Dzień Sportu - 11 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Sportu. Dzieci wzięły udział w różnorodnych konkurencjach sportowych: biegi, przeciąganie liny, skoki w workach, wyścig z jajkiem.

,,Uśmiech dziecka największym skarbem...”

Staramy się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla dzieci ciekawy. Jednakże co roku to właśnie 1 czerwca jest nadzwyczajnie ważny. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, zależało nam aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Dzień Mamy. W tym szczególnym dniu przedszkolaki z grupy I, II, III i IV przygotowały dla swoich kachanych mam wierszyki, piosenki, tańce oraz własnoręcznie wykonane podarunki.

W dniu 27 maja przedszkolaki wzięły udział po raz kolejny w sportowym wydarzeniu "Sprintem do maratonu". W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami.

moja gminaW ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Moja Gmina w cyferkach”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z województwa małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami związanymi z ludnością w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni. Chcemy w ten sposób poszerzyć również wiedzę na temat spisu powszechnego wśród ich rodzin oraz lokalnych społeczności.

W tym roku szkolnym grupy V, VI i VII realizowały projet edukacyjny "Technikoludek". W ramach działań z nim związanych sukcesywanie poznawaliśmy nowinki technologiczne. Mając na uwadze bezpieczeńswto dzieci i wdrażanie ich do odpowiedzialnego poruszania się w świecie TIK zorganizowałam Dzień Bezpiecznego Internetu wraz z symatycznym Neciem. Ponadto udostępniliśmy rodzicom na grupach FB filmy edukacyjnych związane z wpływem technologii na zdrowie dziecka.

Dodtkowo na korytarzu zorganizowaliśmy wystawę "Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii". Dziękujemy rodzicom za doposażenie tego wyjątkowego kącika. 

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs Niebieskie Motyle przeznaczony dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku ze względu na pandemię ich konkurs pierwszy raz się nie odbędzie. Nie zapominieli jednak o przyjaciołach, którym autyzm utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aby dodać im otuchy zaprosili Wszystkich do podjęcia radosnego wyzwania.  Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Dyżur wakacyjny w miejskich przedszkolach - 2021


Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci uczęszczające do przedszkoli w bieżącym roku szkolnym, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gorlice.

Przedszkola dyżurujące organizują opiekę również dla tych dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 uczęszczają do miejskich przedszkoli objętych przerwą wakacyjną. Pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające do macierzystego przedszkola. Decyzję o przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny podejmuje dyrektor dyżurującej placówki kierując się zasadą pierwszeństwa dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica, który samotnie wychowuje dziecko.

Wednesday the 21st. . Joomla 3.0 Template.