20210716 110703To były naprawdę fajne dni. Dopisała pogoda (choć te upały…), a bardzo ciekawy program półkolonii spowodował, że 5 dni letniej kanikuły przemknęły jak zaczarowany pociąg.

Wycieczki: do Krynicy (Muzeum Zabawek, spacer po uzdrowisku, Góra Parkowa, degustowanie wód mineralnych w Pijalni), do Karpackiej Troi w Trzcinicy, a tam udział w zajęciach ,,Gry i zabawy Słowian”, spotkanie z ciekawymi zwierzętami w Zagrodzie Kopytkowo w Ropicy Polskiej, do Grybowa (zwiedzanie skansenu ,,Stara Baśń”, warsztaty: pieczenie podpłomyków), do Szymbarku (zwiedzanie Skansenu Wsi Pogórzańskiej wraz z warsztatami). Uff – ale jazda!

Szacunek budzą zajęcia organizowane przez gospodarzy tych obiektów dla uczniów —szczególnie tych najmłodszych, które niosły ze sobą nie tylko wspaniałą zabawę, ale także walory dydaktyczne.

Uzupełniały to wszystko (już na terenie szkoły) gry i zabawy integracyjne, gry planszowe (nigdy ich za mało!), zabawy w kącikach zainteresowań, wyjście do kina, gry na boisku szkolnym i w sali gimnastycznej, dzielenie się wrażeniami po wspólnie spędzonym tygodniu i pyszne obiady przygotowywane przez nasze Panie kucharki.

A wszystko to pod okiem Pani mgr Wiesławy Ptaszek i Pani mgr Agaty Zębali — nauczycielek klas 1-3 naszej szkoły, które opracowały tak fajny program i w pełni go zrealizowały.

A zresztą po co tyle pisać ?! — wystarczy obejrzeć fotki!!!

Do zobaczenia za rok — przecież jak w słynnej piosence Kabaretu OTTO „…wakacje! znów będą wakacje! Na pewno mam rację, wakacje muszą być…” — letnia kanikuła znowu nas odwiedzi…

S. Kowalski

 

Wednesday the 21st. . Joomla 3.0 Template.