halina czelusniak 2019Pani Halina Czeluśniak to osoba zasłużona dla Ziemi Gorlickiej. Pracowała jako instruktor Gorlickiego Centrum Kultury, była kierownikiem artystycznym Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” oraz "Pogórzanie-Bis", z którym występowała w wielu miejscach naszego kraju oraz za granicą, m.in.: na Węgrzech, Słowacji, Grecji, Ukrainie i Francji. Dzięki Pani Halinie uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się polskich tańców narodowych oraz zwiedzili kawałek świata. W styczniu 2017 roku została uhonorowana odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


Była zawsze pełna energii, radosna, życzliwa z głową pełną pomysłów, które wytrwale realizowała. Z największym oddaniem poświęcała sie rozpropagowaniu kultury naszego regionu. Była osobą o wspaniałym charakterze. Zarażała uśmiechem, który nie schodził z jej twarzy. Wszyscy, którzy znali Panią Halinę zapamiętają Ją jako osobę niezwykle życzliwą i wrażliwą na problemy innych ludzi. Pani Halina pozostanie w naszej pamięci jako człowiek niezwykle szlachetny i skromny.
13 marca 2017 roku w wyniku nagłej choroby zmarła. Uczniowe naszej szkoły, którzy jednocześnie byli członkami regionalnego zespołu tanecznego "Pogórzanie-Bis" i wspólpracowali na codzień z Panią Haliną pożegnali Ją 15 marca w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Wójtowej.
Chcieliśmy podziękować Pani, Pani Halinko w imieniu wszystkich członków naszego zespołu przede wszystkim za czas, który nam Pani poświęciła. Była Pani dla nas zawsze dostępna. Nie zdarzyła się sytuacja, że nie znalazła Pani czasu na chwilę rozmowy z nami czy poradę dla nas. Dziękujemy za wiedzę, którą nam Pani przekazała oraz za niezliczone godziny prób i rozmów. Dziękujemy. Pozostanie Pani w naszych sercach już na zawsze.

 

Wednesday the 21st. . Joomla 3.0 Template.