbiórka odbędzie się we wrześniu, ale w każdej chwili można złożyć makulaturę na podwórzu szkolnym.

20170613 163617We wtorek 13 czerwca 2017r. w Miejskim Przedszkolu nr 8 odbył się Piknik Rodzinny. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków, babć oraz innych przybyłych gości. W pikniku wzięli udział zaproszeni goście: pan burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla, pan dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach Sławomir Kowalski z panią v-ce dyrektor Małgorzatą Buźniak, pani przewodnicząca Komisji Oświaty Maria Ludwin, pani Grażyna Juruś przedstawiciel Zarządu Osiedla nr 8 w Gorlicach, pan Tomasz Chmura radny miasta Gorlice.

20170612 093224 Nietrzeźwi kierowcy stanowią w Polsce jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów i dla innych użytkowników dróg, po których jedzie nietrzeźwy kierowca. Widząc potrzebę podniesienia wiedzy w społeczeństwie na temat skutków powadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu i wyrobienia umiejętności sprzeciwu dzieci i dorosłych w sytuacji gdy nietrzeźwy chce kierować pojazdem, przedszkolaki Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach wraz z pracownikami w dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. przyłączyło się do Kampanii Społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM”.

IMG 20170613 15014110 czerwca 20017 roku w Hali Sportowej w Bieczu odbył się IV Festiwal Tańca „Roztańczona szkoła” zorganizowany przez Panią Aleksandrę Niemiec, założycielkę Akademii Tańca „Impuls” z Libuszy. Wzięło w nim udział 340 uczestników z województw małopolskiego i podkarpackiego, tańczących w zespołach podzielonych na 4 kategorie wiekowe. W najmłodszej grupie 3-6 lat znalazło się 5 zespołów tanecznych, a wśród nich Roztańczona „8” z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach.

trzebinia 20178 czerwca 2017 r. w Trzebini odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Młodzieży Gimnazjalnej ph. W trosce o słowo piękne i prawdziwe pod patronatem Starosty Chrzanowskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowała Zuzia Cisowska z klasy I a i zdobyła wyróżnienie, pięknie recytując wiersz Biurko Mickiewicza oraz fr. Ronji, córki zbójnika.
Gratulujemy!

liga strzelecka 2017Od 1 września 2016r. do 31 maja 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach była rozgrywana Szkolna Liga Strzelecka zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju pana Łukasza Stelmacha. W rozgrywkach ligi brali udział wszyscy czlonkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK zarówno z grupy początkujacej jak i zaawansowanej - łącznie 26 uczniów. Celem całorocznych zmagań było wyłonienie najlepszego strzelca szkoły w strzelectwie sportowym, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz prezentacja osiągnięć strzeleckich uczniów z „szóstki". Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego do tarczy sportowej TS-1 z odległości 10 m. Osobno klasyfikowano w kategorii chłopców i dziewcząt.

20170608 101422 8 czerwca 2017r najmłodsze przedszkolaki odwiedziły Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżąch. Była to dla nich pierwsza samodzielna wycieczka. Po przybyciu na miejsce czekała na nas moc atrakcji, przede wszystkim konie. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymywać w dobrej kondycji i zdrowiu.

forest 201725 maja klasa 5a oraz 8 czerwca klasa 5b pod opieką pani Renaty Tatko oraz pana Łukasza Stelmacha w ramach wycieczki przedmiotowej zwiedzały zakład przetwórstwa drzewnego "Forest Gorlice sp.z o.o." Dzięki uprzejmości pana Witolda Liszki wiceprezesa zakładu, uczniowie mieli okazję poznać poszczególne etapy produkcji wyrobów z drewna oraz rodzaje stosowanych maszyn i obrabiarek. 

Obejrzeli m.in.:
- składowanie dostarczanej tarcicy,
- suszenie drewna w suszarniach mechanicznych,
- struganie i frezowanie materiałów tartych,
- lakierowanie oraz wykonywanie nadruków na wyrobach,
- montaż i sklejanie poszczególnych elementów, z których powstaje gotowy produkt.

P1040578 6 czerwca 2017r. dzieci z grupy III i V były z wizytą w indiańskiej wiosce w Kunowej. Wspólnie z indiańskim wodzem przedszkolaki zwiedziły „Mini-ZOO”, gdzie oglądały egzotyczne zwierzęta. Następnie dzieci wykonały „ indiańskie” opaski na głowę a „Indianki” pomalowały ich twarze na barwy wojenne. Tak przygotowane przystąpiły do zwiedzania „TIPI” (indiańskich namiotów), brały udział w zabawach zręcznościowych, wesoło tańczyły i śpiewały.

IMG 23115 czerwca klasa 2b i 2c były na wycieczce w Wieliczce. Na początku uczniowie byli z wizytą w tężni solankowej, gdzie po trzygodzinnej podróży autobusem mogli wypocząć, zrelaksować się i skorzystać ze zdrowotnych walorów wielickiej solanki. Wyszli na 22 metrową wieżę widokową , podziwiali panoramę parku i górniczych szybów. Po zjedzeniu pysznego obiadu spotkali się z przewodnikiem, który zaprosił dzieci na pełną przygód wędrówkę po zabytkowych podziemiach kopalni soli połączonej z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii.

szymbark 2017 v2Dnia 5 maja 2017 r. uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorlicach wraz z nauczycielami oraz rodzicami po raz drugi w tym roku pojechali na wycieczkę rowerową do Szymbarku. O godzinie 8.30 dwie kolumny rowerowe wyjechały spod szkoły. Do Szymbarku przejechaliśmy ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ropa. Po godzinnej jeździe byliśmy już na miejscu - w "Skansenie Wsi Pogórzańskiej" w Szymbarku. Przywitano nas bardzo miło i zaproszono na warsztaty etnograficzne z projektu Bon Kultury 2017 pn. "Mały Artysta Ludowy". Po warsztatach uczniowie zregenerowali siły jedząc pyszne kiełbaski przygotowane przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

dzien otw maj 2017W dniu 5 maja 2017 r. gościlismy w naszej strzelnicy pneumatycznej 10m uczniów gorlickich szkół wraz z opiekunami. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 wraz z panem Krzysztofem Mrozkiem oraz uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 z panem Arturem Zagórskim. Pod fachową opieką prowadzącego strzelanie młodzież gorlickich szkół mogła poznać zasady zachowania na strzelnicy oraz obsługi karabinków pneumatycznych. Z możliwości strzelania skorzystali również opiekunowie. Serdecznie zapraszamy  w przyszłym roku szkolnym.

info2Zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach w dniu 22.06.2017 (czwartek) o godzinie 11 .00

01 2 czerwca 2017 r grupa „Maluszków” obchodziła ważną uroczystość. Do przedszkola zostali zaproszeni rodzice, aby świętować Dzień Mamy oraz Dzień Taty. Najmłodsze przedszkolaki w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały również przedstawienie „O biedronce Zosi która do przedszkola chodziła”. 

20170601 124436Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w kalendarzu wszystkich dzieci na całym świecie. Z okazji tego święta nasze przedszkolaki uczestniczyły w wielu atrakcjach. Od dnia 26 maja do 1 czerwca braliśmy udział w Tygodniu Sportu realizowanego w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. Dzieci miały okazje uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach sportowych takich jak: aerobic przedszkolaka, zajęcia muzyczno-ruchowe, w II Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, w zabawach z chustą animacyjną, w grach i zabawach rekreacyjnych w ogrodzie przedszkolnym. 1 czerwca naszych przedszkolaków odwiedził pan burmistrz, częstując dzieci cukierkami i składając im życzenia. 2 czerwca wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie z animatorem firmy „Aster”.
Agnieszka Gucwa

IMG 2262Dnia 2 czerwca 2017 r na Sali OSiR-u odbył się II rzut Turnieju Gier i Zabaw Sportowych „Mały Mistrz”. Nasza szkoła w 8 osobowych drużynach z klas I – III rozgromiła reprezentacje gorlickich szkół podstawowych. Mali sportowcy zdobyli złote medale i piękny puchar dla szkoły. Bardzo dziękują kibicom za wspaniały i kulturalny doping.
Małgorzata Szurek

zaw strzel dzien dziecka 20171 czerwca 2017r. w strzelnicy pneumatycznej 10m w MZS nr 6 w Gorlicach zostały rozegrane zawody strzeleckie zorganizowane w ramach Dnia Sportu z okazji "Dnia Dziecka". W zawodach wzięło udział 73 uczniów naszej szkoły. Najlepsza trójka w danej kategorii  zostala nagrodzona dyplomem. Regulamin zawodów przewidywał następujące kryteria:

Konkurencja strzelecka:
- Karabinek pneumatyczny;
- tarcza TS – 1;
- odległość 10 m;
- pozycja strzelecka leżąc wykorzystaniem podpórki;
- ilość strzałów: 5 ocenianych

DSCN0033W dniu 1 czerwca 2017 r. zorganizowano Dzień Sportu pod hasłem : „Aktywnie i zdrowo z Szóstką na sportowo”. Klasy 1 – 3 SP rywalizowały w międzyklasowych zawodach sportowych, za które każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Uczniowie klas 4-6 SP i gimnazjaliści wzięli udział w konkurencjach sportowych, które odbywały się na boiskach szkolnych.

zaw lekko 2017W środę 31.05 na stadionie miejskim w Gorlicach odbyły się lekkoatletyczne zawody szkół podstawowych i gimnazjów. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajęliśmy miejsce I, a gimnazjaliści wywalczyli miejsce II.
Na ten sukces złożyły się wyniki indywidualne wszystkich zawodników reprezentujących szkołę podstawową i gimnazjum, a w szczególności zajęte przez nich miejsca na podium.

20170531 100515 31 maja Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach już po raz drugi było organizatorem II Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach . W tej wesołej, sportowej imprezie wzięły udział dzieci z gorlickich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 8, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4 i Miejskiego Przedszkola nr 5. Przedszkolaki miały okazję doświadczyć sportowej rywalizacji, jednocześnie korzystając z aktywności ruchowej. Olimpiada Przedszkolaków to świetna zabawa, moc wrażeń i dobra lekcja wychowania fizycznego.

konk foto mdk 2017W dniu 30. maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej". Jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia, gdyż na konkurs wpłynęły 293 prace uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Jak co roku konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: "Osobliwości ziemi gorlickiej" i "Moje najlepsze fotografie"

Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że potrafią robić piękne, artystyczne zdjęcia, które zostały docenione przez fachowców i znawców fotografii.

zaw strzeleckie 201729 maja 2017 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się IV Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc z podpórką. W zawodach wzięło udział 44 zawodników. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:

- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Dodatkowo organizator przewidział nagrodę specjalną dla strzelca z najlepszym wynikiem.

Organizatorem zawodów był pan Łukasz Stelmach opiekun szkolnej strzelnicy, który podczas zawodów pełnił funkcję prowadzacego strzelanie. Zawody sędziował wieloletni opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, emerytowany pracownik szkoły i członek Ligi Obrony Kraju pan Zdzisław Woźniak. Fundatorem nagród był dyrektor szkoły pan Sławomir Kowalski.

20170525 103834 W dniu 25.05 starszaki z grupy 1 i 2 uczestniczyły w wycieczce do Miasteczka Galicyjskiego. W planach mieliśmy zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Mimo deszczowej pogody humory nam dopisywały i udało się zrealizować plany. Pierwsza część wycieczki przebiegła w plenerze i było to zwiedzanie skansenu. Skansen położony jest w pięknym, rozległym parku. Idąc alejkami zwiedziliśmy stare zabudowania gospodarcze, kurną chatę, stary dwór i cerkiew.

16W dniu 24 maja 2017 roku dzieci z grup Pani Natalii oraz Pani Karoliny wraz z Panią Kierownik udały się na wycieczkę do Łosia. Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda Edukacyjna "Skrawek nieba" prowadzony przez Panią Urszulę Klucznik-Kosińską okazał się wspaniałym i magicznym miejscem. Szeroka oferta warsztatów w zakresie edukacji przyrodniczej i regionalnej przypadła Małym Odkrywcom do gustu. Niezapomnianym przeżyciem było na pewno dla dzieci samodzielne wykonanie placuszków oraz pieczenie chleba. Ponadto zostaliśmy ugoszczeni pyszną zupą i domową szarlotką.

DSCN7348 Klasy I-III 23 maja zostały zaproszone na koncert. W Państwowej Szkole Muzycznej wysłuchaliśmy utwory grane przez uczniów tej szkoły wśród których wystąpili również nasi koledzy i koleżanki. Podziwialiśmy ich grę. W świat muzyki poważnej wprowadzała nas również poezja, prezentowana przed każdym utworem. Ciekawe zagadki na koniec koncertu sprawdziły naszą wiedzę muzyczną.
Agata Przybycień

20170519 101525 Coroczną tradycją stały się spotkania przedszkolaków ze strażakami. Tak też było i w tym roku. 19 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują.

DSCN7308Klasa 2a rozwija i doskonali swoją motorykę poznając różne dyscypliny sportowe i korzystając z dostępnych miejsc. Po opanowaniu umiejętności jazdy na rolkach i łyżwach, po saneczkowaniu i nauce pływania, przyszedł czas na kolejne możliwości. 11 maja wycieczka do Nowego Sącza połączyła zabawy w Pumptracku, parku trampolin i spacer po mieście. W Pumptracku dzieci korzystały z torów dla jednośladów. Jeździły na hulajnogach, rowerze, rolkach a także korzystały z siłowni na wolnym powietrzu i przestrzennych gier dla dzieci.

20170510 090005Nasze przedszkole podejmuje różnorodne inicjatywny, aby kształtować u wychowanków prozdrowotny styl życia, a aktywność fizyczna jest jego głównym elementem. Dlatego już po raz trzeci w dniu 10 maja włączyliśmy się do Ogólnopolskiej sportowej imprezy organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola „Sprintem do maratonu”.

SAM 5062 00110 maja 2017 r. zespół tańca nowoczesnego "Iskierki" został wyróżniony w XIII Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych "Radość Dzieciom". "Energy Dance" prezentowali przedstawiciele klas młodszych; kl. II b: Iga Kusiak, Karolina Korzeń, Blanka Jaklińska, Weronika Gugulska, Anna Kukla kl.II c: Iga Nowak, Jakub Kuzak, Oliwier Młynarczyk, Krystian Przybylski kl. IIIc: Zuzanna Węgrecka, Zofia Tatko, Julia Pająk, Magdalena Konopka, Tomasz Zimowski. Dzieci otrzymały duże brawa za pełen ekspresji występ oraz puchar i pamiątkowy dyplom. Dodatkowo Jury uznało Jakuba Kuzaka z klasy II c za najlepszego tancerza tego Przeglądu, doceniając Jego duże zaangażowanie i umiejętności taneczne. Gratulujemy wspaniałego występu!!!!
Ewa Szura

DSCN7124Wizyta w straży pożarnej dostarczyła klasie 2a wielu ważnych informacji i niezapomnianych przeżyć. Mł.bryg. Dariusz Surmacz opowiedział o historii straży pożarnej w Gorlicach, o pracy strażaków i rodzajach wezwań. Podczas zajęć dzieci nauczyły się, jak zachować się w razie pożaru, jaki wybrać numer 998 czy112 ? oraz obejrzały filmy instruktażowe. Zobaczyły pracę dyżurnego w dyspozytorni, zjazd na rurze podczas alarmu, przymierzyły strój strażacki, obejrzały wyposażenie wozów i weszły do wozu strażackiego.

majowka 2017Bardzo bogaty był w tym roku majowy program obchodów Dni Gorlic oraz świąt państwowych . Dominowały msze patriotyczne, uroczystości, pochody, ale także wspaniałe koncerty muzyki rockowej i oczywiście nie zabrakło inscenizacji bitwy gorlickiej z 2 maja 1915 roku w Sękowej. Choć pogoda raczej nie dopisywała z powodu deszczu na imprezy przychodzili całymi rodzinami nie tylko gorliczanie , ale także wielu turystów i mieszkańców powiatu gorlickiego.
W Mszy Ekumenicznej na Górze Cmentarnej koło naszej szkoły oraz na Mszy 3-Majowej i w przemarszu do Tablicy upamiętniającej hr. Skrzyńskiego wzięły udział nasze poczty sztandarowe w osobach:
Jakub Kryca, Eryk Miśkowiec – Chorążowie
Oliwia Tarsa, Oliwia Haluch, Katarzyna Rączkowska, Klaudia Przybycień.
Pozostały na zawsze wspaniałe wspomnienia i wrażenia. Te kilka dni były żywymi lekcjami patriotyzmu, szacunku do polskiej flagi / prawidłowo : chorągwi/ i bohaterów polskich dzięki którym możemy bez lęku obchodzić i kultywować patriotyczne

...

ziemiaCo roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. 21 i 24 kwietnia starszaki z grupy pierwszej przedstawiły inscenizację o Dniu Ziemi,   podczas której zostały poruszone najważniejsze współczesne problemy ekologiczne.

koderW okresie 23 IV - 27 IV 2017 w wybranych grupach klas V i VI szkoły podstawowej przeprowadzono zajęcia "Godzina Kodowania" korzystając z zasobów http:/code.org oraz pokaz programowania jednego robota MBot, którego zakup sfinansowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorlicach w ubiegłym roku. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów rozwijaniem umiejętności kodowania i programowania. Uczniom podobały się zajęcia i z entuzjazmem przystąpili do przygotowania krótkiego filmiku pt. "Dlaczego chcę zostać Superkoderem?" wymaganego przy staraniu się o zakwalifikowanie do programu Fundacji Orange Superkoderzy. Z niecierpliwością oczekujemy na informację czy będą Lofiroboty w szkole od września.
Małgorzata Nowak

wycieczka 5a 201726 i 27 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 5a poznawali okolice Kielc. Pogoda nie rozpieszczała, ale humory dopisywały. Zwiedziliśmy m.in. Święty Krzyż, Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Chęcinach i Jaskinię Raj. Być może jeszcze tu wrócimy...

wielkanoc 2017Serdeczne życzenia świąteczne zostały przekazane wszystkim pracownikom naszej szkoły wraz z symbolicznymi stroikami przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

ksiazka roza 201725 kwietnia uczniowie klasy 5a wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Książka i Róża” w ramach 16. Małopolskich Dni Książki. Na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej dowiedzieli się o prawach autorskich i prawach książki, a także przypomnieli sobie czym są prawa człowieka i do czego prawo ma każdy człowiek. Uczniowie w czterech grupach tworzyli plakaty na tematy poruszane na warsztatach. Spotkanie i wspólnie spędzony czas dostarczył wiedzy, ale też wiele radości i sprzyjał integracji. Dziękujemy za zaproszenie!

egzaminy 2017Przez trzy lata uczniowie gimnazjum przygotowywali się na to wydarzenie – trzydniowe egzaminy kompetencji, które w tym roku odbyły się 19-21 kwietnia. Pierwszego dnia odpowiadali na pytania z historii i WOS oraz z języka polskiego. Następnego dnia musieli wykazać się znajomością wiedzy i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, fizyki i chemii. Ostatniego dnia zmierzyli się z testami z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

Nie brakowało emocji i chyba czasem trochę niepotrzebnego zdenerwowania. Tego dnia kciuki za ich dobre wyniki trzymali nie tylko rodzice gimnazjalistów, ale także ich nauczyciele. W końcu pośrednio był to także egzamin dla pedagogów – na ile dobrze i skutecznie przygotowali swoich podopiecznych do tak ważnych egzaminów.

wielkanoc Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łączności między pokoleniami, jest to również element wychowania patriotycznego i kulturalnego. W naszym przedszkolu odbywa się wiele zajęć o tej tematyce, jednak niektóre okazje są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia, jak spotkanie z okazji świąt wielkanocnych. Nasze przedszkolaki z grupy drugiej wraz z nauczycielkami przygotowały przedstawienie wielkanocne na które zostały zaproszone wszystkie dzieci, dyrekcja oraz pracownicy przedszkola.

dyrektor 2017W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbył się konkurs na dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Społeczność szkoły z radością przyjęła wiadomość, że Pan mgr Sławomir Kowalski nadal będzie kierował naszą placówką. Panu Dyrektorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w pracy.

Rada Pedagogiczna oraz pracownicy MZS nr 6

sztaba 201712.04.2017 roku w Miejskim Zespole Szkół Nr 6 w Gorlicach odbyła się kolejna edycja Macmillan Primary School Tournament - międzyszkolnego turnieju wiedzy z języka angielskiego dla klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. W konkursie wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Zespołu Szkół nr 4, 5 i 6.

DSCN6984Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 kwietnia w MDK w Gorlicach. W eliminacjach powiatowych brało udział 358 uczestników. Nasi uczniowie otrzymali następujące nagrody i wyróżnienia. Nagrody:
Konrad Łaś –IIa ,
Szymon Lisowski – IIb,
Anna Tatko –IVb,
Tomasz Zasowski –IIIa

chmura 201710 kwietnia 2017 r.na Hali sportowej w Piwnicznej-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Rejonu Szkół Podstawowych w minisiatkówce chłopców. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły mistrzowie powiatów limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz

• Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowym Sączu – miasto Nowy Sącz
• Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach – powiat gorlicki
• Szkoła Podstawowa w Olszówce – powiat limanowski
• Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi – powiat nowosądecki
Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóch wygranych setów.

IMG 1857 Klasa II c realizuje 3 - letni projekt edukacyjny dotyczący czytania książek. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie: Czy warto czytać książki? W ramach projektu zrealizowaliśmy zaplanowane działania:
- wyjścia do Biblioteki Miejskiej
- warsztaty w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu: "Jak powstaje książka i sposoby jej oprawiania"
- założenie klasowej biblioteczki

cisowska 20174 kwietnia 2017 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się 3. edycja Wiosennego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjów. Za-daniem uczestników było zaprezentować się w recytacji poezji lub prozy. Naszą szkołę godnie reprezentowała Zuzia Cisowska z kl. Ia i okazała się niezawodna, gdyż recytując wiersz Wisławy Szymborskiej Miłość szczęśliwa zajęła 1. miejsce.
To nie wszystko! Nie tylko jurorzy docenili mistrzostwo naszej uczennicy. W głosowaniu publiczności właśnie Zuzi przyznano na-grodę publiczności, uznając ją za najlepszą recytatorkę!
Zuziu, gratulujemy i powodzenia w następnych konkursach!

010Kopalnia Soli w Bochni to bardzo atrakcyjny cel wycieczek szkolnych. Przyciąga turystów nie tylko dlatego, że jest najstarszą kopalnią w Polsce, bo datującą się na 1248 rok, ale także ze względu na liczne atrakcje, nowoczesne technologie wykorzystane do ścieżek edukacyjnych i ciekawe, aktywne metody pracy przewodników z grupami. Klasa 2a SP 30 marca skorzystała z jednej z wielu ofert, które proponuje kopalnia.

 

W NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 31 MARCA W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ STRAJK.

W DNIU TYM NIE BĘDĄ PROWADZONE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE.

JEDNOCZEŚNIE WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE TEGO DNIA PRZYJDĄ DO SZKOŁY, BĘDĄ MIAŁY ZAPEWNIONĄ OPIEKĘ.

PROSIMY O ZROZUMIENIE NASZEJ DECYZJI.

 

 strajk 2017

IMG 1888 Po co jest wojsko? Jak wygląda dzień żołnierza? Ile żołnierz ma mundurów?..na te i wiele innych pytań, odpowiadał zawodowy żołnierz 6. Brygady Powietrznodesantowej. Uczniowie klasy 2a podczas spotkania dowiedzieli się sporo o służbie żołnierskiej, sprzęcie wojskowym oraz umiejętności współpracy w grupie. Obejrzeli prezentację skoków spadochronowych oraz krótki film z ćwiczeń żołnierskich. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne emocje.
Lucyna Ciszczoń

DSCN6883 Dnia 24 marca uczniowie klasy II b SP uczestniczyli w biblioterapeutycznych warsztatach ,,Wiosenny ogród dobrych słów”, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Spotkanie prowadziła pani dr Wanda Matrias. Zwróciła uwagę uczniów na wielką moc książki, która uczy, bawi, rozwija słownictwo. Biblioterapeutka zaprezentowała własnoręcznie wykonane książki dla dzieci. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. ,,Ogród dobrych słów” i przekonali się o wielkiej wadze w życiu codziennym ,,czarodziejskich” słów: dziękuję, proszę, przepraszam, kocham cię, potrzebuję cię.

targi 201723.03.2017 Uczniowie gimnazjum wraz z wychowawcami oraz Panią Pedagog mieli okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych -Festiwalu Zawodów w Krakowie. Podczas tegorocznej edycji na targach zaprezentowało się 79 szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym z całej Małopolski. Na ponad 140 interaktywnych stoiskach przygotowano mnóstwo interesujących prezentacji zawodowych. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. pokazy barmańskie, fryzjerskie, kosmetyczne, pokazy mody, metaloplastyki, robotyki oraz mechaniki samochodowej. W targach uczestniczyli także przedstawiciele zagranicznych szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier oraz w tym roku po raz pierwszy Europejsko-Azjatycka Fundacja Edukacji Biznesowej. Podczas Festiwalu Zawodów gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, a także porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak wygląda nauka w poszczególnych szkołach od samych uczniów, którzy się w nich kształcą. Mamy

...

chmura kosz 2017W środę 22.03.2017 na hali sportowej w Bobowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu gorlickiego w minisiatkówce chłopców szkół podstawowych. W turnieju wystapiło pięć drużyn - zwycięzcy zawodów gminnych: Szkoła Podstawowa w Bystrej,Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu,Szkoła Podstawowa w Woli Łużańskiej,Szkoła Podstawowa w Bobowej oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach.
Tytuł Mistrza Powiatu i awans na zawody rejonowe zdobyła nasza drużyna czyli MZS nr 6 , która wygrała wszystkie swoje spotkania . Na drugim stopniu podium stanęli siatkarze ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, trzecie miejsce zajęli uczniowie z Biecza, a czwarte z Bystrej. Drużyna wystapiła w składzie: Sopala Fabian, Makowski Szymon, Pazdur Michał, Grępka Jakub, Janik Michał, Tokarski Kacper, Liszka Filip, Gierut Krystian, Cionek Wiktor, Kamiński Kamil, Kordyl Tobiasz opiekunem był Tomasz Chmura.

rekolekcje 2017Nasza wspólnota szkolna przeżywała rekolekcje, które trwały od 20 do 22 marca 2017 roku. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Łukasz Soczek wraz z klerykami z parafii Kobylanka. Dziękujemy księdzu i klerykom za przypomnienie i przybliżenie prawdy tak oczywistej, a o której często zapominamy, że Chrystus jest zawsze obok nas, podaje nam pomocną dłoń, pragnie dla nas dobra prowadząc nas do Ojca, oraz że nie ma takiego jak On. Słowa wdzięczności za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych kierujemy do naszej Dyrekcji. Dziękujemy za opiekę i poświęcony czas wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz rodzicom. Dziękujemy wam kochane dzieci i droga młodzieży za udział w spotkaniach. Wszystkim życzymy aby te rekolekcje wydały obfity owoc w życiu osobistym i szkolnym.

poezja21 marca to Światowy Dzień Poezji. Aby uczcić to jakże wyjątkowe święto nauczycielki z grup V, VI i VII zorganizowały dla przedszkolaków "Wiosenny Przegląd Poezji Dziecięcej". Każde chętne dziecko, które nauczyło się pod okiem rodziców wiersza, miało możliwość zaprezentowania go na przedszkolnej scenie. Usłyszeliśmy utwory których bohaterowie mieli swoje przygody i perypetie. Pojawiły się zwierzęta, owady, owoce, a także ludzie.

wiosna„Witamy Wiosnę”

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki..

Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. W wazonach pojawiły się bazie i pierwsze wiosenne kwiaty.

DSCN682821 marca w Szymbarku odbyło się spotkanie laureatów i uczestników konkursu "Małopolska Marzanna". Nasi uczniowie: Nadia Piecuch(kl.1a), Marcin Penar (kl.2b) i Dawid Jędrusik (kl.2c) wykonali na ten konkurs piękne Marzanny. Marcin Penar otrzymał wyróżnienie za swą pracę. Podczas spotkania w kasztelu dzieci obejrzały przedstawienie ,,Pożegnanie zimy” oraz maszerowały w uroczystym orszaku ze swoimi Marzannami nad brzeg rzeki Ropy gdzie pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę.
Agata Przybycień

IMG 18428 marca, w Klubie Jubilat nasi najmłodsi tancerze z kl: II b, II c i III c gościnnie zatańczyli dla wszystkich zaproszonych Kobiet z okazji ich święta. Za piękny pokaz tańca dzieci otrzymały gromkie brawa i słodkie upominki. Tancerkom i tancerzom osobiście podziękował i pogratulował występu Burmistrz Miasta Gorlice pan Rafał Kukla.
Ewa Szura

SZANOWNI PAŃSTWO !

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gorlicach  ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą o zgłoszenie się sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2017 r. w godz. od 8:00 do 15:00 celem złożenia  zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej. 

W związku z wprowadzeniem reformy oświatowej uprzejmie informuję, że rekrutacja na wolne miejsca do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzona przez Miasto Gorlice na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się w miesiącu kwietniu. 

Szczegółowe terminy rekrutacji oraz kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełniania tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria zgodnie z obowiązującymi przepisami zostaną określone i podane do publicznej wiadomości do dnia 15 kwietnia 2017 r.

 

WIELKI POST 2017

20 MARZEC - PONIEDZIAŁEK

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III Gimnazjum

21 MARZEC - WTOREK

10:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III SP
11:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP
12:00 - Spotkanie rekolekcyjne dla klas I-III Gimnazjum

22 MARZEC - ŚRODA

8:30 - Nabożeństwo pokutne
8:45 - Spowiedź dla klas IV-VI oraz Gimnazjum
9:15 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla klas I-VI oraz Gimnazjum


„Wszystko Tobie oddać pragnę
od najmłodszych moich lat”

teatr 2016„Kiedy tylko znalazłam się w teatrze i zobaczyłam gmach od środka, prawie odjęło mi mowę. Widok był naprawdę imponujący. Bardzo podobały mi się zdobienia w holu i w sali teatralnej, olbrzymie schody, balkony, kutyna...” - mówi jedna z uczestniczek. 24 lutego 2017 roku klasa 2a gimnazjum była w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na jednej z najchętniej wystawianych sztuk Szekspira, której tematyka nie traci na wartości mimo upływu czasu – „Romeo i Julia”. Spektakl w reżyserii Marcina Hycnara i wykonaniu aktorów młodego pokolenia zrobił duże wrażenie. W tytułowych rolach widzieliśmy Ewę Jakubowicz i Marcina Wojciechowskiego. Fabuła przedstawiała historię zwaśnionych rodów i zakochanej do szaleństwa pary młodych ludzi, których uczucie prowadzi do śmierci. Wszystko to ukazano w nieco unowocześnionym świetle.

pancake 201723 lutego w naszej szkole odbył się kolejny Pancake Day, czyli wyścig z naleśnikiem dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs polegał na jak najszybszym pokonaniu przeszkód i jednoczesnym podrzucaniem naleśnika.  To nawiązanie do brytyjskiej tradycji, która jest obchodzona w dzień poprzedzający Środę Popielcową – Tłusty Wtorek. W wyścigu wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężył Maksymilian Szaliński z klasy 6A, zaś wśród gimnazjalistów najszybszy był Jakub Sychta z IIIA.

Dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy zwycięzcom!

aw narciarskie 2W dniu 22.02 w Małastowie odbyły się zawody w narciarstwie szkół podstawowych i gimnazjów. W klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych miejsca medalowe zajęli:
Nadia Sopala - I miejsce," Zofia  Tatko - III miejsce, Natalia Konopka - II miejsce, Nikola Hajduk - II miejsce, Magdalena Szot - III miejsce, Michał Czerhoniak - I miejsce, Filip Kmiecik - II miejsce, Wiktor Cionek - II miejsce, Wiktoria Kosińska - I miejsce, Julia Chmura - II miejsce, Kacper Gargas - I miejsce, Dawid Konopka - III miejsce.
W klasyfikacji szkół podstawowych zajęliśmy miejsce II, podobnie jak gimnazjaliści, którzy drużynowo zajęli również miejsce II.

info2I N F O R M A C J A - PUNKT KONSULTACYJNO DORADCZY Z ZAKRESU DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO
(dla uczniów , rodziców i nauczycieli)
DYŻURY DORADCY ZAWODOWEGO
GIMNAZJUM nr 6
TRZECIE PIĄTKI MIESIĄCA
W GODZ. 10.15-12.15

TERMINY DYŻURÓW
1. 17.02.2017r.
2. 17.03.2017r.
3. 21.04.2017r.
4. 19.05.2017r.

Osoba pełniąca dyżur: mgr Agnieszka Haluch – pedagog, doradca zawodowy PPP

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W GORLICACH
38 – 300 Gorlice, ul. Hallera 22 tel./fax 18 353 72 55

narty 2017Z inicjatywy władz miasta Gorlic podobnie jak w zeszłym roku udało się zrealizować w czasie ferii zimowych wspaniały program sportowy. Dzięki temu 20 uczniów klas 4-ych szkoły podstawowej poznało smak wspaniałego zimowego sportu – narciarstwa zjazdowego. Projekt objął także uczniów z pozostałych szkół gorlickich.

Dziewczęta i chłopcy nauczyli się nie tylko bezpiecznie poruszać na nartach, samodzielnie lub w grupie zjeżdżać , ale także poznali sprzęt narciarski i właściwe korzystanie z niego na wspaniałym, zmrożonym, bardzo dobrze przygotowanym stoku w Małastowie.
Instruktorami tych 2 grup byli doświadczeni GOPR-owcy - p. Jerzy Bugno oraz p. Andrzej Nurkowicz.
W ostatnim dniu zajęć zimowych instruktorzy zorganizowali dla nich emocjonujące zawody - slalom.
Teraz wystarczy tylko mocno trzymać kciuki, aby za rok można było powtórzyć ten niezwykle pożyteczny program!

P104045317 lutego dzieci z grupy V, VI, i VII obchodziły nietypowe święto: „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół zakładając typowe dla kotków opaski z uszkami, a panie wymalowały dzieciom na twarzach piękne czarne noski i wąsiki. Najpierw każda z grup wykonała portret kota, który przyozdobił salę zabaw. Potem były wesołe kocie zabawy: przejście przez tunel, wspinanie się po szczebelkach drabinki oraz zabawa z chustą animacyjną i kotkami- pluszakami, które dzieci przyniosły z domu.

20170217 103922W piątek 17 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

IMG 171315 lutego wszyscy uczniowie klas 1-3 bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Jak co roku rozpoczęliśmy zabawę polonezem. W barwnym korowodzie pojawiały się przeróżne postacie ze znanych filmów i bajek. Muzykę dyskotekową przeplatały zabawy i konkursy klasowe. Dzieci miały okazję potańczyć ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy przygotowali muzykę i pomogli w prowadzeniu zabawy. Na zmęczonych tańcem uczestników balu czekał w klasach poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Agata Zębala

tarcza strzelecka1W dniu 9 lutego 2017 r. w godzinach 9:00 - 14:00 zapraszamy na strzelnicę pneumatyczną 10m, która mieści się w szatniach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich w wieku od 10 do 110 lat. Celem spotkania będzie zapoznanie nauka bezpiecznego posługiwania się karabinkami pneumatycznymi oraz zasad zachowania na strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił przy strzelaniu do tarcz. Zapewniamy miła atmosferę i moc emocji.

DSCN6660Karnawał to czas świętowania, zabaw i balów. Dawniej nazywano go w Polsce zapustami. Jednym ze zwyczajów był pochód wędrujących przebierańców zwanych kolędnikami. Do dziś ten zwyczaj zachował się w naszych regionach. Uczniowie klasy 3b i 3c również kolędowali w naszej szkole. Z pomocą rodziców przygotowali przebrania i krótkie przedstawienie. Wśród przebierańców byli: pastuszkowie, anioły, bociany, turonie, królowie, diabełki. Kolędnicy odwiedzili niektóre klasy naszej szkoły, przedszkolaków w Przedszkolu nr8, gabinety pracowników szkoły.

IMG 1318 Zimowa aura, przykryte śniegiem pagórki oraz lekki mróz to doskonałe warunki do zabaw zimowych. Klasy młodsze wykorzystują uroki zimy. Podczas lekcji wf-u na wzniesieniach w pobliżu szkoły doskonalą umiejętności jazdy na sankach, kierowania saneczkami, współdziałania w grupie.
Lucyna Ciszczoń

DSCN6580Uczniowie klas młodszych pomagają ptakom przetrwać zimę poprzez systematyczne ich dokarmianie. W tym celu przynieśli ziarna zbóż, nasiona oraz suszone owoce i umieścili je w karmnikach. Wykonali również kolby z nasion, które będą wymieniać aż do wiosny.
Ewa Szura

16441638 769226816568076 487286472 nDbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu, jak i w czasie ferii zimowych w dniu 26.01.2017r odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem policjantów . Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych oraz jak ich unikać. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

IMG 1435 25 stycznia klasa II c wybrała się do Stadniny Koni Huculskich ,,Gładyszów” w Regietowie. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na 45 minutową sannę podziwiając malowniczą aurę tamtejszej okolicy. Podczas krótkiego postoju dzieci miały czas na swobodną zabawę, w trakcie której nie omieszkaliśmy stoczyć bitwy na śnieżki. Następnie pani przewodnik oprowadziła nas po stajni opowiadając ciekawostki na temat życia koni.

P1040331Na dzień 24 stycznia dzieci z grup V, VI, VII zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i Dziadków, aby wierszem, tańcem i piosenką podziękować za okazywaną im miłość, dobroć i wyrozumiałość. Za to, że zawsze mogą na nich liczyć, moją dla nich czas i dobre słowo. Najpierw swój występ zaprezentowały najmłodsze dzieci kolędując z Jezuskiem. Później występowały przedszkolaki z grupy VI, prezentując program pt „Zimowy koncert dla Babci i Dziadka”.

DSC 000120 i 24 stycznia w naszej szkole odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie z klas młodszych II b i II c zaprosili Dziadków i Babcie dla których przygotowali program artystyczny połączony z życzeniami i podziękowaniami za trud i opiekę. Klasa II c przygotowała inscenizację "Nowy Roczek” połączoną z repertuarem piosenek i kolędowaniem.
Klasa II b inscenizację "Proszę Państwa oto Rok” wraz z noworocznymi życzeniami i tańcem.

wszpitalu Aby czytać – potrzebne są książki…
Aby rysować – trzeba mieć kredki, mazaki, farby…
Aby się bawić – przydałyby się klocki, lalki, pluszaki…
Aby wspierać małych pacjentów – wystarczy odrobina dobrej woli!
Nasze przedszkole wzięło udział akcji „Książka dla szpitala”, która przeprowadziliśmy dla Szpitala Specjalistycznego im H.Klimontowicza w Gorlicach. Akcję ogłosiliśmy w miesiącu grudniu 2016r. Nad przebiegiem akcji i zbiórką książek czuwali nauczyciele naszego przedszkola, natomiast koordynatorem była pani Katarzyna Moroń. Przedszkolaki chętnie przynosiły nowe książeczki, kredki, malowanki, kolorowe kartki.

info226 stycznia 2017r. o godzinie 17.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami [klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VI szkoła podstawowa, I-III gimnazjum].

20170120 104550W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

jaselka15 19.01.2017 r. przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy IV odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Michalusa w Gorlicach. Dzieci pod kierownictwem pani Katarzyny Moroń i pani Marii Przetacznik przedstawiły ”Jasełka” , podczas których prezentowały swoje aktorskie zdolności. Program artystyczny sprawił ogromną radość podopiecznym. Na ich twarzach widniały uśmiechy zadowolenia i radości.

kulig iva 2017W dniu 17.01.2017r. klasy IVa i IVb pojechały do Regietowa na kulig. Podczas jazdy saniami śpiewaliśmy piosenki, co jakiś czas konie przyspieszały. Panowie, którzy nas wieźli bawiłi się z nami, rzucali w nas śnieżkami oraz strzepywali na nas śnieg z drzew. Po jakimś czasie nastąpiła przerwa, w czasie której szaleliśmy na śniegu. Po powrocie do karczmy jedliśmy upieczoną przez nas nad ogniskiem kiełbasę. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

wosp 2017Nie ma takiej akcji charytatywnej, aby uczniowie i nauczyciele z „6-ki” nie zaangażowali się z całej siły. Wystarczy wspomnieć „Górę Grosza”, „Świąteczną Paczkę”, „Bucik dla czarnego brata..”, Pomoc dla Ukrainy”, coroczne akcje Szkolnego koła „Caritas” czy oczywiście zimowej WOŚP.

W tym roku 15 stycznia 2017 r. dopisała pogoda co bardzo pomogło i tak zziębniętym wolontariuszom. Bohaterami 25 WOŚP byli:
Katarzyna Rączkowska
Karol Więcek
Daria Dziedzic
Magdalena Haluch
Gabriela Kmon
Anna Kulińska
Wiktoria Mituś
Dawid Obrzut
Patrycja Papciak
Klaudia Przybycień
Hanna Zając
Dawid Zając
Patryk Zimowski

dorota konkur 2017Miniony rok, czyli 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym w naszej szkole trwało propagowanie twórczości tego pisarza poprzez czytanie fragmentów jego powieści. Organizatorami i lektorami byli gimnazjaliści z klasy Ia, uczestniczący w zajęciach kółka polonistycznego.

A 13 stycznia 2017 r. w ramach podsumowania Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole został przeprowadzony konkurs, w którym mogli wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, wykazując się wiedzą nt. biografii naszego literackiego noblisty oraz jego twórczości, zwłaszcza w zakresie 3 powieści: W pustyni i w puszczy, Krzyżacy i Quo vadis.

info316 stycznia 2017 roku 18 brydżystów z Gorlic, Grybowa i Biecza wzięło udział w Wielkoorkiestrowym Turnieju Brydża Sportowego. Turniej zorganizowało Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach . Puchary i dyplomy ufundował dyrektor MZS nr 6 – Sławomir Kowalski.
Cały dochód z turnieju przeznaczono na WOŚP.

A oto wyniki najlepszych:
I miejsce - R. Narewski i S. Czech / Gorlice/
II miejsce – T. Przybycień i J.Gorczyca /Gorlice/
III miejsce – J. Grygowicz i W. Stój / Biecz/

Gratulacje i do zobaczenia za rok!

DSC06266 Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 16.01.2017r w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

zaw plyw wosp 2017W dniu 15.01.2017 r. na Krytej Pływalni "Fala" w Gorlicach odbyły się zawody pływackie w ramach WOŚP. Dzieci startowały w 6 kategoriach wiekowych na dystansach 25 i 50 metrów stylem dowolnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. I-III i IV-VI S.P. zajmując czołowe miejsca na podium. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale w kształcie serca oraz dyplomy za miejsca I-III na podium. Gratulujemy!

wosp strzel 201715 stycznia 2017 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej, z inicjatywy opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK odbyły się I Wielkoorkiestrowe Zawody Strzeleckie skierowane dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Haenel 312 w postawie leżąc z podpórką. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Na zwycięzców turnieju czekały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo organizator przewidział nagrody specjalne -pucharki dla strzelców z najlepszym wynikiem w danej kategorii.

P1040206Do tradycji okresu Świąt Bożego Narodzenia należało kolędowanie mające na celu charakter widowiska teatralnego. Ten obyczaj powoli zanika. Tak niewielu z nas zna słowa, potrafi zaśpiewać przepiękne polskie kolędy. Chcąc kultywować tą tradycję dzieci z grupy VI i VII wraz z wychowawczyniami: p. E. Kołodziejczyk i p. K. Urbanowską 5 Stycznia, w mroźny zimowy wieczór zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na wspólne śpiewanie kolęd przy choince.

zawody wosp 2017 srednie

Do pobrania: Regulamin zawodów

DSCN6578Klasa 2a powitała kolejny sezon zimowy lekcją wf-u na lodowisku. Zajęcia łyżwiarskie są kontynuacją nauki jazdy na lodzie rozpoczętej w klasie 1. Uczniowie opanowali już umiejętność jazdy na łyżwach do przodu i hamowania. We wrześniu porównali jazdę na łyżwach z jazdą na rolkach. Ruch na świeżym powietrzu, wspólnie zabawy z rówieśnikami dostarczają dużo radości i poprawiają kondycję.
Lucyna Ciszczoń

P1040101Od kilku lat tradycją naszego przedszkola jest spotkanie wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola przy choince, aby poprzez oglądanie Jasełek rozpocząć przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku na to spotkanie zaprosiliśmy również byłych pracowników przedszkola oraz dyrekcje i pracowników administracji MZS Nr 6.

20161222 114309Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie i dlatego w czwartek 22 grudnia w grupie starszaków odbyła się przedszkolna wigilia. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

jaselka 2016Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój ale również uwrażliwiła nas szczególnie na biednych, samotnych, bezdomnychi ubogich, którzy często żyją obok nas. O miłe doznania wzrokowe i słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa oraz małego Jezusa. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorówi wokalistów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i wokalnych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora Sławomira Kowalskiego. Dziękujemy młodym artystom i wokalistom oraz nauczycielom: siostrze

...

info3Pracownicy MZS nr 6 w Gorlicach w czwartek 22.12.2016 zasiedli do wspólnej wigilii, którą poprzedziły jasełka przygotowane przez naszych uczniów pod opieką nauczycieli. Dla Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracyjnych oraz zaproszonych gości było to bardzo ważne i uroczyste spotkanie. Wigilia to czas, kiedy mogliśmy się wspólnie pomodlić, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i pośpiewać kolędy. Spotkanie wigilijne uczy każdego z nas większej wrażliwości na Pana Boga i drugiego człowieka a opłatek uczy nas jeszcze większej dyspozycyjności, zdolności do poświęceń by służyć drugiemu człowiekowi.

 

santa claus 201722 grudnia 2016 roku uczniowie z kółka teatralnego w języku angielskim przedstawili na scenie sztukę o tematyce świątecznej pt. "What, no Santa Claus?" Przedstawienie opowiadało historię, jaka wydarzyła się na Biegunie Północnym przed świętami Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj rozchorował się i nie mógł spełnić swoich corocznych obowiązków jakimi jest dostarczenie prezentów do każdego domu na świecie. Na szczęście z pomocą przyszła Pani Claus, która przy pomocy pracowitych elfów i reniferów przejęła obowiązki chorego Mikołaja na jeden rok.

fajerwerki   gifKonkurs na najładniejszą choinkę rozstrzygnięty. Najwięcej głosów gorliczan, bo prawie 1100 zdobyła nasza choinka, która razem z innymi prezentuje się cały czas na scenie - na Rynku naszego miasta. Nasze uczennice i uczniowie przez prawie 2 tygodnie przygotowywali piękne ozdoby Bożonarodzeniowe pod okiem p. Anny Słopnickiej Dudek oraz p. Ewy Ziemby. Trzeba przyznać, że wszystkie choinki przygotowane przez gorlickie szkoły to po prostu dziecięce arcydzieła. Okazało się jednak, że najwięcej sympatyków skupiło wobec siebie nasze, „szósteczkowe” świąteczne drzewko .
Nagrody wręczał osobiście Burmistrz Gorlic p. Rafał Kukla. Nasze I miejsce zostało docenione pięknym dyplomem i aparatem fotograficznym Nikon za co dziękujemy władzom naszego miasta.

Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głos na naszą choinkę - bez was by się nie udało.

DSC0609020 grudnia przedszkolaki z grupy I wraz z nauczycielami zaprosiły rodziców na bożonarodzeniowy występ. Dzieci zaprezentowały piękny repertuar a w nim: wiersze, świąteczne piosenki, kolędy, pastorałki, tańce. Przygotowały również świąteczne upomink i- własnoręcznie zrobione choineczki. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną.

20161216 105200Grudzień kojarzy się nam z Gwiazdką, z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia, z choinką, Sylwestrem… Wśród przygotowań do rodzinnego przeżywania tego najprzyjemniejszego w roku czasu, wszystkie przedszkolaki  pamiętały również o czworonożnych pupilach – podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt i po raz drugi przyłączyły się do akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka”.

PC21023820 grudnia uczniowie z kl. II c wybrali się do Urzędu Pocztowego aby wysłać samodzielnie wykonane i samodzielnie zaadresowane kartki świąteczne z życzeniami dla najbliższych. Wcześniej utrwalali wiadomości i umiejętności związane ze sposobem pisania życzeń, adresowaniem kopert, pojęcia: adresat, nadawca. Ponadto dowiedzieli się jak wygląda praca na poczcie i jaka jest droga listu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyli w tej formie zajęć lekcyjnych.
Ewa Szura

info2Prosimy na oddanie głosu na naszą choinkę bożonarodzeniową wystawioną na scenie w gorlickim rynku. Choinkę wystroili uczniowie i nauczyciele MZS nr 6 w Gorlicach własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Głosowanie polega na polubieniu zdjęcia z nasza choinką (ostatnia w galerii zdjęć).

https://www.facebook.com/Gorlice/photos/ms.c.eJw9ysERACAIA7CNvBYoyv6L~_UD55kJxA7KIKj~_hxQfGTIgxgIYcUAM~;eA~;kBchOELQ~-.bps.a.1517005148327188.1073741933.296322363728812/1517005301660506/?type=3&theater

jasełka rynek 2016Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze chwile, jakie można przeżyć razem z rodziną i najbliższymi. Corocznie na Rynku Miasta odbywa się Wigilia Bożego Narodzenia z udziałem wszystkich gorliczan, którzy chcą wtedy razem spotkać się w centralnym miejscu naszego miasta. Oprócz dzielenia się opłatkiem, skosztowania tradycyjnych potraw przygotowanych przez darczyńców – gorliczanie mogli posłuchać śpiewanych kolęd, a także już drugi rok z rzędu obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczennic i uczniów naszej szkoły. Ten wzruszający spektakl przygotowali s. Anna Dusza, ks. Andrzej Tokarz, p. D. Przyrowska oraz p. A. Jamer. W wigilijne przedstawienie zaangażowali się także rodzice uczniów naszej szkoły. 

IMG 1072Klasa 2a powitała kolejny sezon zimowy lekcją wf-u na lodowisku. Zajęcia łyżwiarskie są kontynuacją nauki jazdy na lodzie rozpoczętej w klasie 1. Uczniowie opanowali już umiejętność jazdy na łyżwach do przodu i hamowania. We wrześniu porównali jazdę na łyżwach z jazdą na rolkach. Ruch na świeżym powietrzu, wspólnie zabawy z rówieśnikami dostarczają dużo radości i poprawiają kondycję.
Lucyna Ciszczoń

DSCN6480We wtorek 13.12.2016- my- Dymitr Majczak i Kasia Korzeń przeprowadziliśmy warsztaty świąteczne dla klas 1-3. Sami wpadliśmy na pomysł zorganizowania tych zajęć. Dzieci na takich lekcjach mogą się wykazać kreatywnością. Mimo że, wykonaliśmy naprawdę niełatwe prace, dzieci poradziło sobie bez problemu. Zrobiliśmy pomarańczę z goździkami i chusteczkę-choineczkę.

zaw plyw 2016 sliw2W dniu 9 grudnia 2016 roku na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów w Pływaniu. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła w startach indywidualnych 7 medali. Sztafeta chłopców 8x50m stylem dowolnym zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

DSCN34589 grudnia, w miejscowości Wielogłowy, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów "Pod skrzydłami Anioła". Zaproszenie otrzymali nasi najmłodsi uczniowie: Nadia Sopala klasa IIIc, która w konkursie literackim zajęła I miejsce oraz Lubomir Hojsak klasa III a, który otrzymał wyróżnienie w konkursie świątecznej piosenki. Gratulacje, dyplomy i nagrody młodym artystom wręczyła dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Było to niezapomniane przeżycie. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Ewa Szura

zaw plyw 2016 tenW dniu 8.12 Na pływali Fala odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: 8x25m styl dowolny - chłopcy:
sztafeta I :
1. Kmiecik Filip
2. Makowski Miłosz
3. Górski Przemysław
4. Rolak Michał
5. Obrzut Michał
6. Kleszyk Patryk
7. Knapik Marcel
8. Pazdur Michał

20161207 104343Dnia 7 grudnia św. Mikołaj zaprosił naszych milusińskich z klas I- III do gorlickiego kina. Dzieci obejrzały film ,,Święty Mikołaj dla wszystkich”. Pomocnik Mikołaja pokazał nam czarodziejskie sztuczki, a Mikołaj obdarował słodkim upominkiem. Mikołaju dzieci dziękują, że przybyłeś do nich. Obiecały być grzeczne cały rok, abyś znów do nich przyjechał.
Agata Przybycień

beskid niski 201622 listopada 2016r. w Domu Polsko-Słowackim odbyło się posiedzenie Komisji VI Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski”. Komisja w składzie: Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik - przewodniczący Jury, Kamil Bańkowski – artysta fotografik, Piotr Gajda – Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Mária Kováčová - Centrum Kultury i Turystyki, Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie, Krzysztof Szadkowski – Kierownik Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach dokonała wyboru najlepszych prac.

zaw plw miko 2016W dniu 6.12.2016 na Krytej Pływalni w Gorlicach odbyły się "Mikołajkowe Zawody Pływackie". Startowała w nich liczna reprezentacja MZS nr 6 w Gorlicach. Wielu zawodników zajęło czołowe miejsca na podium. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę. Gratulujemy!

DSC06070Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego!

no promil 20166 grudnia 2016 roku Samorząd Uczniowski Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej w Gorlicach zorganizował w czasie spotkania z rodzicami happening profilaktyczny w ramach kampanii społecznej „No promil - no problem”. Forma ta stanowiła kontynuację działań podejmowanych przez szkołę już od kilku lat przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach.
Kampania ma na celu ograniczenie liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) za kierownicą oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

20161205 1026475 grudnia przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym o Świętym Mikołaju, które zostało przygotowane   przez młodych aktorów z Domu Kultury w Kobylance. Była to bardzo piękna , pouczająca opowieść skierowana dla najmłodszych dzieci. Przestawienie wprowadziło nas oglądających w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieciom oraz paniom bardzo podobał się występ i dziękują organizatorom za zaproszenie.
Agnieszka Gucwa