2 liga strzeleckaOd 1 września 2017r. do 31 maja 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach była rozgrywana II Szkolna Liga Strzelecka zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju pana Łukasza Stelmacha. W rozgrywkach ligi brali udział wszyscy członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK - łącznie 27 uczniów. Celem całorocznych zmagań było wyłonienie najlepszego strzelca szkoły w strzelectwie sportowym, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz prezentacja osiągnięć strzeleckich uczniów z „szóstki". Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego do tarczy sportowej TS-1 z odległości 10 m. Osobno klasyfikowano w kategorii chłopców i dziewcząt.

zaw strzel 20181 lutego 2018 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się I Międzyszkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc bez podpórki. W zawodach wzięło udział 5 szkół. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- drużynowo - łączna liczba punktów całej drużyny (3 dziewcząt i 3 chłopców),
- indywidulanie - osobno w kategorii kobiet i mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika.

dzien otwarty strzel 201829 stycznia 2018 r. gościlismy w naszej strzelnicy pneumatycznej 10m uczniów z zaproszonych szkół wraz z opiekunami. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 wraz z panem Arturem Zagórskim oraz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy. W zajęciach uczestniczyli też uczniowie należący do Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w MZS nr 6 w Gorlicach. Pod opieką prowadzącego strzelanie młodzież z zaproszonych szkół mogła poznać obsługę karabinków pneumatycznych, zasady zachowania się na strzelnicy oraz celowania do tarcz strzeleckich. Ogólnie w czasie kilku godzin dnia otwartego zanotowaliśmy 117 osobostartów. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

wosp 2018 strzel gor14 stycznia 2018 r. na hali OSIR odbyły sie "Zawody z broni pneumatycznej dla dzieci, młodzieży klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej" w ramach WOŚP. Wpólnie z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach, gorlickim OSIR, Urzędem Miasta Gorlice oraz członkami ZP LOK współorganizowaliśmy te zawody. W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Strzelali również dorośli - jednak wyłącznie rekreacyjnie. Zawody rozgrywano na dwie tury.

 

 

 

wosp szymbark 2018W sobotę 13 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 -11.30 na małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szymbarku zostały rozegrane zawody strzeleckie o Puchar dyrektora szkoły. Rywalizowano w kategorii kobiet i mężczyzn bez podziału wiekowego. W czasie zawodów prowadzono zbiórkę pieniędzy na WOŚP. Szkolne Koło Strzeleckie LOK odpowiedziało na zaproszenie organizatorów zawodów - Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach reprezentowało 8 osób - uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

zaw strzel niepo 2017W dniu 11 listopada br. na strzelnicy LOK przy ul Brzozowej odbyły się zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości – o puchar Burmistrza Gorlic. W tym roku 11 listopada odbyły się także zawody zorganizowane dla drużyn dzieci i młodzieży szkół noszących imię Jana Pawła II zaproszonych przez Gorlickie Strzeleckie Bractwo Kurkowe przy współpracy z Urzędem Miasta Gorlice. Zawody dla szkół oraz dla uczestników zawodów otwartych o puchar Burmistrza przeprowadzili członkowie powiatowej organizacji LOK. O godz. 13:00 rozpoczęła się konkurencja dla pięciu drużyn trzyosobowych a następnie dla pozostałych uczestników zawodów. W tegorocznych zawodach liczba uczestników przekroczyła dobrze ponad 100 osób, wiele osób zrezygnowało z oczekiwania mimo, że zawody były prowadzone do ostatniego chętnego do strzelania i zakończyły się po godzinie 17 w zupełnych ciemnościach, ostateczne lista zawodników zamknięta została na numerze 103. Zawody mogły być kontynuowane po zmroku dzięki zainstalowaniu oświetlenia na polu tarczowym i na stanowiskach strzeleckich. Tradycyjnie zawodnicy i zawodniczki strzelały trzynaście strzałów w pozycji leżąc z wykorzystanie podpórki, a do punktacji liczono dziesięć najlepszych przestrzelin.

trening 09 201718.09.2017r. w ramach zajęć Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, uczniowie MZS nr 6 po raz pierwszy w tym roku szkolnym po wakacjach sprawdzili swoje umiejętności w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m. Strzelanie odbyło się z karabinków pneumatycznych Haenel 312. W tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach - w poniedziałki lub czwartki zgodnie z harmonogramem dostępnych w naszej strzeleckiej zakładce. W zajęciach uczestniczy 24 uczniów naszej szkoły. "Ruszyliśmy" również z kolejną edycją  Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2017/2018. Członkowie koła po każdym spotkaniu gromadzą punkty, które w maju wyłonią zwycięzcę w kategorii kobiet i mężczyzn. Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi.

trening czerwiec 201724 czerwca 2017r. Szkolne Koło Strzeleckie LOK zostało zaproszone na okolicznościowy trening strzelecki przygotowujący oraz sprawdzający umiejętności strzeleckie przed wojewódzkimi zawodami strzeleckimi. Trening odbył się na strzelnicy sportowej Lok przy ulicy Brzozowej 1. Mieliśmy równiez możliwość wykorzystania kurtek strzeleckich znacząco poprawiajacych wyniki w tarczy. Na stanowiskach obok został przeprowadzony trening strzelecki z broni krótkiej bocznego zapłonu CZ oraz Margolin.  Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej fotorelacji ze spotkania.

liga strzelecka 2017Od 1 września 2016r. do 31 maja 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach była rozgrywana Szkolna Liga Strzelecka zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju pana Łukasza Stelmacha. W rozgrywkach ligi brali udział wszyscy czlonkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK zarówno z grupy początkujacej jak i zaawansowanej - łącznie 26 uczniów. Celem całorocznych zmagań było wyłonienie najlepszego strzelca szkoły w strzelectwie sportowym, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz prezentacja osiągnięć strzeleckich uczniów z „szóstki". Strzelanie odbywało się z karabinku pneumatycznego do tarczy sportowej TS-1 z odległości 10 m. Osobno klasyfikowano w kategorii chłopców i dziewcząt.

dzien otw maj 2017W dniu 5 maja 2017 r. gościlismy w naszej strzelnicy pneumatycznej 10m uczniów gorlickich szkół wraz z opiekunami. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 wraz z panem Krzysztofem Mrozkiem oraz uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 z panem Arturem Zagórskim. Pod fachową opieką prowadzącego strzelanie młodzież gorlickich szkół mogła poznać zasady zachowania na strzelnicy oraz obsługi karabinków pneumatycznych. Z możliwości strzelania skorzystali również opiekunowie. Serdecznie zapraszamy  w przyszłym roku szkolnym.

zaw strzel dzien dziecka 20171 czerwca 2017r. w strzelnicy pneumatycznej 10m w MZS nr 6 w Gorlicach zostały rozegrane zawody strzeleckie zorganizowane w ramach Dnia Sportu z okazji "Dnia Dziecka". W zawodach wzięło udział 73 uczniów naszej szkoły. Najlepsza trójka w danej kategorii  zostala nagrodzona dyplomem. Regulamin zawodów przewidywał następujące kryteria:

Konkurencja strzelecka:
- Karabinek pneumatyczny;
- tarcza TS – 1;
- odległość 10 m;
- pozycja strzelecka leżąc wykorzystaniem podpórki;
- ilość strzałów: 5 ocenianych

zaw strzeleckie 201729 maja 2017 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyły się IV Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc z podpórką. W zawodach wzięło udział 44 zawodników. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:

- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Dodatkowo organizator przewidział nagrodę specjalną dla strzelca z najlepszym wynikiem.

Organizatorem zawodów był pan Łukasz Stelmach opiekun szkolnej strzelnicy, który podczas zawodów pełnił funkcję prowadzacego strzelanie. Zawody sędziował wieloletni opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, emerytowany pracownik szkoły i członek Ligi Obrony Kraju pan Zdzisław Woźniak. Fundatorem nagród był dyrektor szkoły pan Sławomir Kowalski.

zaw strzel 3 maja 20173 maja 2017 na strzelnicy powiatowej LOK odbyły się zawody z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Startowało 46 zawodników i zawodników. Rywalizowano strzelając z karabinów sportowych bocznego zapłonu TOZ .22LR (5,6mm). Dystans 50m, postawa strzelecka leżąca z wykorzystaniem podpórki lub pasa strzeleckiego. Każdy zawodnik oddał 13 strzałów do tarczy. Do punktacji sędziowie zaliczali 10 najlepszych przestrzelin. W zawodach uczestniczyły 3 reprezentantki Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w MZS nr 6. Choć nie udało się im zająć miejsca w pierwszej "trójce" to i tak dzieczynom należą sie gratulacje.

zaw strzel marzec 201730 kwietnia 2017r. na strzelnicy LOK w Gorlicach odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane z okazji „Dni Gorlic 2017”. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Gorlicach oraz Urząd Miasta Gorlice. Do rywalizacji zgłosiło się 41 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano tradycyjnie strzelając z karabinów bocznego zapłonu TOZ .22LR, na dystansie 50m, postawa strzelecka – leżąca. W kategroii kobiet wygrała Julia Miciek z wynikiem 65 pkt, trzecie miejsce wyswalczyła Aleksandra Litwa z wynikiem 33 pkt a czwarte Nikola Hajduk uzyskując 31 pkt. Gratulujemy

info323 kwietnia 2017 r. rozegrano zawody strzeleckie  " O Puchar Burmistrza Gorlic".  Do rywalizacji przystąpiło 36 zawodniczek i zadowników.Tradycyjnie rywalizowano strzelając z karabinków sportowych TOZ 14 kaliber .22 LR. Zmieniono trochę formułę, tym razem każdy z zawodników oddał 13 strzałów strzałów do tarczy na dystansie 50 metrów z postawy leżącej. Do wyniku liczono 10 najlepszych strzałów (z 13 oddanych). W zawodach brała udział Emilia Cisowska, która zajęła 4 miejsce. Gratulujemy

wosp strzel 201715 stycznia 2017 r. w szkolnej strzelnicy pneumatycznej 10m w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej, z inicjatywy opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK odbyły się I Wielkoorkiestrowe Zawody Strzeleckie skierowane dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Haenel 312 w postawie leżąc z podpórką. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Na zwycięzców turnieju czekały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo organizator przewidział nagrody specjalne -pucharki dla strzelców z najlepszym wynikiem w danej kategorii.

dzien otw luty 2017Z inicjatywy opiekuna strzelnicy pneumatycznej 10m w naszej szkole w Szkolne Koło Strzeleckie LOK w dniu 9 lutego 2017r. zorganizowało dzień otwarty w szkolnej strzelnicy. Zajęcia skierowane były do młodzieży w wieku szkolnym, która w czasiei ferii mogła aktywnie spędzić czas. Pod czujnym okiem prowadzącego strzelanie młodzież próbowała swoich sił w strzelaniu do tarczy. Ze mozliwości strzelania skorzystali równiez przybyli rodzice.

 

tarcza strzelecka1W dniu 9 lutego 2017 r. w godzinach 9:00 - 14:00 zapraszamy na strzelnicę pneumatyczną 10m, która mieści się w szatniach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich w wieku od 10 do 110 lat. Celem spotkania będzie zapoznanie nauka bezpiecznego posługiwania się karabinkami pneumatycznymi oraz zasad zachowania na strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił przy strzelaniu do tarcz. Zapewniamy miła atmosferę i moc emocji.

 

 

 

zawody wosp 2017 srednie

Do pobrania: Regulamin zawodów

miedziak 2016Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 80 lat odszedł na wieczną służbę nasz Drogi Kolega - Zbigniew Miedziak. Zbigniew Miedziak pełnił służbę w Karpackiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza, na strażnicy WOP w Wysowej. W 1981 roku odszedł na emeryturę i zajął się pracą społeczną, był radnym Gmny Uście Gorlckie oraz wychowaniem młodzieży, pracował między innymi jako nauczyciel przysposobienia obronnego w Technikum Rolniczym w Hańczowej. Był długoletnim działaczem Ligii Obrony Kraju,członkiem Zarządu Powiatowego (Rejonowego) LOK w Gorlicach oraz członkiem Zarządu Klubu Żołnierzy Rezerwy działającym przy Zarządzie Powiatowym LOK w Gorlicach. Wielokrotnie reprezentował Klub i Powiat na zawodach strzeleckich rozgrywanych w kraju oraz u naszych południowych sąsiadów. Wychował wielu młodych strzelców, a także dzięki niemu, wiele młodych osób związało swoją przyszłość z mundurem.
Msza pogrzebowa poprzedzona czuwaniem modlitewnym o godz. 12:30 zostanie odprawiona w dniu 22 listopada o godz. 13:30 w kaplicy na cmentarzu w Wysowej.
Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia składają członkowie Organzacji Powiatowej LOK w Gorlicach oraz koledzy z Klubu Żołnierzy Rezerwy w Gorlicach

źródło: KŻR Gorlice LOK - profil FB

zawod 11 list 2016Z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada 2016r. w gorlickiej strzelnicy odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. W zawodach udział wzięła spora liczba członków Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. 6 uczniów (Nikola Hajduk, Mateusz Ćwiklik, Wiktoria Jurczak, Bartłomiej Jurczak, Wiktoria Wlaczy, Agata Szura) oraz opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK (p. Łukasz Stelmach) próbowało swoich sił aby zawalczyc o jak najwyższy wynik i choć nikomu z reprezentantów naszej szkoły nie udalo sie stanąć na podium, to z pewnością zdobyli doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

strzelectwo

Organizacja Powiatowa Ligi Obrony Kraju oraz Miasto Gorlice serdecznie zaprasza wszystkich chętnych sympatyków strzelectwa sportowego na zawody strzeleckie z okazji „Święta Niepodległości” , które odbędą się na strzelnicy LOK przy ul. Brzozowej 1 w dniu 11 listopada 2016 r. (piątek) o godz. 13:00.
Tradycyjnie prowadzona będzie punktacja indywidualna kobiet i mężczyzn. Uczestnik zawodów, który wystrzela najwyższy wynik otrzymuje Puchar Burmistrza Miasta Gorlice, za zajęte miejsca I-III w obu kategoriach uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Gorlice.
Broń zabezpiecza organizator zawodów. Przed rozpoczęciem strzelania zawodnicy zapoznani zostaną z zasadami bezpieczeństwa oraz regulaminem strzelnicy.
Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 508-065-878

 

piknik 2016W niedzielne popołudnie 5 czerwca odbył się kolejny, tradycyjny „Piknik Rodzinny na Korczaku”. W tym roku pod hasłem „Chcę być zdrowy, bezpieczny i trzeźwy”.  Od kilku tygodni trwały intensywne przygotowania,  aby powitać gorliczan masą konkurencji sportowych (w tym m.in. strzelectwem sportowym), atrakcjami rodzinnymi typu kule wodne, pokazy i udział w fitness, występami tanecznymi i wokalnymi  uczniów MZS nr 6. 

Przebojem Pikniku / jak zawsze!!/  były domowe wypieki rodziców, naleśniki, wspaniałe pierogi ruskie i oczywiście super karkówka, kiełbasa oraz kaszanka z grilla w wykonaniu męskiej strony rodziców. 

Stanowiska o charakterze edukacyjnym otworzyła grupa rekonstrukcji czasów średniowiecza,  osoby reprezentujący Powiatową Stację Sanepid w Gorlicach, Samodzielny Publiczny Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gorlicach. A więc nie tylko rozrywka, ale także możliwość zapoznania się z wieloma problemy społecznymi. Atrakcją Pikniku było oczywiście losowanie nagród za udział w Pikniku. 

zaw strzel 2016 maj31 maja 2016r. na terenie strzelnicy Lok w Gorlicach zostały rozegrane zawody strzeleckie zorganizowane z okazji "Dnia Dziecka". Regulamin zawodów przewidywał następujące kryteria:

Konkurencja strzelecka:
- Karabinek sportowy TOZ 14;
- tarcza TS – 1;
- odległość 50 m;
- pozycja strzelecka leżąc wykorzystaniem podpórki;
- ilość strzałów: 3 próbne, 10 ocenianych

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogli również postrzelać do tarcz biathlonowych z karabinka pneumatycznego Slavia 614.

zaw strzel 20168 lutego 2016r. w szkolej strzelnicy pneumatycznej 10m odbyły się III Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc z podpórką. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Dodatkowo organizator przewidział nagrodę specjalną dla strzelca z najlepszym wynikiem.

Organizatorem zawodów był pan Łukasz Stelmach opiekun szkolnej strzelnicy, który podczas zawodów pełnił funkcję prowadzacego strzelanie. Zawody sędziował wieloletni opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, emerytowany pracownik szkoły i członek Ligi Ochrony Kraju pan Zdzisław Woźniak. Fundatorem nagród był dyrektor szkoły pan Sławomir Kowalski.

dzien otwarty strzelnica 2016Z inicjatywy opiekuna strzelnicy pneumatycznej 10m w naszej szkole w Szkolne Koło Strzeleckie LOK w dniu 26 lutego 2016r. zorganizowało dzień otwarty w szkolnej strzelnicy. Zajęcia skierowane były do młodzieży w wieku szkolnym, która w czasiei ferii mogła aktywnie spędzić czas. Pod czujnym okiem prowadzącego strzelanie młodzież próbowała swoich sił w strzelaniu do tarczy.

strzelectwoW dniu 26 stycznia 2016 r. w godzinach 9:00 - 13:00 zapraszamy na strzelnicę pneumatyczną 10m, która mieści się w szatniach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich w wieku od 10 do 110 lat. Celem spotkania będzie zapoznanie wszystkich zainteresowanych z działalnością Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w MZS nr 6, nauka bezpiecznego posługiwania się karabinkami pneumatycznymi oraz zasad zachowania na strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił przy strzelaniu do tarcz. Zapewniamy miła atmosferę i moc emocji.

zawody strzeleckie 11 11 2015Z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada 2015r. w gorlickiej strzelnicy odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. W zawodach udział wzięła spora liczba członków Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. 14 uczniów (Nikola Hajduk, Michał Obrzut, Emilia Cisowska, Izabela Brzyska, Diana Kołodziejczyk, Vittoria Pesce, Julia Miciek, Maciej Gorzkowicz, Adrian Tokarz, Tomasz Trybus, Łukasz Bugno, Dominik Hoffman, Kacper Augustyn, Jakub Zastępa) oraz 2 pracownikow szkoły (p. Sławomir Kowalski, p. Andrzej Jamer) próbowało swoich sił aby zawalczyc o jak najwyższy wynik i choć nikomu z najmłodszych reprezentantów naszej szkoły nie udalo sie stanąć na podium, to z pewnością zdobyli doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

wakacyjne strzelanie 201522 sierpnia 2015r. z okazji Rocznicy powołania Ligi Obrony Kraju sympatycy strzelectwa sportowego zrzeszeni w Szkolnym Kole Strzeleckim LOK zostali zaproszeni na okolicznościowe spokanie do strzelnicy sportowej Lok przy ulicy Brzozowej 1. Po oficjalnym przywitaniu gości przez prezesa LOK pana wiesława Ćwiklika zostały przeprowadzone zawody strzeleckie z broni krótkiej bocznego zapłonu CZ oraz Margolin. Dodatkową atrakcją była możliwość rekreacyjnego postrzelania z broni czarnoprochowej. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej fotorelacji ze spotkania.

zaw strzel 2015 pow25 maja 2015r. odbyły się zawody strzeleckie Szkolnych Kół LOK o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. Zawody odbyły się w strzelnicy sportowej Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach przy ul. Brzozowej 1. Regulamin zawodów przewidywał następujące kryteria:

Konkurencja strzelecka:
- Karabinek sportowy kbks 5,6 mm;
- tarcza TS – 1;
- odległość 50 m;
- pozycja strzelecka leżąc wykorzystaniem podpórki lub bez;
- ilość strzałów 5 próbnych, 10 ocenianych

zawody strzeleckie szkola 201526 marca 2015r. w szkolej strzelnicy pneumatycznej 10m odbyły się II Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel 312 w postawie leżąc z podpórką. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Dodatkowo organizator przewidział nagrodę specjalną dla strzelca z najlepszym wynikiem.

Organizatorem zawodów był pan Łukasz Stelmach opiekun szkolnej strzelnicy, który podczas zawodów pełnił funkcję prowadzacego strzelanie. Zawody sędziował wieloletni opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK, pracownik szkoły i członek Ligi Ochrony Kraju pan Zdzisław Woźniak. Fundatorem nagród był dyrektor szkoły pan Sławomir Kowalski.

dwuboj 201417 czerwca 2014r. reprezentancja naszej szkoły - młodzież należąca do Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK - uczestniczyła w Otwartych Wojewódzkich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Strzeleckim w Bochni. Podobnie jak w poprzednim roku na zawody pojechaliśmy wspólnie z zaprzyjaźnionym Szkolnym Kołem Strzeleckim LOK z Zespołu Szkół w Szymbarku. W zawodach tych uczestniczyły 3 osobowe drużyny dziewcząt i chłopców szkół małopolskich.

zawody strzeleckie powiat 20146 czerwca 2014r. odbyły się zawody strzeleckie Szkolnych Kół LOK o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach. Zawody odbyły się w strzelnicy sportowej Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach przy ul. Brzozowej 1. Regulamin zawodów przewidywał następujące kryteria:

Konkurencja strzelecka:
- Karabinek sportowy kbks 5,6 mm;
- tarcza TS – 1;
- odległość 50 m;
- pozycja strzelecka leżąc wykorzystaniem podpórki lub bez;
- ilość strzałów 3 próbne, 10 ocenianych

zawody strzeleckie 2014W dniu 28 lutego 2014r. w szkole odbyły się I Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej. Każdy uczestnik oddał 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego Heanel w postawie leżąc z podpórką lub bez. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach:
- mężczyzn - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestnika,
- kobiet - uzyskany wynik decydował o miejscu indywidualnym uczestniczki.
Dodatkowo organizator przewidział nagrodę specjalną dla strzelca z najlepszym wynikiem.

dzien otwarty strzelnica 2014Szkolne Koło Strzeleckie LOK w dniu 6 lutego 2014r. zorganizowało dzień otwarty w szkolnej strzelnicy. Zajęcia skierowane były do młodzieży w wieku szkolnym, która z okazji ferii mogła aktywnie spędzić czas. Pod czujnym okiem prowadzącego strzelanie młodzież próbowała swoich sił w strzelaniu do tarczy.

tarcza strzelecka2Szkolne Koło Strzeleckie LOK organizuje w dniu 6 lutego 2014 roku w godzinach 10:00 - 12:00 otwarty trening strzelecki z karabinków pneumatycznych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Trening odbędzię się na dolnym korytarzu (w szatniach). 

grill kolo strzeleckie29 czerwca 2013 roku członkowie Szkolnych Kół Strzeleckich LOK spotkali sie na strzelnicy sportowej w Gorlicach. Celem spotkania było podsumowanie sezonu strzeleckiego 2012/2013. Każdy miał możliwośćzapoznania sie z budową broni i  oddania kilku strzałów treningowych z broni palnej Kałasznikow, pistoletu czy popularnych KBKS'ów. W spotkaniu zakończonym grillem wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

woj zaw strz13 czerwca 2013r. reprezentancja naszej szkoły - młodzież należąca do Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK - uczestniczyła w Wojewódzkich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Strzeleckim w Bochni organizowanym pod honorowym patronatem Szefa Wojewódzkiego Sztabu w Krakowie. W zawodach tych uczestniczyły 3 osobowe drużyny dziewcząt i chłopców szkół małopolskich.

zawody strzeleckie28 maja 2013r. odbyły się zawody strzeleckie Szkolnych Kół LOK o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. W zawodach wzięły udział  drużyny trzyosobowe dziewcząt, chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zrzeszonych w Szkolnych Kołach LOK.

tarcza strzelecka212 czerwca 2012r. odbyły się zawody strzeleckie Szkolnych Kół LOK o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. Zawody odbyły się w strzelnicy sportowej Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach przy ul. Brzozowej.

Naszą "szóstkę" reprezentowali:

Szkolne Koło Strzeleckie organizuje w dniu 14 lutego 2012 roku w godzinach 9:00 - 12:00 otwarty trening strzelecki z broni pneumatycznej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Trening odbędzię się na dolnym korytarzu (w szatniach).

8 listopada 2011r. odbyły się zawody strzeleckie Szkolnych Kół LOK o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. W zawodach wzięły udział  drużyny trzyosobowe dziewcząt, chłopców

Wednesday the 21st. . Joomla 3.0 Template.