DSC070659 czerwca klasy pierwsze wybrały się na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Muzeum Przyrodnicze jest chętnie odwiedzane ze względu na ciekawą, nowoczesną, interaktywną formę przekazu informacji na temat gatunków zwierząt i roślin zamieszkujących region Pogórza Karpackiego, ale nie tylko.

Znajduje się tutaj m.in. ekspozycja ornitologiczna, pogórzańska łąka, batyskaf, modele dużych drapieżników. Dzieciom najbardziej podobała się wirtualna podróż batyskafem po dnie rzeki Białej. Zaciekawiły ich również ekspozycje naturalnej wielkości zwierząt leśnych.

Następnie wyruszyliśmy na wędrówkę po Skamieniałym Mieście z przewodnikiem animatorem, który ciekawie opowiadał legendy związane z tym miejscem i w sposób aktywizujący dzieci prezentował okazy przyrody. Podczas wycieczki oprócz historii i legend poznaliśmy także świat wyjątkowych mieszkańców Skamieniałego Miasta, jakimi są nietoperze. Uczestnicy na końcu wycieczki otrzymają naklejki „Znawca Nietoperzy”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
Ewa Chrzanowska i Agata Zębala

  

 

Wednesday the 21st. . Joomla 3.0 Template.